Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan képzelnéd el ha Magyaro...

Hogyan képzelnéd el ha Magyarország királyság lenne?

Figyelt kérdés

Azok véleménye érdekel,akik királyságpártiak.

Hogyan képzelitek el ,hogyan működne stb.

Aki nem királyságpárti az kíméljen a hozzászólásától,mert nem arra vagyok kíváncsi,hogy az miért "nem jó"!



2012. nov. 19. 14:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%

Ez kizárólag Mátyás királlyal működött.

:-)

2012. nov. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 tetro ***** válasza:
59%
Viktor átkeresztelnék Mátyássá, igazságossá válna, és száz évig uralkodna. Aztán a halálos ágyán felkérne egy kovácsot készítsen neki egy gyűrűt, amiben minden erejét átadhatja Semlyén Zsolt ükunokájának.
2012. nov. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Pro Patria ***** válasza:
79%

Csak szimbolikus királyságot tudok elképzelni, alkotmányos monarchiaként, a mai európai angol, svéd, stb. példákat alapul véve.

De a király személyében már nehezebb lenne döntenem.

2012. nov. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%

Sajnos ez nem így megy. Nálunk erőszakos úton zajlott minden esetben a "csere". A királyságot viselő országok nagyon is jól elvannak de náluk a rendszerváltások nem vérrel lettek kikényszerítve és nem az előző rendszer haszonélvező söpredéke intézte.

Ezekben az országokban az volt a jó hogy a király mindent megkapott a népétől ő pedig a népét úgy kezelte mintha az a saját családja lenne, vagyis az országot nem egy kirámolható ládának tekintette. Védte az érdekeit.


Egy király egy jelkép. Egy bástya aki az országért kezeskedik. Akinek a szava szent és aki átlátja azokat a finom kapcsolati hálókat amiket éberen kell vigyázni hogy ne lehessen baj. Egy ilyen pozícióra az alkalmas jelölt egy életen át készül.


Nálunk erre alkalmas személy nincs. Királynak koronázhatja magát Dankó Pista, de ettől még nem fog királyként tekinteni rá egyik európai uralkodócsalád vagy kormányzat sem.

Aki trónra kerülhetne az a Habsburg család... na abból meg ki kér? Mert hogy ők soha nem érezték Magyarországot az övéknek. Számukra a lényeges mindig Ausztria volt.

Magyarország Királyság már nem lesz.

A demokráciánkból kell aranyat kovácsolni... valahogy

2012. nov. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Dick Esmen ***** válasza:
95%
Úgy hogy én vagyok a király.
2012. nov. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 petofi21 ***** válasza:
48%

Én is királyság párti vagyok de az igaz hogy királynak megfelelő személy jelenleg nem igen van de amíg a király személye nem rendezett az államfői jogokat egy választott kormányzó viselné! (volt már ilyen)

Vissza a királyságot!

Vissza a Csendőrséget!

Vissza a tisztességet, erkölcsöt!

2012. nov. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
97%

petofi21 néven írod: "Vissza a királyságot!"

Hát, ez nagyon vicces.

2013. jan. 4. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 petofi21 ***** válasza:
Kossuth először önálló nemzetállamot akart a birodalmon belül (nemzeti önrendelkezés)! Csak hát ez nem sikerült! A Függetlenségi Nyilatkozattal sokan nem értettek egyet, miből gondolod hogy Petőfi egyet értet? Amúgy a királyságot mint államformát nem szüntették be Kossuth a Magyar Királyság kormányzója volt! Nem tudom honnan jön az hogy Kossuth köztársaság párti meg ilyenek a Függetlenségi Nyilatkozat nem határozta meg az új államformát így maradt a királyság de ha győz a forradalom akkor is több esély van rá hogy királyság maradunk mint köztársaság! Legbizalmasabb barátai is azt hitték, hogy testőrséget szervez és szándéka a nádort vagy elfogatni vagy magyar királlyá kikiáltani.
2013. jan. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el Petőfinek A királyokhoz, az Akasszátok fel a királyokat vagy a Respublika című versét, és megérted, mire gondoltam.
2013. jan. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Pro Patria ***** válasza:
41%
De a régi magyar királyokat, például Nagy Lajost ő is magasztalta, szóval megvolt benne ez a kettősség.
2013. jan. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!