Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bajnai, és pártja megnyeri a...

Bajnai, és pártja megnyeri a választásokat 2014-ben? Úgy értem, ők + az MSZP koalícióban?

Figyelt kérdés

2012. nov. 9. 17:46
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
100%
Addig még alakulhat egy új párt is.
2012. nov. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 Panda Péter ***** válasza:
100%
ott vannak még a kisebb civil szervezetek mint a Milla és a 4k!, valamint hát a Fecó féle DK-t se felejtsük el. igazából a legnagyobb kérdés az, hogy képesek lesznek ebből a sokféle politikai maszlagból valami társadalmilag elfogadható alternatívát gyúrni.
2012. nov. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:

De ezekre a szerveződésekre ki szavaz?

Kis semmi pártok, vagyis még nem is pártok, mindenki szavazgat a kicsikre, aztán ők meg összefognak, ha bejut mind, vagy micsoda?

2012. nov. 9. 18:18
 14/45 anonim ***** válasza:
Egyébként nem Bajnai az első embere az Együtt 2014-nek még. Három szervezet alkotja és köztük van az előbb említett Milla és a Magyar Szolidaritás Mozgalom is.
2012. nov. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 Panda Péter ***** válasza:
100%
ezeknek a szervezeteknek is megvan a maguk szavazóbázisa. az együtt 2014-nek pont az lenne a lényege (ha meghallgattad volna Bajnai beszédét, tudhatnád), hogy pártokat fog össze. összefogja őket, de úgy, hogy nem kell lemondaniuk a saját "egyéniségükről" ha úgy tetszik. ha ennek a sok kis apró párnak szépen összeadogatod a támogatottságát (persze ilyenkor feltételezzük, hogy mindenki együtt kíván működni, azért itt még nem tartunk) akkor elég szép százalék jön ki.
2012. nov. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:

De kell, hogy legyen miniszterelnök jelöltjük!

Így építik fel, normál esetben a dolgokat.

1 hónap, és 2013 van, 2014 tavaszán újra választás, az már csak másfél év!

Addig a földből nő majd ki egy új párt, aki be is jut majd a parlamentbe?

2012. nov. 9. 18:26
 17/45 A kérdező kommentje:

Azt én értem, hogy kis pártokat fog össze, és kis szerveződéseket, annyi van belőlük, mint égen a csillag, de együtt sem lesznek annyira támogatottak, szerintem, hogy az MSZP nélkül kormányt alakítsanak!

Ha nem velük, akkor kivel?

2012. nov. 9. 18:30
 18/45 anonim ***** válasza:
71%
Hogyha minden kötél szakad akkor a Fidesz koalícióra fog lépni a jobbikkal.A fideszesek inkább vállalják azt hogy több hatalmat , beleszólást kapnak a jobbikosok de cserébe az ő hatalmuk is megmarad.
2012. nov. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, a Jobbik nem fog koalícióra lépni a Fidesszel!

Ebben szinte biztos vagyok.

A Jobbiknak, fogalmam sincs, miért, de az a víziója, hogy ők kormányozzanak egyedül.

Ez sose fog megvalósulni, de álmodjanak csak, ha akarnak.

Ilyen nem lesz!

És Jobbik-Fidesz koalíció sem!

2012. nov. 9. 18:35
 20/45 Panda Péter ***** válasza:

nyilvánvaló, hogy kell az MSZP is, ha tényleg kormányt akarnak váltani, akkor meg főleg, ha alkotmányozni akarnak (bár erre kb elhanyagolható az esély).

a jobbik biztos hogy nem fog senkivel koalícióra lépni, ezt most megmondom :)

2012. nov. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!