Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a mostani kormány az...

Ha a mostani kormány az államadósság ellen küzd, akkor miért bocsájt ki ész nélkül államkötvényeket?

Figyelt kérdés
Pláne magas kamattal.

2012. nov. 10. 23:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

kamat nem magasabb mint ami eddig volt, Elmúlt 4-5 évben átlagosan 7% kamattal adták el az állampapírt mellesleg attól nőt az államadósság, hogy több állampapírt adtak piacra mint amennyit korábban kapott... meg lehet nyugodtan nézni, jelenleg kevesebb állampapírt értékesítenek és azt is kedvezőbb kamattal, mint 3-4 éve

[link]

... Imf hitelt is azért kellett felvenni, mert senki se akarta megvenni az állampapírt, pedig akkor 11% kamaton akarták értékesíteni ...

Legutóbb átlag 6% hozamra (tehát alapkamattól olcsóbban "6,25%") adtak el 60 milliárd értékben. A piac 150 milliárdot akart, pedig csak 50 volt meghirdetve, végül 60 at adtak el ...


Lakossági államkötvénnyel meg mindenki jól jár, az állam stabilabb alapot kap, ha olyan emberek fektetnek be akik nem ugranak minden piaci mozgásra és nem adják tovább másod harmad piacon...

A polgár meg tisztes kamatot kap, amit feltehetően itthon költ el... Még a külföldi tőke egy az egyben elviszi a kamatot is és a pénzt is, ha lejár a futamidő ...

Én így értelmezem a folyamatokat ...

2012. nov. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Azért mert ez csak kormányzati kommunikáció. A valóságban nem harcolnak ők senkivel és semmivel, legfeljebb a józan ésszel.
2012. nov. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Komplikato ***** válasza:
87%
Ha most az államadósság ellen küzdenek, akkor miért tüntették ki az ötödik kerületet szénné eladósító Rogánt a közpénzek szakszerű felhasználásáért???
2012. nov. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Mert a Fidesz az adósságnövelés kormánya.
2012. nov. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

Nem az államadósság feltétlen a gond, hanem akkor válik kezelhetetlenné ha nincs mögötte gazdasági fejlődés amiből törtleszhető lenne.

Tehát a magas gazdasági növekedésért kéne küzdeni nem az államadósság ellen- hibás a cél!

Pont azokra van különadó téve akik beindíthatnák a növekedést és azok vannak helyzetbe hozva módos közép és felsőbb rétegek akik meg külföldön vagy export termékekre költik a megkapott többletforrásaikat. A törzsszavazói bázist táplálni kell...

2012. nov. 11. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Nem küzdenek, hanem harcolnak az államadósság ellen, és a háborúhoz 3 dolog kell:


pénz, pénz és még több pénz!

2012. nov. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#1-hez. Az állam azért kap stabilabb alapot a lakossági kötvényekkel, mert a lakosság nem tud ugrani minden változásra. Akarna, de nem tud. Ehhez képest a külföldi tud, mert rá a külföldi, és nem a magyar törvények vonatkoznak.

egyébként önmagában nem az állampapír léte vagy nemléte számít az államadósság kezelésekor, hanem a gazdasági és pénzügypolitika. Amely világosan megfogalmazott, stabil és nem hektikus, ha pedig szükséges, kemény. De a cselekvés feltételeit nem szabad összekeverni.

2012. nov. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

A fidesz iszonyat adósságokat halmoz fel. Hisz a 3000 milliárdot is érdemi hatás nélkül nyelte le!!


A 10%-os állampapír meg nem ér semmit hisz ha 7-8%-ra ad ki azzal jobban jártunk volna!


Hisz nem az adósság számít mert azt mindig van aki újrafinanszírozza így visszafizetni csak akkor kell amikor akarjuk! Hisz valahány százalékon mindig jön akár magyar, akár külföldi aki újrafinanszírozza!

A kamatokat viszont tőlünk kell beszednie és kifizetnie az államnak!!!!



Ha meg az első írását vesszük alapul akkor nézzük meg hogy ez mit jelent a gyakorlatban!!


az adósság legyen 20.000 milliárd a könnyebb számolhatóságért!


Ennek 7%-a 1400 milliárd forint évente. 10%-a meg 2000 milliárd évente!

Vagyis a finanszírozásához 600 milliárd pluszt kell beszedni!

Az IMF 4%-ával nézve meg 800 milliárd lenne!

Persze nem lehet a komplett adósságot egyben nézni de talán érezhető a különbség az IMF, a piaci és a lakossági finanszírozás költsége között!


