Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnátok az igazi demokrá...

Lpeter87 kérdése:

Mit szólnátok az igazi demokráciához, és hogyan lehetne megvalósítani?

Figyelt kérdés
Igazán nép által választott politikai vezetők akiket a nép köreiből kiválasztott néptanács felügyel, az állam és törvényei előtt mindenki egyenlő (nő,férfi,Magyar,Roma,zsidó,muzulmán,keresztény és egyéb csoportok). "Cserépszavazás" vagyis a politikusok és a néptanácsból valaki a cselekedeteivel és döntéseivel nem a nép javát szolgálja akkor a nép szavazást kezdeményezhet és a kellő szavazat összegyülése után az illetőt 10 évre száműzni lehetne a politika világából és nem tölthetne be addig vezető pozíciót.A politikusok fizetése és juttatásai erősen behatárolt lenne.

2012. dec. 4. 21:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább a rómaihoz hasonló demokrácia kellene.

Ahol a vezér kénytelen volt a nép akaratát, ígéreteit teljesíteni mivel ha nem így tett akkor a nép törvényesen kivégezhette.

Nem ám úgy mint itt hogy ígér fűt-fát és semmit sem teljesít.Rómában kivégezték az ilyeneket.

2012. dec. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Csak becsületes emberek kellenének, akiknek megvan a megfelelő tudásuk az ország vezetéséhez. Ennyi. Nem kell ide hatvanöt ellensúlyos rendszert kiépíteni, ahol mindenki ellenőriz és felügyel mindenkit. Jószándékú, könnyed felfogású emberek kellenek, egy kis sütnivalóval.


Ja, és az sem ártana, ha az átlag magyar embereknek kicsit több lenne az érzelmi intelligencia szintje.

2012. dec. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Utálom a demokráciát. El kell törölni.
2012. dec. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"A politikusok fizetése és juttatásai erősen behatárolt lenne."


A megvesztegethetőségük azonban nem.

2012. dec. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
6%

Ez első válaszával már majdnem egyetértek. A vezető létének kivételével. Ahol egy vezető van az már nem demokrácia.


Viszont ennek ellenére még mindig utálom a demokráciát. Az igazi magyar lét Árpád korában testesült meg. Egy vezért kell választanunk, nekünk és magunk közül. Aki pedig megtagadja ennek utasításait az vagy kiléphet vagy kivégezzük. Egy ilyen államforma az már tetszene.

2012. dec. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Jó tudom, hogy az sem tökéletes amit leírtam de azért még is csak több szavunk lenne mint most
2012. dec. 4. 21:28
 7/15 anonim ***** válasza:
9%

"A megvesztegethetőségük azonban nem."


Ezért nem értek egyet a politikusok létével. Egy nép kizárólag saját tagjai közül választhat vezetőt, viszont ha annak nem ad teljhatalmat, nem teszi élet halál urává akkor a nép halálra van ítélve. Lásd: USA, Lásd: Németország.

2012. dec. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

"Jó tudom, hogy az sem tökéletes amit leírtam de azért még is csak több szavunk lenne mint most"


Igen egyet értek veled, hogy közelebb lenne a demokráciához és ezt le is írtam. Csak magát a demokráciát nem támogatom. Ahol már két ember dönt, ott csak rossz döntések születhetnek.

2012. dec. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 rémuralom ***** válasza:

Elméletileg jelenleg is nép által, a nép köreiből választott vezetők vannak (lehetnének), azok tevékenységét a szintén nép által választott parlament ellenőrzi. A törvény előtt 1848 óta mindenki egyenlő, vallásra, nemre és nemzetiségre való tekintet nélkül.

A nép jelenleg is kezdeményezhet népszavazást. Mondjuk nem személyekre vonatkozót, száműzetésre vonatkozót meg végképp nem. De képzelj el egy kampányt egy olyan népszavazás előtt, hogy "egyetért-e ön azzal, hogy Orbán Viktor tíz évig ne léphessen be Magyarország területére"! Amikor csak arról szól a szavazás, hogy újabb négy évet adunk-e az inkumbens kormánynak, vagy elküldjük őket a fenébe, már akkor is alpári személyeskedésbe fajul el a kampány. Nem hiszem, hogy olyan nagyon jó lenne, ha minden héten szavazni kéne arról, hogy most éppen kit küldjünk el valami melegebb éghajlatra.

A politikusok fizetésének és juttatásainak rendbetételét én is támogatom, ez azonban olyan, hogy akik tehetnének érte (a politikusok), azoknak nem érdekük.

Hát ezt az igazi demokrácia (már ami a gyakorlatot illeti, a fantáziálgatás az eszményi demokráciáról csak elmélet).

2012. dec. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Na most mondok egy extrém példát, mondjuk az az egyedüli vezető elkövet valamit egy másik ország sérelmére és az az ország hadat üzen de egy nyilvános bocsánatkéréssel elkerülhető lenne de a vezetőnk fanatikus háború mániás lenne és ezt csak most derült ki akkor te annak a vezetőnek a hülyesége miatt elmennél háborúzni ? Ne felejtsd el te teljhatalmat adtál neki úgyhogy ha megtagadod kivégeztethet.
2012. dec. 4. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!