Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme van a jobb-bal...

Mi értelme van a jobb-bal oldali ellenségeskedésnek?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy az emberek beskatulyázzák a másikat jobb/baloldalinak, és innentől kezdve nem hajlandóak még csak meghallgatni sem a másikat? Mi értelme ennek a különállásnak? Nem az lenne a cél, hogy együtt haladjunk előre?

Egyáltalán van értelme annak, hogy jobb vagy baloldal? Nekem inkább csak egy régi római mondás jut erről eszembe: "Divide et imperra"


2012. nov. 11. 19:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
66%
Kedves 6! Azzal semmi bajom sincsen, ha a jobbikra szavazol! Nekem személy szerint elegem van a cigány-bűnözésből, és nem vagyok rasszista, egyszerűen személyes tapasztalataim vannak. És nem fogok az MSZP-re szavazni, utálom az MSZP-t, szemét csalók, viszont Bajnai Gordon nagyon jó miniszterelnök lenne, ha párttá alakítja a Haza és Haladást, akkor rászavazok, viszont ha összedugja a fejét Gyurcsánnyal, én is a Jobbikra szavazok.
2012. nov. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Ja és 5. voltam. :D
2012. nov. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Annó ezt a taktikát(árokásás néven) a fidesz alkalmazta és nagyon bejött neki. Utána mindenki átvette és azóta letarolta a politizálási palettát!


Tegyük hozzá, az emberek egy komoly és nagyon aktív csoportja vevő erre a stílusra mert ő maga is így látja a világot!! feketén-fehéren!


A gond az hogy van alapja a dolognak mert sokan nem tudnak összetetten gondolkodni!

Csak feketén-fehéren...

Vagyis ezt az ellenségeskedést inkább kinőjük majd szerintem és normalizálódik a helyzet, minthogy hamar változás állna be a témában!

2012. nov. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
17%

Ezek csak látszólagosságok. Egy nagy globális pénzügyi háttérhatalom irányítja Európát és Amerikát. Tökmindegy kire szavaztok, mert nem az fog számítani. Már előre el van tervezve, hogy ki lesz az elnök. Akárki is lesz, úgysem a magyarok érdekeit fogja szolgálni, hanem azt csinálja amit mondanak neki.

Ja és most egy fekete bárány vagyok, akit megbélyegeztek, mert úgyis csak hülyeséget mondok. Vagy nem.

2012. nov. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Nem mondasz hülyeséget, de szerintem a magyar pártok nem egy szervezet részei.
2012. nov. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Ellenségeskedésnek sehol nincs értelme. Ami a pártokat illeti, a rivalizálás, a vélemények ütköztetése, a vita természetes dolog egy demokráciában, de mi ezen már rég átléptünk.

Ez csak addig egészséges, amíg nem az emberek isszák meg a levét. Jelenleg M.o-n ennek az egész cirkusznak folyamatosan már egy ideje az adófizetők isszák a levét. Mikor lesz már vége?

2012. nov. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

A jómódú, tanult vagy örökölt, diplomás budai polgár, a vidéki jómódú emberek a szegényeket koloncnak tekintik, úgy gondolják, hogy rengeteg a tanulatlan, nincstelen, koszos, büdös lumpen ember, akik miatt nem lehet az ország olyan kellemes és esztétikus, mint nyugati szomszédaink. Legszívesebben kitoloncolnák őket jó messzire, csúnya romos házaikat ledózeroltatnák. Ők hagyományosan jobboldali, Fidesz Jobbik szavazók.


A kispesti munkás vagy a vidéki szegény családok gyerekei egyszerű emberek, szegénységbe születtek. Emlékeik vannak arról, hogy a szocializmus rendszerében jobban éltek ugyanilyen szellemi és fizikai teljesítmény mellett. Helyzetüknek vagy nekik köszönhetően tudásuk nem versenyképes a jelenlegi rendszerben, így tovább szegényednek. Elszegényedésükért a jómódúakat kárhoztatják, és elégtételt akarnak venni rajtuk, vagyonukat elkoboztatnák és szétosztanák maguk között, mert az jár. Ilyen "igazságtételt" hirdetnek a baloldali pártok, így ezek az emberek baloldaliak.


Halálos és örök ellentét ez, feloldhatatlan, kibékíthetetlen.


Ha az ország gazdasági teljesítménye lehetővé tenné, hogy minden réteg a nyugatihoz hasonló viszonylagos bőségben élne, a politika jelentősége visszaszorulna, és az ellentét a háttérbe kerülne. Csak így lehetne valamilyen béke féleség, egyébként soha.

2012. nov. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: annyi még hogy a szakadék nemhogy csökkent, még nőtt. A középréteg válaszút elé került, mindenki kapaszkodik fölfelé, mert ott jobb az élet. De a kapu be fog zárulni és kialakul a középosztály nélküli gazdagok és nincstelenek országa. Tehát a feszültség csak nőni fog.
2012. nov. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:

12: ??? Mikor is kezdte ezt a taktikát a Fidesz? pl. közvetlenül a "köteles beszéd" után? Vagy Ron Werber segített nekik benne? Ja nem, őt a szocik alkalmazták... Elég rövid a választói emlékezet :) Ezért is jöhet pl. 1általán szóba B.G.


16: Ha ez ilyen 1xű volna... 1 társadalomban mindig is óriási kisebbségben lesznek a gazdagok, jómódúak. Nagy kérdés persze kit tekintünk annak. Sajnos ahogy elnézem nálunk ha valaki kimászik a "minimálbéres létből" az már 1ből jómódúnak számít. Ha igaz lenne amit írnál a világ minden országában bal oldali kormány lenne. Sőt lehet, h. a szocializmus lenne a világ vezető eszmerendszere. Szerencsére az emberek nem hülyék :)

2012. nov. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Semmi értelme nincs!


Miért?


Mert mindkét félnek végűl is ugyanaz a célja, csak szeretünk egymással balhézni.

Míg ezen a gondolkodásmódon és viselkedésen nem változttat a két fél harcosai, addig itt hazánkba nem fog történi semmi pozitívum!


De már hálistennek vannak olyan kezdeményezések melyek egybehúzza és nem tesz kivételt senkibe se, semmiért!


Én ezért se megyek el szavazni senkire se 2014-be, mert NEM 100%-ba képviseli a Kisembereket a mostani pártok vagy amik a hírekbe szerepelnek.

2012. nov. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!