800-1400-2000 milliárd!!


Jelenleg egy gazdag ember ha megvesz belőle valamennyit az neki 10%-on kamatozik(minusz adó, de ezt a külföldi is megfizeti!!). Miközben az adóterhek nagyrészt a szegényeket érintik!!! Hisz a plusz 10%-ot is ki kell fizetni!


Vagyis szép és jó dolog amit az állam csinál csak ez újabb megszorítások árán tudja megtenni amivel a szegény még szegényebb, a gazdag meg még gazdagabb lesz!


Lehet úgy nézni hogy a csúnya külföldi nem viszi ki a pénzt és cserébe megszorítások kellenek.

Vagy hogy a csúnya IMF-nek nem engedünk és helyette még durvább megszorításokat csinálunk!!


Hisz jelenleg a legolcsóbb finanszírozást(4%) adjuk föl a legdrágábbért(10%) és a különbözetet meg behajtjuk a cégeken akik így embereket rugnak ki.. valamint az adókon amivel meg az emberek kevesebbet tudnak költeni és csak az olcsóbb, sz.rabb terméket tudják megvenni...

2012. nov. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

A 8-as hozzászólóval egyet is érthetnék. Csak az a bibi, ha felvesszük az IMF hitelt, ők rögtön beleszólnak majd, hogyan alakíthatjuk a gazdaságpolitikát.Ha nem fogadna szót a mindenkori kormány akkor jönne a zsarolás.pl. forint árfolyam elszállása.(mert megtehetik)


Kedves kérdező! Az internet korábban sokkal könnyebb tájékozódni.

Mostanában is shortolják a forintot, mindig vannak támadások. Ilyen kilengések háború idején szoktak lenni.


Az IMF nem jótékonysági intézmény.Nekik az az érdekük, hogy mindig adósok maradjunk, tehát a folyamatos pénzszivattyú.Ugye amit mi mindenre lehetne fordítani.

2012. nov. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Ennek 7%-a 1400 milliárd forint évente. 10%-a meg 2000 milliárd évente!

Vagyis a finanszírozásához 600 milliárd pluszt kell beszedni!

Az IMF 4%-ával nézve meg 800 milliárd lenne!

Persze nem lehet a komplett adósságot egyben nézni de talán érezhető a különbség az IMF, a piaci és a lakossági finanszírozás költsége között! "


A lakossági államkötvény azért tartom jobb megoldásnak mert lehet hogy több kamatot kap mint a piacon egy külföldi, de ez a pénz a magyar ember kezében marad magyar megtakarítást tőkét erősíti ... Ezek az emberek amúgy is befektetnének valószínűleg egy bankba, ahol ugyan úgy megkapnák a 5-6% kamatot, de itt kezelési költség és a bank is levon a profitjából ..

Az állampapírral közvetlen befektetéssel, közvetlen profitot azok kapják, akiket amúgy is fel kell tőkésíteni ... Legyen az egy 10 milliós megtakarítás vagy egy 100 ezres ... 5-10 ezer forintot is belehet fektetni!

A másik, hogy imf hitel 4-5% között volt a kamata valóban de ennek törlesztését 3 év után lehetett elkezdeni ami 1,04^3 és többszörösét vettük fel hitelben annak amit egy évben sz állam elad államkötvény formájában.


A másik komoly probléma az imf hitellel, hogy dollárban és euróban kapod és úgy is kell visszafizetni. A piacok az imf pénz megállapodás hatására erősítik a forintot és ez az folyamat egészen addig kitart még az imf pénzt át nem váltják forintba ...

A piac meghallja, hogy újabb hitelt hív le a kormány akkor újra erősödik a forint... ami azért problémás mert relatíve kevesebb forintot kapunk érte...

[link]

a utolsó részletet 2010 márciusáig lehetett lehívni és látszik, hogy mikor következtek a trend fordulók ...

Látható jellemzően 180-190 forontért kaptuk a dollárt ...

Ezt jelenleg 220ért kell visszafizetni ez 15% drágulás...

De ez az összes imf hitelre szoruló országra igaz... Usa gazdaságát, most az ebből a különbségből származó profit erősíti, mint ahogy korábban dollárban kiadott nagy mennyiségű segély gyengítette ...

szal az imf hitelben vannak jelentős kockázatok jobban járnánk most egy dollár alapú hitellel, mert sok ország idén kezdte meg visszafizetni a korábbi hiteleket.

2012. nov. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!