Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Felsőoktatás, államilag...

Felsőoktatás, államilag finanszírozottak csökkentése. De miért az egyetemisták tüntetnek? Miért nem a gimnazisták?

Figyelt kérdés
ez a csökkentés csak azokra vonatkozik, akik jövő ősztől egyetemre szeretnének menni, aki már bekerült, arra nem (arra csak a TVSZ vonatkozik). azoknak kellene az utcán lennie aki tavasszal érettségizik és egyetemre szeretne menni ősztől, és a 11-eknek is, meg talán az összes gimnazista. ŐK miért nincsenek az utcán? én 4-ed éves vagyok az egyetemen, és nagyon sajnálom azokat akik ezen változtatások miatt nem fognak bekerülni. CSAK AZT nem értem, miért nem a gimisek vannak az utcán, és foglalanak el hidakat... valaki kérem adjon ÉRTELMES választ...

2012. dec. 12. 20:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nincs aki összefogja ôket. Egy egyetemen szerintem nagyobb az összetartás meg többen is vannak. Egy egyetem majdnem olyan, mint egy külön város szinte ott élnek az emberek. Ezt kívülállóként látom így én most fogok érettségizni így nekem kéne tüntetnem, mennék is, ha nem 200 kmre laknék a nagy falutól. És hálás is vagyok nekik, hogy kiállnak értünk.
2012. dec. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
nekünk most kezdődik a vizsgaidőszak, 1000 a dolog, aztán meg karácsony. ha én fognám össze őket, minden érettségizőt arra szólítanék fel április végén, hogy a magyar-matek-töri stb érettségi helyett menjen a kossuth térre, akkor jobb az idő, és annak úgy vélem tényleg lenne hatása... szerintem, hogy most fákjákat gyújtogatnak meg kiabálnak meg vonulnak ezzel szerintem semmit sem érnek el.
2012. dec. 12. 20:44
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Sok középiskolás is elment a tüntetésre, de ők nem egy homogén egység és nincs érdekképviseletük sem. Illetve a legtöbb középiskolás kiskorú. Szerinted melyik szülő engedi el a gyerekét Pestre éjszaka egy tüntetésre? A másik, hogy pénzük sincs, mert se ösztöndíj se kereset.
2012. dec. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 bumbi02 ***** válasza:
100%

Egyrészt nem tudnák úgy mozgósítani a gimnazistákat, mint a hallgatókat lehet. Mivel van a HÖOK, ami kéri minden egyetem HÖK-jét az együttműködésre, akik aztán "lokálisan" felhívnak hogy gyere tüntetni. Egy-egy egyetemre több ezer hallgató jár, így őket könnyebb megszólítani, mint a több ezer középiskolát. Egyetemből jóval kevesebb van.


Másrészt bár csak 1-2 évvel fiatalabbak a tüntető tömegnél, de szerinted mit reagálna a kormány arra, ha 16-17 évesek tüntetnének? Még annyira se érdekelné őket, mint hogy most tüntetnek.


Ez pedig szép dolog az egyetemistáktól, hogy bár ők már benn ülnek a fűtött egyetemen, mégis tüntetnek a többiekért, hogy nekik is sikerülhessen. Manapság ritka dolog.

2012. dec. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 bumbi02 ***** válasza:
100%
Nincs olyan fórum, ahol össze tudnád hívni a gimnazistákat.
2012. dec. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemistákat is érinti a keretszámcsökkentés, mivel így kevesebben mennek majd itthoni egyetemekre, így kevesebb pénze lesz az egyetemnek, így gazdasági problémái lesznek. Valamint sok egyetemistának vannak kisebb testvérei.
2012. dec. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
én drukkolok minden egyetemistának, hogy mindenből szépen vizsgázzon le, előbb a munka, mert a túlcsúszónak már nincs ösztöndíj, szóval vizsgázás.. aztán menjen a kossuth térre.
2012. dec. 12. 20:51
 8/25 bumbi02 ***** válasza:
81%
Ha valakinek egy délutánon múlik a vizsgaidőszaka, annak szerintem régen rossz. Szerintem mindenkinek belefér egy-egy délután, akár csak pár óra csatlakozás estére. (kedvencem, mikor vizsgaidőszakban jogász ismerőseim osztják meg h mennyit kell tanulni, és mennyire nincs idejük, de azért facebookra posztolni egyet mindig van(: )
2012. dec. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

NEMZETI ÖSSZETARTOZÁSBÓL!!!!!


Nem az a nemzeti összetartozás, hogy zászlók lengedezéséről, meg nemzeti kikeletről tartanak üres és semmitmondó szónoklatokat. Ide tettek kellenek!!!



Ha mindenki csak saját magával törödne akkor "felszeletelve" soha -semmit nem lehetne elérni. Erre játszik rá a mostani hatalom, de úgy látszik most nem jött be nekik. :)

2012. dec. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
én építőmérnöknek tanulok, már a 2.héten rajzbemutatás, aztán meg hetente kell vinni, meg rajz zh, meg számolás zh-k, meg beadandókkal otthon pötsölni. most meg a vizsgákra készülni, én is kimennék, de csak magammal basnék ki... ismerek pár bölcsész hallagatót(nem akarom őket annyira bántani, mert egyből magukra veszik) de kb a szorgalmi időszakban semmi dolguk...
2012. dec. 12. 20:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!