Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyiben befolyásolta a...

Mennyiben befolyásolta a 'rendszerváltás' felemásságát a langyos kádárizmus, illetve mondhatjuk-e azt, hogy a magyar társadalom bizonyos hányadánál egyfajta lelki függés alakult ki a gulyáskor iránt?

Figyelt kérdés
2012. nov. 27. 22:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Nagyon és igen.

Ez a mostani rendszer csak a gazdagoknak jó, és az emberek többsége nem gazdag. Ők jobban éltek az előző rendszerben. Munka mindig volt megszakadni nem kellett, mert nem az volt a lényeg, hogy hasznos munkát csinálj, hanem az, hogy legyen az embereknek munkájuk. Ezt meg is fizették, aki dolgozott az átlagszínvonalon meg is tudott élni. Emiatt sokan nem értékelték akkora pozitívumként a renszerváltást, igaz ott, akkor mindenki örült hoyg majd most eljöhet a nyugati jólét, de többségében minden csak rosszabb lett és így visszatekintve sokan úgy gondolják hogy nem volt ez egy olyan jó biznisz.

2012. nov. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
91%
Amit kérdezel, egyes közgazdászok tényként kezelnek. A biztos szociális háló és a 100%-os foglalkoztatottság komoly biztonságérzetet adott ami a kapitalizmusra nem jellemző.
2012. nov. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
87%

bizonyos hányadánál? a mai tolvaj politikusok kivételével egy embert mutass aki már élt abban a korban, és nem vágyik vissza


ne azokat a fiatalokat akik azt követően születtek, vagy kisgyerekként éltek, hanem akinek családot kellett eltartania bérből, munkából, ügyeskedés nélkül

2012. nov. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
14%

Hát szerintem mindegy az is, hogy langyos volt. Romániában egy tavalyi felmérés szerint az emberek több mint 60%-a szerint jobb volt élni Ceausescu alatt, pedig aztán a Ceausescu-diktatúra minden volt, csak langyos nem. Egyszerűen az emberek hülyék, mint a beton.

Magyarázhatsz nekik államadósságról, születéskor várható élettartamról, a életképtelen iparról, bebörtönzöttekről, nekik "Kádár idején jubb vót", aztán kész.

2012. nov. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

"egyes közgazdászok tényként kezelnek"


Na mutass már egyetlen komoly közgazdászt a világon, aki szerint a kommunizmus egy életképes gazdasági modell, és nem volt már halálra ítélve születésekor, és olyat is mutass aki szerint a gulyás-kommunizmusnak nem voltak súlyos gazdasági következményei, aminek máig érezhető a hatása. Vicc ez az ország komolyan, nem csoda, hogy itt tartunk.

2012. nov. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
91%

"Magyarázhatsz nekik államadósságról, születéskor várható élettartamról, a életképtelen iparról, bebörtönzöttekről, nekik "Kádár idején jubb vót", aztán kész.



Te kb ezt a faék egyszerűségén kezeled.

Mára kiderült hogy az első 6-7 évben elprivatizálgatott cégeknek egy jelentős részének nem a technikai lemaradása volt a hatalmas, hanem a piacra való eljutása, mivel a KGST megszűnése miatt nem volt megfelelő megrendelése.


Az államadósságunkat is boncolgathatjuk hiszen az elmúlt 22 és alatt sokkal nagyobb mértékben nőtt mint előtte 50év alatt. Ha az elprivatizált vagyont is nézzük, meg azt hogy akkor mennyi volt a társadalomban hasznosult vagyon és ma m,ennyi, akkor a kép siralmas!

Mi nem kapitalizálódtunk, hanem valami furcsa prekapitalizmus alakult ki.


Abban az időben az átlag dolgozó ledolgozta a munkaidejét és megélt, aki meg haladni akart az egy rakás pluszmunkával megtehette.


Ma?

Minden el van lehetetlenülve, és az állam pénztárcáján csüngő korrupt cégek fejlődnek csak egy totálisan kényszervállalkozó társadalomban.

2012. nov. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

"Na mutass már egyetlen komoly közgazdászt a világon, aki szerint a kommunizmus egy életképes gazdasági modell, és nem volt már halálra ítélve születésekor, és olyat is mutass aki szerint a gulyás-kommunizmusnak nem voltak súlyos gazdasági következményei, aminek máig érezhető a hatása. Vicc ez az ország komolyan, nem csoda, hogy itt tartunk.



Ok, akkor most kicserélek egyetlen szót, és az is igaz lesz!


Na mutass már egyetlen komoly közgazdászt a világon, aki szerint a globálkapitalizmus egy életképes gazdasági modell, és nem volt már halálra ítélve születésekor,



Érted a paradoxt ugye?

2012. nov. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

"Na mutass már egyetlen komoly közgazdászt a világon, aki szerint a globálkapitalizmus egy életképes gazdasági modell, és nem volt már halálra ítélve születésekor"


A világ összes komoly közgazdásza ezt gondolja, a világ összes valamirevaló közgazdasági egyetemén. Nem értem a paradoxot. Az összeesküvés-elmélet hívők gondolkodása egyszerű, mint a faék, nem a gondolkodó embereké, jobb ha tőlem tudod.

2012. nov. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

"Mára kiderült hogy az első 6-7 évben elprivatizálgatott cégeknek egy jelentős részének nem a technikai lemaradása volt a hatalmas, hanem a piacra való eljutása, mivel a KGST megszűnése miatt nem volt megfelelő megrendelése."


Az első 6-7 évben elprivatizálgatott cégeknek nagy része már a nyolcvanas években veszteségesen működött, amikor még a KGST létezett.

2012. nov. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Faékecske!


Ki beszélt itt összeesküvésről?

Én nem.


Egyszerűen a globálkapitalizmus kizabálja maga alól a fogyasztást.

Ezért van ma világválság, és ezért nem képesek vele mit kezdeni.

Sőt, ha nem lett volna a 2000es évek hatalmas hitelből fogyasztása, akkor már a 2000es évek elején beütött volna.


Ha nem érted miről beszélek akkor tényleg faék vagy!


De nem inkább olvass:


"Gondoltál már arra kedvenc csokid ropogtatása közben, hogy az ahhoz szükséges kakaót lehet, hogy egy 10 éves brazil kisfiú szüretelte a 11. munkaórájában. Pedig sajnos elég nagy rá az esély, a rabszolgamunka ugyanis még most is létezik, ahogyan a gyermek munka és hogy cifrázzuk a gyermek-rabszolga munka sem egy silány XVIII. századi módszer az olcsó export előállítására. A hivatalos adatok szerint 1,5 millió gyerek dolgozik Indonéziában, 1 millió a Fülöp szigeteken, 100.000-ren Srí Lankán és 300.000-ren Haitin, stb. A gyerekek legtöbbje ingyen dolgozik, termel és szolgálja ki a szerencsés nyugati világbeliek igényeit."


[link]

2012. nov. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!