Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehettek annyira "hazafia...

Hogy lehettek annyira "hazafiak" a kommunisták, hogy megverték azokat, akik kokárdát viseltek március 15-én?

Figyelt kérdés
Nagyszüleim mesélték, hogy 70-es, de még a 80-as években is így volt. Én bőven nem éltem akkor még szerencsére, de ez igaz lehet vagy ferdítenek?

2012. nov. 26. 20:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Azok nem kommunisták voltak, de lehetséges.
2012. nov. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Ezért nem vertek meg senkit. Mindenki viselt kokárdát márc. l5.-én. Legalábbis nem hallottam akkor ilyenről.
2012. nov. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Sőt. Mindenütt, az ünnepségeken is ott volt a magyar zászló a vörös mellett.
2012. nov. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 mustafa33 ***** válasza:
6%

Mert a komunista ideológia szerint a hazafiság imperialista burzsoá csökevény amit irtani kell, mert gátolja a proletár internacionalizmus érvényesülését az egységes komunista világuralom építésében.

A jelszó: Világ proletárjai egyesüljetek! -volt.

2012. nov. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Ez hazugság. Nem akarom bántani a nagyszüleidet, de ezt ne hidd el.
2012. nov. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a Kádár korszakban nem volt ilyen hisz az már egy puhább diktatúra volt.Ellenben Rákosinál lehet hogy volt ilyen verekedés.


Lehetséges hogy voltak olyan kommunisták akik máshogy értelmezték az egész ideológiát és azért verekedtek.

2012. nov. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Komplikato ***** válasza:
41%

"Ezért nem vertek meg senkit. Mindenki viselt kokárdát márc. l5.-én."


Persze 80-as évek második felétől. konkrétan ismertem olyat akit rendőrök vertek kegyetlenül össze egy Petőfi szobor megkoszorúzása miatt a 70-es években. És mondjuk nem hazafias kérdés volt, simán f*stak tőle, hogy bármilyen függetlenségi és szabadság eszmét csak úgy hagyjanak csapongani, mert mit szólnak hozzá a szovjet elvtársak, vagy mi van ha nekiállnak lázongani a népek?

2012. nov. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Komplikato ***** válasza:
41%
Amúgy sem lehetett semmilyen tömeg rendezvény, vagy állami/iskolai volt vagy semmilyen, ugye kettőnél több ember volt kb. egy helyen már ott voltak a zsaruk érdeklődni.
2012. nov. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 mustafa33 ***** válasza:
7%
Azért megható ez a liberális naivitás, ahogy humanista emberbarátnak hiszik a kommunistákat. És ha idemásolok valamit az akkori hivatalos magarázatok szerint, azt lenullázák, mert egy mai gyereknek egyszerűen hihetetlen. Bezzeg Horthyról elhiszik azt is hogy bakkecske patája volt és szarva.
2012. nov. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Sz1u ***** válasza:
84%

Pont a '70-es években voltam általános-, ill. középiskolás... KÖTELEZŐ(!) volt viselni Március 15-én a kokárdát! Tehát nem igaz az, hogy azért vertek meg egyeseket (a "kommunisták"), mert viselték a trikolort ezen a jeles ünnepen (legfeljebb a trianoni elcsatolt területeken fordulhatott elő ilyen eset - ...de szerintem talán még a mai napig sem kizárt...).


Tehát mamádék túloznak egy "kicsit" (és kivételesen Komplikatóval sem értek egyet).

2012. nov. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!