Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti is észrevettétek az ordító...

Ti is észrevettétek az ordító párhuzamot a 2002-es ún. "köteles beszéd" és Gyöngyösi felszólalása utáni hisztériakeltés között?

Figyelt kérdés

Ron Werber visszatért?


Gyurcsány elmondta a róla szóló interjúkötetben, hogy Kövér László fideszes lakossági fórumon elmondott beszédéből önkényesen kiragadtak egy mondatot és azt szándékosan torzították, hogy a fidesz mindenki felakaszt, aki nem rá szavaz.


"S megterveztük, hogy majd Szili Kati sírós hangon, félrehajtott fejjel azt mondja, hogy ez mégiscsak szörnyű, ezt mégsem lehet…"

Aztán megjelent Kovács László kötéllel a nyakában. Volt egy MSZP-s kampány tv-spot amiben egy kislány újságot olvas a fidesz akasztási tervéről.


Ez volt 2002-ben. Pár év múlva elismerték, hogy az egész csak kampányfogás volt!!!



Eltelt tíz év. Én így képzelem.

2012 Gyurcsány Ferenc:

"S megterveztük, hogy majd Újhelyi István sírós hangon, félrehajtott fejjel azt mondja, hogy ez mégiscsak szörnyű, ezt mégsem lehet… És az országgyűlés alelnökeként kitűzi a sárga csillagot. Aztán felszólalások, elhatárolódások, antifasiszta tüntetés, tv-spot, nemzetközi sajtó, stb".


Eltelik öt-hat év és megint bevallják, hogy blöff volt az egész, mert annyira rosszul állt a szénájuk, hogy a választókat csak a szokásos fasisztázással, meg a "majd mi megvédünk titeket" dumával lehet összerántani.


Lehet, hogy Ron Werber Magyarországon járt?


2012. dec. 7. 17:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
64%

Tudod, engem nem ez érdekel. Nem szabad provokatív, rasszista, hülyeségeket beszélni. És akkor nem tud mire rárepülni az ellenfeled. És akkor nem kell vizsgálni, hogy Ron Werber vagy nem Ron Werber.


Nekem ahhoz nem kell se Ron Werber, se Gyurcsány Ferenc, hogy az ilyen szövegeken felháborodjak. Nekem ne mondja senki, hogy ha nem lelkesedek a FIDESZ politikájáért, meg a budapesti olimpiáért, akkor akasszam fel magam. És ne akarjon se engem, se mást faji, etnikai alapon listázni egy nyikhaj senki. Kész, ennyi.

2012. dec. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
71%

Nincsen párhuzam. ugyanis Kövér (bármennyire is nem vagyok Fideszes) nem mondott olyat, hogy akasztani kéne, hanem később, pont a baloldal szájából derült ki, hogy kamu volt az egész.


Gyöngyösi azonban kimondta saját szájával, hogy össze kellene írni a kettős állampolgárságúakat, ezen belül is a zsidó származásúakat a parlamentben és azon kívül is.


Ez egy menthetetlen mondat, s bár bocsánatot kért (ezért egyébként piros pont jár a sok fekete mellé), de ettől még le kellene mondania. Ha lemond, ha nem, a Jobbik egyik tagja sem szólalt fel ez ellen, csak csúsztatgatnak, vagyis az egész párt egyetért a listázással.


S azért ez elég szomorú.

2012. dec. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Elsőnek:


Kövér nem azt mondta, hogy ha nem tetszik a Fidesz akkor akaszd fel magad, hanem azt, hogy ha nem vagyunk képesek tenni valamit, bízni abban, hogy jobb lesz akkor már most felköthetjük magunkat. Nyilván erősen fogalmazott, de magára is értette, hogy a tehetetlenségnél nincsen rosszabb.

2012. dec. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Nekem ne mondja senki, hogy ha nem lelkesedek a FIDESZ politikájáért ... akkor akasszam fel magam."


Épp ez a lényeg, hogy te is beszoptad a hazug kampánydumát. NEM MONDTA EZT Kövér László!

Végigolvastad egyáltalán a fentieket, esetleg szövegértelmezési gondjaid vannak?


Olyat adtak Kövér szájába és olyan körítéssel, amit nem mondott. Szándékosan félremagyarázva.


Ebből is látszik, hogy teljesen mindegy, ki mit mond, még a pontosvesszőbe is bele lehet kötni.


"És ne akarjon se engem, se mást faji, etnikai alapon listázni egy nyikhaj senki. Kész, ennyi."


Ezt a dumát is beszoptad, mert országgyűlési képviselőkről volt szó és nem Alsómocsoládi Mari néniről.

2012. dec. 7. 17:26
 5/20 rémuralom ***** válasza:
100%
Deutsch Tamás után szabadon: ki a f[...]om az a Ron Werber?
2012. dec. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
50%

#4: Hát nyithatunk egy vitát arról, hogy kinek van szövegértelmezési problémája. Gyöngyössy nem csak a parlamentben és a kormányban levő, de az országban élő zsidók listázására is felszólította a kormányt, és nem csak a kettős állampolgárokéra. Igaz, hogy egy normális magyar mondatot se tud összehozni, de azért mégiscsak ez volt benne. Szó szerint ezt mondta:


"Pont itt lenne az ideje egy ilyen konfliktus kapcsán annak, hogy felmérjük azt: az itt élő és különösen a magyar Országgyűlésben és a magyar kormányban hány olyan zsidó származású ember van, aki nemzetbiztonsági kockázatot jelent Magyarország számára.”


Kövér Lászlót is elővehetjük, bár az már egy régi történet, kicsit kutakodni kéne, hogy szó szerint megtaláljam. De elég határozottan emlékszem, hogy ő nem mindenkiről, különösen nem magáról, hanem az akkori Kormány nagy tettei iránt lelkesedni nem tudókról beszélt, nekik ajánlgatta a kötelet.


És még egyszer megismétlem azt a véleményemet, hogy ha netán el is fogadjuk, hogy félreérthetőek ezek a mondatok (szerintem nem annyira), akkor is jellemzőek arra, aki mondta. Merthogy én biztos nem mondtam soha, és nem is fogok ilyen félreérthető mondatot mondani, mert nem ajánlgatok öngyilkosságot senkinek, és nem fröcsög belőlem a zsidógyűlölet, ezért nem is tudom így "elszólni" magam.

2012. dec. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%

"Nem szabad provokatív, rasszista, hülyeségeket beszélni. És akkor nem tud mire rárepülni az ellenfeled. "


Ugye a véleményed ugyanez arról is, hogy "megvan a pénzügyi hatalmunk, hogy felvásároljuk Magyarországot, Lengyelországot és Manhattant."?

2012. dec. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
16%
Nem igaz ő a világ összes zsidóját akarja összeírni! Muhahah a fasiszták előre törtek, igen, most félek, mert a Jobbik ki akarja írtani a zsidókat, jaj szegények. Az högy közben felvásárolják Magyarországot, és csicskáztatnak minket, meg leigázzák Palesztinát meg kb a fél földet, senkit sem érdekel. Átestünk a ló túloldalára emberek. Gyöngyösinek igaza van, egy izrael-magyar kettős állampolgár nemzetbiztonsági kockázat, de ugyanez igaz másféle kettős állampolgárra. Izraelben sem lehet képviselő aki kettős állampolgár, csak erről nem szól a fáma, meg az ATV.
2012. dec. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Dick Esmen ***** válasza:
Nincs ordító párhuzam.
2012. dec. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ron Werber a baloldal kampányát segítő ember volt 2002-ben, aztán, hogy utána is, azt nem tudom. De 2002-ben biztos.
2012. dec. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!