Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A pártlisták megszüntetése?

A pártlisták megszüntetése?

Figyelt kérdés
Valószínűleg sokkal hatékonyabb lenne a parlament,mert a sok megélhetési zsebtömő kiesne az"életfogytig képviselő" státuszból.Valahol olvastam hogy 30% körül van akit nem választanak mert a lista automatikusan viszi a parlamentbe akármilyen hülye is,de jó haver.
2009. aug. 13. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
A pártlisták megszüntetésével egy baj van: igazságtalanná tenné a választási rendszert. Ha ugyanis minden egyéni választókerületben 51%-kal nyer egy párt, akkor csak az ő képviselői fognak az országgyűlés széksoraiban ülni, holott csak a szavazatok 51%-át szerezték meg...
2009. aug. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az elsővel értek egyet, igazságtalan és aránytalan lenne. A kérdezőt meg pontosítanám:

1. Nem 30 % körül vannak a listás képviselők, hanem a 386-ból 176 egyéni van és 210 listás.

2. Most nem mindegy, hogy listán jut be vagy egyéniben? Ugyanaz a brancs választja ki ezt is, meg azt.

3. És mitől zsebtömő a listás, és mitől nem zsebtömő az egyéni?

2009. aug. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nem értem az első problémáját,hisz ez a demokrácia,aki többséget szerez az továbbjut ennyi. ez miért igazságtalan?

ja talán nem lenne enni pártbérenc és talán olyan emberek jutnának be akik egy kicsit(esetleg) a választóinak az érdekeit is figyelembe veszik.

2009. aug. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nincs nekem problémám...

Csak a demokrácia nem arról szól, hogy "aki többséget szerez, az továbbjut". Ezt valami mással kevered. Az általam képviselt példában ugyanis nem demokrácia, hanem az 51% diktatúrája alakulna ki. Ekkor ugyanis az a párt, amelynek a képviselői megtöltik az országgyűlés széksorait, a szavazók csupán 51%-ának támogatását tudhatja maga mögött. No és mi lesz a maradék 49%-kal? Őket az égvilágon senki sem képviseli, pedig majdnem ugyanannyian vannak, mint a másik tábor. Az pedig nem demokrácia, hogy egy csoport bármilyen jogon is magához ragadja a hatalmat. Márpedig itt ez történik, mert a szavazók egy - elég nagy - hányada egyáltalán nem lesz képviselve az országgyűlésben.

Arra kérnék mindenkit, aki ezzel nem ért egyet, hogy ne az itthoni viszonyokból induljon ki. Hungarikum, hogy minden, máshol jól működő, bevált rendszerből képesek vagyunk a bűnözés melegágyát megalkotni. De ha valaki ésszel végiggondolja, lehet, hogy nem is hülyeség ez a rendszer...

2009. aug. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szerintem jobb lenne, ha a képviselők csak egyénben juthatnának be a parlamentbe, mert akkor egy mindenki által útált embernek nem igazán lenne esélye bajutni a parlamentbe, ellentétben a mostani pártemberes módszerrel.

Ja és elég is lenne annyival kevesebb képviselő, tehát a pártlistlás bejutások helyére nem kellene egyéni.

2009. aug. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az a probléma hogy 49% nem lenne képviselve

?Én úgy látom az egy nagyon jó arány lenne mert most 100% nincs képviselve.

2009. aug. 19. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!