Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a mostani kormány az...

Ha a mostani kormány az államadósság ellen küzd, akkor miért bocsájt ki ész nélkül államkötvényeket?

Figyelt kérdés
Pláne magas kamattal.

2012. nov. 10. 23:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy diszkont kincstárjegyeket adtak el most is, amik rövidlejáratúak és kamatot nem fizet viszont névérték alatt értékesítik azt...

Ha valaki tud erről bővebb infót adni vagy linket az jó lenne ...

[link]

2012. nov. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

"Csak az a bibi, ha felvesszük az IMF hitelt, ők rögtön beleszólnak majd, hogyan alakíthatjuk a gazdaságpolitikát."


Érdemes ehhez hozzátenni hogy az elöző IMF hitel annyira "kemény" volt hogy abból Orbán simán megvehette a MOL-t és egy szót sem szólt senki... Az IMF beleszólása kb annyi hogy gazdaságélénkítő és kiadáscsökkentő lépéseket hozzunk ami hihető! Adnak tanácsokat erre de ha az adott kormány másként csinálja akkor nem szólnak bele!


Tökéletes példa a mostani fidesz! IMF javasolt pl gazdagok magasabb adóját(5 milla fölötti jövedelmekre) amit a fidesz nem halytott végre. JÚNIUSBAN az IMF megírta hogy elfogadják a fidesz lépéseit és többet nem is kérnek, aztán jött a fidesz hirtelen ötlete az IMF elleni hadjáratról ami ennek fényében teljesen érthetetlen!!

Nah persze utána a fidesz nekiállt pl átvállalni a kis önkormányzatok hitelét meg össze vissza költeni, megszorítani és akkor már persze hogy új számítások kellettek!

Szóval az IMF beleszólás kb annyi hogy ne szálljon el a költségvetés és élénküljön a gazdaság. Én ezt nem tartom ördögtől valónak... Nem mellesleg olyan engedékenyek hogy már vicc kategória hogy komolyan a MOL megvásárlására engedték felhasználni a pénzüket! Én nem engedtem volna... És állítólag mégis vas szigorúak...



"Én úgy tudom, hogy diszkont kincstárjegyeket adtak el most is, amik rövidlejáratúak és kamatot nem fizet viszont névérték alatt értékesítik azt...

Ha valaki tud erről bővebb infót adni vagy linket az jó lenne ... "


Szia! Kicsit egyszerüsítek de remélem érthető lesz:

Kibocsátása úgy megy hogy az állam meghírdeti hogy ki mennyit adna most az ő 1 év múlvai 100 forint visszafizetésére! És 10-szer 100 forintot hírdet meg! És a világ minden tájáról bárki licitálhat!! Lesz aki 2-szer 94-et ad vagy 4-szer 93-at netán 9-szer 91-et.

Ezután mondhatja azt az állam hogy ő kéri a 2-szer 94-et, 4-szer 93-at és 5-ször 91-et és ezekre 1 év múlva fizeti a 100-at. vagyis 11-szer 100-at fogadott végül be mert mégis többet akart vagy mondjuk jön 11 darab 98-ért és ez neki megéri mert fél hogy később drágább lenne stb. És az ajánlatokat összesítik és egy egységes átlag kamatot határoznak meg. Ez az ami mondjuk végül kijön hogy 6-7-8% stb

És mivel Magyarországról és a világból bárki licitálhat(na jó azért nem, de elvileg igen) így ez a piaci finanszírozás! Remélem látható hogy ennél olcsóbb már csak akkor lehet ha valakivel külön megegyezünk.


Ja és ha meg nagyon jó gazdaságpolitikát folytatunk akkor előfordulhat az ami a németeknél vagy svájciaknál! Hogy az 1 év múlvai 100 egységért fizetnek MOST 101 egységet!! Vagyis negatív a kamat!!

Ezért éri meg jó gazdaságpolitikát folytatni és nem szabadságharcolni... :)

2012. nov. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
47%

"A lakossági államkötvény azért tartom jobb megoldásnak mert lehet hogy több kamatot kap mint a piacon egy külföldi, de ez a pénz a magyar ember kezében marad magyar megtakarítást tőkét erősíti ... Ezek az emberek amúgy is befektetnének valószínűleg egy bankba, ahol ugyan úgy megkapnák a 5-6% kamatot, de itt kezelési költség és a bank is levon a profitjából .. "


Tegyük hozzá hogy ha így nézzük akkor a manyupok voltak a legjobbak hisz ők nem vihették ki a hasznot(!!!) viszont kötelezően vásárolniuk kellett állampapírt! Így a papírhozamokat lejjebb nyomták és a hazai embereket gazdagították!


Abból meg szerintem ne induljunk ki hogy jaj de jó ha az állam hatalmas kamatokra fizet az emberek pénzéért!! Mert ez a pénz így egyrészt elvész a bankoktól tehát kevesebb lesz a hitellehetőség és az államnak is növelnie kell az elvonásokat ha ezt finanszírozni akarja, amivel pénzt von ki a gazdaságból... és szerintem látható is a recessziós spirál kezdete...


Hisz ha elfogadjuk az általad írt 6%-ot(ami azért sántít de alapnak jó) akkor nagyon durva felárat fizet az állam amit utána ki kell gazdálkodnia!

Ugye állítólag 500-600 milliárdnyi ilyen hitel ment ki. Vagyis a piacihoz képest 20-25 milliárddal többet kell az államnak beszednie és ennyi adót kell emelnie, amit elszed a cégektől, fejlesztésektől, munkahelyteremtéstől...


Ja és nem mellesleg mindenki ismeri a nyugdíjcsapdát és azt egyértelműen megoldandónak és veszélyesnek tartja!!


Ez a feláras hitelfelvétel ugyan ezen az elven működik csak a hitelek terén!!


Mert hacsak nem abból indulunk ki hogy az állam MUNKAHELYET TEREMT ami exportálható PRODUKTUMOT ÁLLÍT ELŐ akkor az elvonás a valós gazdaságot gyengíti!

Nem tudom érthető-e miért de ha kell levezetem!

A lényeg hogy ez a magasabb kamat amennyi pénzt hoz a "gazdagoknak" komoly pénzt von el a cégektől és a kisebb keresetűektől a megszorításokon keresztül...

2012. nov. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!