Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan képzelnéd el ha Magyaro...

Hogyan képzelnéd el ha Magyarország királyság lenne?

Figyelt kérdés

Azok véleménye érdekel,akik királyságpártiak.

Hogyan képzelitek el ,hogyan működne stb.

Aki nem királyságpárti az kíméljen a hozzászólásától,mert nem arra vagyok kíváncsi,hogy az miért "nem jó"!



2012. nov. 19. 14:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyes királyokról beszélünk, hanem a királyság intézményéről, azzal pedig Petőfi határozottan szemben állt.
2013. jan. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
44%

" Nem tudom honnan jön az hogy Kossuth köztársaság párti meg ilyenek"



Hát akkor barátom nézd meg jobban azokat a címereket és pecséteket 1849. április 14-e után. Kormányzó ELNÖK, Magyar ÁLLADALOM, Szent Korona mellőzése, ez mind arra utal, hogy az ország már nem királyság, csak még Kossuth sem merte kimondani. Ő pedig sem nem kormányzó, sem pedig elnök, hanem diktátor akart lenni.

Az pedig, hogy ő köztársaságpárti volt, nagyon egyszerű bebizonyítani, bele kell olvasni az emigrációban írt leveleibe, amiket európai szabadkőműves társainak írt. Kerek-perec kijelenti, hogy a monarchiákat meg kell szüntetni.


Petőfiről meg ne kelljen már bizonygatni, hogy utálta a királyokat. Ő mindenkit utált, aki kicsit magasabb származású mint ő. Ha neki teljhatalma lett volna, akkor nem lett volna különb Kun Béláéknál. Szomorú igazság ez.

2013. febr. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A Fideszes kiskacsa... Az MSZP-s mostoha,a vasorrú Orbán Viktor és a kétharmados királyság. Feri a furi fiú.

Mert azt mondá a pártpénztárnok: hozzál kampánypénzt meg ne is! Legyen is róla számla...

2013. febr. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
98%
Csak nem egy Bödőcs idézet? :D
2013. márc. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Kossuth pedig sem nem kormányzó, sem pedig elnök, hanem diktátor akart lenni.

Az pedig, hogy ő köztársaságpárti volt, nagyon egyszerű bebizonyítani, bele kell olvasni az emigrációban írt leveleibe, amiket európai szabadkőműves társainak írt. Kerek-perec kijelenti, hogy a monarchiákat meg kell szüntetni. "


Akkor ezt most hogyan, köztársaságpárti diktátor? :D Nem passzol. :)

2013. márc. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Annyira lehetetlen szerinted? Mondjuk Irak mi volt? Királyság. Vagy Szerbia Milosevic alatt? Teokrácia? Nagyot akartál mondani csak még sok nutellás kenyeret kellene hozzá megenni.
2013. márc. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A vége felé sajnos sokan eltértek az eredeti kérdéstől.... Nos, szerintem a 20. század eleji Magyar Királyság parlamenti felépítése( Főrendiház, Képviselőház) nagyon elavult lenne a 21. században. Ha újra királyság lenne, egykamarás országgyűlést kéne létrehozni, mert az újabb időkben nem állja meg a helyét a vagyonosabb emberek külön országgyűlési kamarája.


Mindenképpen parlamentáris monarchia lenne az államforma, de nem tévesztendő össze az alkotmányos monarchiával, ahol az uralkodó végülis "dísznek" van, semmi valóságos szerepe nincs. Ezzel szemben a parlamentáris monarchiában az uralkodónak annyi szerep juthat, mint a köztársaságokban a köztársasági elnöknek, tehát joga van az országgyűlésen részt venni. Ezen kívül indítványozhat törvénymódosításokat, terjeszthet elő új törvényeket is. Tehát szerves része lehet a magyar országgyűlésnek.


Mivel Magyarországon a Habsburg-Lotaringhiai családon kívül egy uralkodócsalád se formál igényt a trónra (Pláne, hogy nincs is más uralkodócsalád), a dolgok jelenlegi állása szerint Habsburg Károly, Ottó trónörökös legidősebb fia lenne most az uralkodó. Ha esetleg ő nem fogadná el a felkérést, a család következő tagja következne a trónöröklési rendben.

2013. jún. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!