Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mindig azt hallani, hogy...

Mindig azt hallani, hogy felelősen kell védekezni, viszont a kormány nem így gondolja és hallani se akar a felvilágosításról. Ez nem ellentmondás egy kicsit? Köze van ahhoz, hogy az oktatást a KDNP felügyeli?

Figyelt kérdés
[link]
2012. dec. 1. 21:06
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

Ajánlom figyelmedbe ezt a cikket:


[link]

2012. dec. 2. 00:14
 32/41 anonim ***** válasza:
lol origo :D
2012. dec. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:

"lol origo :D"


Inkább te vagy vicces már. Releváns indokot nem adsz a felvilágosítás ellen. Cikket nem találni róla. Azért mert te ellene vagy, nem jelenti azt, hogy hülyeség és valami ördögi dolog. Ajánlom olvasd el a cikket és kiderül, hogy miért fontos ez. Az Országos Egészségfejlesztési Intézet osztályvezetője szerint is fontos. De kitalálom, hogy ő is hülye. Semmi rossz nincs abban, hogy felvilágosítják a gyerekeket. Hacsak nem azért ellenzed, mert a kormány is ezt csinálja.

2012. dec. 2. 00:48
 34/41 anonim ***** válasza:
Rossz nincs benne, de ez a szülők dolga. Valaki írta egyébként hogy az interneten hülyeségek vannak, a szülővel meg ciki erről beszélni. Már csak azt nem értem, hogy akkor az iskola miért jobb. Amilyen alacsony a fizetés manapság, sztem a tanárok színvonala erősen megcsappant, és tuti hogy sokkal nagyobb baromságokat képesek összehordani. Meg nemtudom miért cikibb a szülővel erről beszélni mint a tanárral.
2012. dec. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:
Látom nem olvastad az origós cikket. Ezek mind benne vannak. Ezért kell szakemberekre bízni. Hozzánk is mindig azok jöttek.
2012. dec. 2. 02:05
 36/41 anonim ***** válasza:
Hát ha a szülők összedobják a pénzt szakemberekre, vagy a szakember elmegy ingyen, akkor nekem oké. Egyébként meg szerintem inkább matematikát, fizikát, informatikát, meg történelmet tanuljanak a gyerekek, mint biztonságos közösülést.
2012. dec. 2. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:
Ezekért nem kell fizetni. Általában szervezetek, orvosok, stb megy el. És ugyanakkor az oktatási minisztériumnak is kellene pénzt biztosítani ilyen dolgokra. És általában ezek évi 1-2-3X események.
2012. dec. 2. 02:21
 38/41 A kérdező kommentje:

"szerintem inkább matematikát, fizikát, informatikát, meg történelmet tanuljanak a gyerekek"


ÓÓÓ igen informatika. Most éppen enne a szétbarmolásán dolgozik, hőn szeretett Hoffmann Rózsánk.


[link]


[link]

2012. dec. 2. 02:35
 39/41 doboszoli ***** válasza:
75%

Szerintem legalábbis álságos a kormány, (ezen belül, gondolom Semjénék) hozzáállása.

A szexualitás egyidős az emberiséggel.(természetesen, mint "fajfenntartás" sokkal régebbi keletű, mielőtt valaki beleköt).

Kérdezem én:

Ha az iskolai nevelés időt fordít(nagyon helyesen) a helyes személyi higiéniára, a rendszeres fogmosásra, zsebkendőhasználatra (hogy csak néhányat említsek) való igények kifejlődésére, mivel alacsonyabb, vagy szükségtelenebb ezektől a nemi betegségektől, nem kívánt terhességtől, éretlen gyereklányok idő előtti szexuális tevékenységétől (ami esetleg egész életére kihat) való féltés?

Nagyon sok családban ez (sajnos) máig is tabutéma, és mire apuci-anyuci ráveszi magát, hogy pironkodva "beszélgetést kezdeményez" egyszülött gyermekével "Tudod a madarak és a méhek is..." címmel, a gyerek már túl van két kiadós trippren, esetleg egy titokban végzett terhességmegszakításon.

Az alaplépést mindenképpen szakember tegye meg szerintem, (akár puszta biológiai megközelítésben is), ha jól működik a szülő-gyermek kapcsolat, a gyerek maga fog kérdezni. Ha nem működik, legalább nem teljesen tájékozatlan a dologban.

Akinek más a véleménye, (bár tiszteletben tartom) kérem olvasson bele a "szexualitás" rovatba, az ott feltett kérdésektől eláll a szava. A 21. században...

2012. dec. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
57%

nálunk az egyetemen (oké, nem középiskola, egyetem), minden kedden-csütörtökön osztogatnak ingyen óvszert plusz a dokihoz bemehetsz, kitöltesz egy névjegykártya-nagyságú cetlit a recepción (választani lehet ízes, extra nagy, barázdált stb között, de van csajos is lepkékkel meg szivecskékkel mintázva) és diszkréten pár perc múlva egy fehér papírba csomagolt pakkot adnak. (NHS - Nagy-Britannia). és pontosan azért, mert mindenki tudja, hogy az egyetemisták nagy része él szexuális életet és sokszor elég random módon, de a védekezéssel nem csak a nem kívánt terhességet lehet megelőzni, hanem a betegségeket is.


és középiskolában is támogatnám, hogy a védőnénitől ingyen lehessen gumit szerezni. tiltani úgysem lehet (illetve lehet, de betartani nem lehet), hogy mit csinálnak a tinédzserek, akkor legalább már azt kell bennük tudatosítani, hogy védekezni KELL a saját egészségük érdekében. nálunk is volt műcici meg ésatöbbi középiskolában, ahol végig kellett tapogatni a cisztákat, ami megint csak hasznos volt; persze, olvas róla az ember, hogy ha érzel valamit blabla akkor orvos, de sok nőnél pl menstruáció előtt/után is van egy szorító érzés a mellekben, ami nem egyenlő egy cisztával.


csak azért, mert valaki(k)nek nem tetszik, hogy a fiatalok igenis élnek szexuális életet, nem kell a fejünket homokba dugni, mintha nem történne a dolog; a védekezés betegségek, terhesség ellen és ennek a kihangsúlyozása nem egyenlő a promócióval.


de belém amúgyis annyira belenevelte anyukám, hogy a védekezés az első, hogy ő volt az, aki eljött velem tabit felirattatni 17 évesen; azt mondta, inkább fizet 5000 forintot 3 hónapra, minthogy tönkretegyem a saját és az ő életét is azzal, hogy 17 évesen anya leszek. az abortuszt is fizette volna (ha kellett volna akármikor, de nem voltam sohasem olyan butus, hogy védekezés nélkül szexuális életet éljek).


érdemes lenne levetíteni pár epizódot vmi amerikai teen mum vagy hasonló sorozatból a fiataloknak, mert egyből elmegy a kedvük a felelőtlen szexuális élettől az tuti.

2012. dec. 3. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!