Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Felsőoktatás, államilag...

Felsőoktatás, államilag finanszírozottak csökkentése. De miért az egyetemisták tüntetnek? Miért nem a gimnazisták?

Figyelt kérdés
ez a csökkentés csak azokra vonatkozik, akik jövő ősztől egyetemre szeretnének menni, aki már bekerült, arra nem (arra csak a TVSZ vonatkozik). azoknak kellene az utcán lennie aki tavasszal érettségizik és egyetemre szeretne menni ősztől, és a 11-eknek is, meg talán az összes gimnazista. ŐK miért nincsenek az utcán? én 4-ed éves vagyok az egyetemen, és nagyon sajnálom azokat akik ezen változtatások miatt nem fognak bekerülni. CSAK AZT nem értem, miért nem a gimisek vannak az utcán, és foglalanak el hidakat... valaki kérem adjon ÉRTELMES választ...

2012. dec. 12. 20:33
1 2 3
 11/25 bumbi02 ***** válasza:
100%

Nem kell bölcsészekig se. Ahova én jártam egyetemre, ott se volt semmi dolgunk szorgalmi időszakban, sőt. 3 napra tettem magamnak 7 vizsgát, hogy legyen télen 1,5 hónap szabadidőm. Mindegyik elsőre lement, és még ösztöndíjat is elértem bőven.



De ettől függetlenül szerintem, mindenkinek arra van ideje, amire szán. Ha még pesti lennék, ott lennék, habár engem se a felsőoktatási törvény, se az összes többi nem érint, mert kevés időt töltök Magyarországon. Egyszerűen csak, a nem tetszés legjobb kifejezése, ha nem csak egy "lájk" erejéig szolidaritok a tüntetőkkel, hanem ki megyek és én is tüntetek.

2012. dec. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

A felsőoktatásban lévők jó részére is vonatkozik, ugyanis pár éve bevezették a rendkívűl okos és hasznos kétszintű képzésrendszert. Magyarán mivel alapdiplomával kitörölheted, az embernek három év után újra kell felvételiznie mesterképzésre, akkor pedig már igenis az új törvény vonatkozik rá.


Megjegyzem, gimnazisták is voltak a tüntetésen.

2012. dec. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én kint voltam a tüntetésen, pedig holnap zh-t írok. Na és? Az én szokásom, hogy félév közben folyamatosan tanulok, egyik óráról a másikra, utolsó nap már hozzá se nyúlok, mert csak összezavarna. Első félévben még én is úgy tanultam, hogy utolsó pillanatban elővettem aztán mehet az éjszakázás, de miután 2.6-os átlaggal végeztem, rá kellett jönnöm, hogy rossz taktikát választottam. Ráadásul így az adott órán már a fejemben van az előző óra anyaga, így sokkal könnyebben megértem az új részt. Egyénként TTK-s vagyok, nem bölcsész.
2012. dec. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

"Miért nem a gimnazisták?"

Röhej, van valami Diákönkormányzatunk, de röhej az egész... felszólaltam ezzel kapcsolatban a gyűlésen ("képviselőként"), de senki mást nem érdekelt rajtam kívül o.O Na akkor ne beszélgessünk... más h.lyesége miatt szív a normális mindig...

F17 (gimnazista)

2012. dec. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
A héten minden nap ZH-zok + pénteken projectet adok le a munkahelyemen és nem büfé szakra járok, mégis kint voltam, mert fontosnak tartom. Valószínű, ha nem érintene közvetlenül, akkor is kimentem volna, de mivel idén végzek a BSC-vel és szeretnék MSC-zni, ezért eléggé komoly érintettje vagyok a dolognak...
2012. dec. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ők még fel sem fogják agyilag, hogy miről van szó. Nem akarom leszólni őket, de nem sok rálátásuk van a politikára, mert nem néznek értelmes műsorokat a tévében. Rendszert váltani, változtatni - ahhoz kell egy bizonyos érettség, és az olyan 20 év felett kezdődik valahol.
2012. dec. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemisták nem csak az MSC miatt voltak és lesznek kinn, hanem sokunknak az alapdiplománk is veszélyben van.

Aki nem idén diplomázik, hanem például jövőre, annak van félnivalója.

Merthogy a keretszámcsökkentéssel több iskola is olyan helyzetbe kerül, hogy nem tudja jövőre kinyitni a kapuit.

Például tavaly a csak a BME-re 2000 építész- és építőmérnököt vettek fel, most az Ybl-lel együtt 1200 a keretszám, tehát utóbbi (ami az én egyetemem) nem fog tudni fennmaradni. És itt még nem is olyan drasztikus a csökkentés, mint a valóban kérdéses szakokon.

2012. dec. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Együttérzésből, a nemzeti összetartozás miatt... teljesen mindegy, de érzik azt, amit Te, Kedves Kérdező, egyáltalán nem: hogy ha már túl van valamin az ember és a háta mögött felégetik a hidat, akkor arra nem mindenki mondja, hogy mindegy! Azok az egyetemisták, akiknek se testvére, se ismerőse, és MÉGIS kinn van tüntetni, olyan emberi erényekkel bír, amiket - attól félek - Te sosem fogsz megismerni.


Itt nem a személyes lehetőségekről vagy kívánságokról, hanem ELVEKRŐL van szó. Arról, hogy a tandíjjal semmi probléma nem lenne egy olyan országban, ahol nem okoz gondot akár már a havi számlák kifizetése is. Biztos vagyok benne, hogy ha veled tennék ezt, te sírnál a leghangosabban és nem mondanád, hogy "megtanulok a holnapi töridogára aztán jöhet a tüntetés...".


Amiket felsoroltál, azok nem ellenérvek, hanem KIFOGÁSOK, ha ezen a pár órán múlnak a jó jegyeid és az eredményeid, akkor régen bajok vannak a tanulási módszereddel és az időbeosztásoddal.


Remélem, a legkevesebben vannak azok, akik így gondolkodnak, hogy csak addig érdekli őket valami, amíg az a saját kis személyes érdekük szférájába esik.

2012. dec. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Aki most alapképzésre jár 1,2,3 éves azt is fogja érinteni mivel mesterszakra újra kell jelentkeznie mint érettségi után.
2012. dec. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
50%

"Az egyetemistákat is érinti a keretszámcsökkentés, mivel így kevesebben mennek majd itthoni egyetemekre, így kevesebb pénze lesz az egyetemnek, így gazdasági problémái lesznek. Valamint sok egyetemistának vannak kisebb testvérei."


Teljesen igaz. Csak egy kérdés: akkor miért nem ezek a tüntetések szlogenjei?

2012. dec. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!