Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok Hoffmann Rózsa...

Mit gondoltok Hoffmann Rózsa újabb ötletéről?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok arról, hogy az iskolákban 2017-től csak angolul és németül lehetne tanulni, ami közül a német lenne az első és kötelezően kéne tanulnia mindenkinek? Nem orbitális hülyeség ez?
2012. nov. 5. 19:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Nem orbitális hülyeség ez?


De!Mint minden amit eddig ez a nőszemély mondott:)

2012. nov. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
24%
Ez nem hangzik annyira rosszul, világnyelvek, az angolt és a németet nagy multicégek használják, munkavállalásnál kifejezetten jól jönnek. Ez egyébként nem tiltja senkinek, hogy más nyelvet is tanuljon.
2012. nov. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%
Nem feltétlenül baj ez. Hiába lehet már az iskolába hat nyelv közül választani, ha normálisan nem tanítják egyiket sem. Akkor inkább legyen csak kettő, de az tényleg, már már anyanyelvi szintre oktatva.
2012. nov. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Remélem a következő kormány eltörli minden agyrémét Rózsika néninek.
2012. nov. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Az tény hogy javítani kellene a középiskolákban a nyelvtanulás hatékonyságát de nem így.


Kötelező német?Német megszállás alá kerültünk vagy mi?


Már évszázadokkal ezelőtt letettek a magyarok elnémetesítéséről ez meg újra bevezetné?


Ez a nő nem normális.Mondjon el.

2012. nov. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Mivel én 2014-ben érettségizem, szerencsére engem ez már nem fog érinteni, de akkor is nagy hülyeség. Én már elsőtől fogva angolt tanultam és gimiben is a franciát választottam mellé, mert a némettől kiráz a hideg. De nem értem, hogy miért akarják elvenni másoktól a lehetőséget, hogy akár olaszul, spanyolul tanuljanak iskolában. Igaz, lehet nyelviskolába menni, magántanárt keresni, de arra meg kinek van pénze? Hoffmann nem tud se angolul, pláne nem németül, miért van úgy oda a németért, hogy még kötelezné is a tanulását és azt tartaná a legfontosabb nyelvnek, mikor manapság angol nélkül szinte képtelenség bárhol megélni? Nem értem meg, mire jó ez, ahogy Hoffmann eddigi ötleteit sem.
2012. nov. 5. 20:11
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Nekem nem Hoffmannból van elegem, hanem azokból az ügyeletes nyavalygókból, akik hallanak valamit, és elkezdenek keseregni. Nem mondom, hogy te legyél a miniszterelnök, de hogy tanulj meg informálódni, az talán még menne. Ugyanis azt mondod, hogy csak angolul és németül lehet majd tanulni. Kérlek, olvasd el a jobboldalisággal és orbánizmussal nem nagyon vádolható metropol oldalán ezt a cikket:


[link]


"Az oktatási államtitkárság azzal ösztönözné az iskolákat, hogy ne csak angolt és németet tanítsanak, hogy megalapítja a Nyelvi sokszínűségért díjat, ezt évente azok az intézmények kapják, amelyek ritkábban oktatott nyelveket kínálnak."

2012. nov. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 bumbi02 ***** válasza:
100%

Kis ferdítést, mert ez az általános iskolákra vonatkozik, amiben van ráció, mivel tényleg nem biztos hogy a középiskolában lesz esélye mondjuk spanyolt tanulnia, így angol német legyen csak az általános iskolában. Az hogy német legyen az elsődleges nyelv, annyira nem zavaró, bár szerintem mindenki válassza meg magának hogy melyiket szeretné. Én előbb tanultam németet, mint angolt, és tényleg egyszerűbb az angol, mint a német nyelvtana.



Inkább érdekes, hogy 8 osztályos gimnáziumban miért legyen kötelező a latin?

2012. nov. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Komplikato ***** válasza:
100%

Gyomorgörcsöm van ha ilyen címet olvasok mint a posztolóé, mert Hoffmann Rózsa nem komplett, de be kell vallanom még mindig jobb ötlet, mint amikor azzal jött, hogy tanuljanak a fiatalok INKÁBB latin nyelveket, mint a francia.

(Mert ugye ő francia tanár ... lett miután oroszból átképezte magát.)

Na most szerintem Európában a némettel és angollal is sokkal többet érsz alapból. Persze ismerek pár embert ki tud olaszul, franciául, spanyolul, stb.

2012. nov. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nos, mivel a kérdés alaptétele hamis, ezért nem feltétlenül "orbitális hülyeség".


Aki tudja, hogy miről is van szó valójában, annak azt mondom, hogy nem ez a legjobb lépés, de jelenleg az EU-n belül Magyarország kullog az utolsó helyen nyelvtudás/nyelvtanulás szempontjából. Habár szerintem az angol még mindig fontosabb, ez a kitalált rendszer jobb lesz, mint a jelenlegi. Például közép és emelt idegennyelv érettségi helyett közép- és felsőfokú nyelvvizsga lesz, ami szerintem jó ötlet.

2012. nov. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!