Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ezekhez az új...

Mit szóltok ezekhez az új lehetséges teljes keretszámokhoz?

Figyelt kérdés
[link]
2012. dec. 4. 21:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
És még ők kezdtek népszavazást a tandíj ellen, hogy az mennyire igazságtalan és mekkora szemétség. És most tessék.....
2012. dec. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

és itt van, hogy miért jó a kormánynak:

[link]

2012. dec. 4. 21:36
 3/22 tetro ***** válasza:
100%
Nekem mér rémlik, amikor az ország nagy része verte a mellét, hogy a havi 10e forintos tandíj elfogadhatatlan... A fidesz és az elvakult fideszesek szerint főleg. Hát tessék. A 10ezer nem volt jó, a 40 jó lesz.
2012. dec. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
9%
Én örülök neki, bár én magam a teljes tandíjas rendszer híve vagyok, tehát az állam teljesen szálljon ki a felsőoktatás finanszírozásából és mindenki fizesse meg a tanulása valódi költségét! Minőségi felsőoktatást csak tandíjjal és az állam teljes kiszorításával lehet elérni!
2012. dec. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
62%
Már nem érdekel, a szerződés miatt úgyis költségtérítésesre jelentkezem. Azért örülnék, ha mielőtt elhagyom az országot megnézhetném a bukásukat.
2012. dec. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
79%

4/4. Te vagy a szüleid mennyit kerestek?

Ez azt jelenti, hogy csak a gazdagok gyerekei tudnak továbbtanulni. A többieknek nem lesz rá pénzük és lehetőségük. A diákhitel sem megoldás, mert egyrészt fél életére eladósítja magát a diák. Másrészt senki nem biztosítja, hogy lesz is állása.

Visszatértünk a Horthy-rendszer oktatás politikájához.

Akkor is csak a gazdagok gyerekei tudtak tanulni. A szegények közül csak az, aki elment szerzetesnek.

2012. dec. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak népszavazás volt, hanem az első kormányrakerülésük előtt is tiltakoztak a 4-5000-es jelképes "tandíj" ellen.


Itt van két videó erről:


"Orbán: a tandíj ellensége vagyok" címmel


[link]



És itt a másik amikor még a népszavazásuk előtt haszonszerzésből tiltakoztak ellene.



http://www.youtube.com/watch?v=T-Yhi8SEWjU



Ezt kéne egész nap lejátszani az embereknek, hogy végre felfogják, hogy ebben az országban mi is van.

Bár a "birkamenetesek" majd megmondják, hogy mennyire jó ez a nemzetnek.


Egyszerűen mélységesen felháborító amit ezek művelnek!!!!!!!!

2012. dec. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

"Minőségi felsőoktatást csak tandíjjal és az állam teljes kiszorításával lehet elérni!"


Ezzel csak azt lehetne elérni hogy csak a sok "apuci kedvence" tanulhasson. Mert akinek nincs pénze esélye sem lenne elkezdeni egy komolyabb műszaki egyetemet.


Ettől függetlenül úgy vagyok vele hogy valamilyen szinten csökkenteni kell a keretszámokat, meg annak semmi értelme hogy mindenki büfészakokra járjon az állam pénzén.


Az államnak mondjuk ezek helyett inkább azon kéne gondolkoznia hogy hogy fog adni munkahelyet ezeknek a diákoknak?


Mert lehetne akár korrekt egy egy diákhitel rendszer, vagy az hogy állami támogatásért cserébe x évig itthon kell dolgozni, de akkor teremtsen munkahelyeket ahol a diák vissza tudja termelni a saját tartozásait, és azt fogja látni hogy megéri itthon maradni.


Ha így haladunk, akkor megy mindenki a gyárba dolgozni mint a kínaiak, mert egyéb lehetőséget nem teremtenek.

2012. dec. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
40%

"4/4. Te vagy a szüleid mennyit kerestek?

Ez azt jelenti, hogy csak a gazdagok gyerekei tudnak továbbtanulni. A többieknek nem lesz rá pénzük és lehetőségük. A diákhitel sem megoldás, mert egyrészt fél életére eladósítja magát a diák. Másrészt senki nem biztosítja, hogy lesz is állása.

Visszatértünk a Horthy-rendszer oktatás politikájához.

Akkor is csak a gazdagok gyerekei tudtak tanulni. A szegények közül csak az, aki elment szerzetesnek."


Sem én, sem a szüleim nem gazdagok, kiemelkedő voltam mindig is, ezért egyetemre is gond nélkül bejutottam. A diákhitel pedig jó dolog a szegényebbeknek, mert ha olyan szakra veszed fel, amivel esélyes elhelyezkedni, akkor megfelelő törlesztés mellett hamar vissza lehet fizetni. Ha meg valaki szabad bölcsészetet akar tanulni vagy valami hasonlót, és erre vesz fel hitelt, az vessen magára. Nem ördögtől való a diákhitel, csak jó magyar szokás szerint, a felvevők egy része nem érti a törlesztés szabályait, ezért az ilyen fórumokra jár panaszkodni!

2012. dec. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
55%

"Minőségi felsőoktatást csak tandíjjal és az állam teljes kiszorításával lehet elérni!"


A kettőnek semmi köze nincs egymáshoz. Így inkább a tehetséges,de szegény diákok "rekednek" kivül a felsőoktatáson.


Neked vagy a gyerrekednek egyébként milyen végzettséged van? És azt ki finanszirozta?


Mert más farkával könnyű verni a csalánt!!!!

2012. dec. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!