Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ezekhez az új...

Mit szóltok ezekhez az új lehetséges teljes keretszámokhoz?

Figyelt kérdés
[link]
2012. dec. 4. 21:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
74%

"Neked vagy a gyerrekednek egyébként milyen végzettséged van? És azt ki finanszirozta? "


Két diplomám van, mindkettőt önköltséges formában végeztem el, saját forrásból(munka) és diákhitel segítségével.

2012. dec. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

"Két diplomám van, mindkettőt önköltséges formában végeztem el, saját forrásból(munka) és diákhitel segítségével."


És ha annyira tehetséges voltál akkor miért nem vettek fel államira? Vagy azért mert nem érted el a tehetségeddel az államis szintet, és emiatt fizetned kellet most ezért legyen rossz másnak is?


És mi volt az a két értékes diploma, ha szabad érdeklődni?

2012. dec. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 bumbi02 ***** válasza:
100%

Hát, elszomorító hogy tovább nyirbálják. és az is, hogy sokan ennek ellenére képesek védeni a Fideszt teljes mellszélességgel, akár ebben a témában is.



Amúgy meg nem így kéne szűkíteni a felsőoktatás létszámát, hanem minőségemeléssel. 500 pontot lehet elérni, 340 pont alatt egy egyetem se vehet fel tanulót. Egy közepes teljesítménnyel bőven el lehet érni azt a 340 pontot, aki meg nem tudja, az valószínüleg szenvedne egyetemen is.


Ezzel szemben az van, hogy ahova tavaly 400 pont kellett költs. térítésesen, oda most 290 kell csak, mert kell a pénz az egyetemnek. Valószínüleg ez nem rontja a minőséget. biztos nem.

2012. dec. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
73%

Szélsőséges, mint mindig. Csak a kétharmadát spórolta meg az állam a finanszírozott képzéseknek.


Amúgy érdekes hogy a magyar föld védelmezői kevesebb agrárszakembert finanszíroznának mint bölcsészt és pontosan annyit mint társadalomtudóst, valamint a műszaki szakemberek patrónusa informatikust és "műszaki "szakemberből" EGYÜTT kevesebbet képezne mint orvost. De az is érdekes, hogy az állítólagosan túltelített pedagógusból ugyanannyi kell mint a piacon állítólag keresett "műszaki szakemberből".


De nyilván a tandíj ellen tüntetők meg magyarázzák, hogy ez miért is álmaink netovábbja.


Amúgy még erről is le lehet néhányt bőrt nyúzni:


[link]


Haladunk szépen az önfenntartó felsőoktatás felé és a Nagy Testvér boldog lehet...

2012. dec. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
38%

"És ha annyira tehetséges voltál akkor miért nem vettek fel államira? Vagy azért mert nem érted el a tehetségeddel az államis szintet, és emiatt fizetned kellet most ezért legyen rossz másnak is?


És mi volt az a két értékes diploma, ha szabad érdeklődni?"


Elértem volna az állami ponthatárt is, de én teljesen külön akartam élni a szüleimtől az egyetemi éveim alatt és magamat akartam eltartani.


Az egyik diplomám a mai mérnök informatikus BSC-nek felel meg, a másodikat pedig tavaly fejeztem be, az pedig a jogász szak.

2012. dec. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Ó ha ezt Gyurcsány apánk próbálta volna meg, már a fél ország az utcán lenne. Most, most viszont hallgat mindenki mint sz@r a fűben. Vajon miért is? Az a lényeg, hogy ki viszi végbe a szemétségeket és nem az hogy mit? "A magyar hátán szántani is lehet csak az ekevas nemzetiszínű legyen."
2012. dec. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Nos kezdjük ott, hogy a jelenlegi felsőoktatás azért nem hófehér.


Azt nem lehet csinálni, hogy bizonyos emberkék 7 évig hesszölnek a 3 éves egyetemen, és lebegnek az éterben, ez nyilvánvaló. Ebben egyetértek azzal az intézkedéssel, hogy bizonyos időn belül igenis végezze el a hallgató az egyetemet (nem emlékszem hirtelen, mennyi ez)


Az viszont, hogy alig 2 év alatt teljesen szervezzük át az állami férőhelyek számát... egyrészt egy halom emberrel, akik pont akkor végeznek, amikor ezt kitalálták, kicsesztek - hiszen erre mégis honnan számíthattak volna? Teljesen át kell rendezni a terveiket, amiket lehet már gimi elején kitaláltak

2012. dec. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Elnézést, jön a folytatás:


Másrészt pedig ahogy előttem is mondták, ez mire lesz jó? Az újgazdag szülők fogják benyomni egyetemekre a gyereküket. Aki így pedig kettesekkel csinálgatja az egyetemet, úgyis ott van a pénz a segge alatt, mehet annyi pótvizsgára amennyire csak akar. Ergo síkhülye lesz, ha kikerül onnan, ez pedig hosszútávon elég katasztrofális...ha az értelmiséget hülyék fogják alkotni, kb. Észak-Korea szintjére süllyedünk, ahol unikornisokban hisznek (komolyan volt erről hír, utána lehet nézni!)

2012. dec. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"Én örülök neki, bár én magam a teljes tandíjas rendszer híve vagyok, tehát az állam teljesen szálljon ki a felsőoktatás finanszírozásából és mindenki fizesse meg a tanulása valódi költségét! Minőségi felsőoktatást csak tandíjjal és az állam teljes kiszorításával lehet elérni!"


Aha, de kérdem én miből fogják az emberek finanszírozni?


Ha csökkentik a támogatást akkor csökkentsék az erre beszedett adót is és esetleg fog maradni pénz a szülőknek pénze.

2012. dec. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Aki szerint rendes oktatás csak fizetős lehet:


nézz rá Ausztriára vagy Dániára. Ingyenes oktatás, mégis, mindkettőnek vannak egyetemei a világ Top 100-ában. MO-n? Egy sem.

2012. dec. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!