Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megbukhat-e ezen a regisztráci...

Megbukhat-e ezen a regisztrációhoz kötött választás?

Figyelt kérdés

Ismert, miszerint a következő parlamenti választások előzetes regisztrációhoz kötöttek.


Kérdésem az, hogy mi fog tőrténni, amennyiben & ez roppant valószínű egyben, történetesen, nem fogja elérni a szavazás eredményességének minimális határát a részvétel ?


Olyan sok ember marad távól eleve a választástól, hogy csak késő délutánra szokta átlépni a szavazás legitimációjához elegendő küszöböt, még úgyis, hogy rengeteg szavazó éppen a szavazás napján dönt úgy, miszerint él a szavazás jogának lehetőségével. Most azonban ezek a szavazók nem lesznek képesek elmenni.


Mi lesz akkor, amennyiben lezárúl a regisztrációs időszak úgy, hogy akik jelezték meg sincsen annyian mint amennyien kellene egy választás érvényességének lennie, még úgy sem, hog yazokból sem minden állampolgár fog az urnákhoz vonulni ?


2012. dec. 7. 21:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lesz részvételi arányhoz kötve a választás érvényessége. Erre csak akkor lenne lehetőség, ha több fordulós lenne.
2012. dec. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amit eddig tudni, hogy egyfordulós lesz, és a legtöbb szavazatot kapó párt nyer. Ebbe belefér a minimális részvétel is.
2012. dec. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Én úgy tudom, ha senki sem szavazna egyik pártra sem, akkor az azt jelenti, hogy fel kell oszlani a parlamentnek.Az lenne a legjobb szerintem.
2012. dec. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mintha arról lett volna szó, hogy nem lesz eredményességi korlát. Magyarán ha 10 ember megy szavazni, akkor is érvényes, csak kérdés, hogy akkor mennyire legitim egy kormány.
2012. dec. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezek technikai részletek. Az érvényességi küszöböt majd utólag eltörlik.
2012. dec. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hivatalos aláírásgyűjtést úgy is lehet csinálni, nem?Ahhoz legalább nem kell regisztráció.
2012. dec. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Kocsis Győző válasza:
Bízzunk benne, hogy az Alkotmánybíróság elkaszálja, így nem is érdemes róla beszélni.
2013. jan. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ööö, már elkaszálta.
2013. jan. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nyugalom, majd hoznak egy törvényt, hogy a büszke magyar emberek nyilván azért nem mentek regisztrálni, mert teljesen elégedettek a fennálló rendszerrel, nincs is semmi szükség holmi választások megtartására, csak pénzkidobás az egész és liberálbolsevik szemfényvesztés. Abból a pénzből inkább építenek még három focipályát Felcsútra vagy megerősítik a videotont, hátha egy 10-15 éven belül sikerül bejutnia a BL-be.
2013. jan. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Kocsis Győző válasza:
Így van, most olvastam a friss sajtót. Nagyon helyes, bár nem számítottam rá, most még tobb Fideszes alkotmánybíra kell, mert ez tarthatatlan :)
2013. jan. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!