Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Amikor a politikusok arról...

Amikor a politikusok arról beszélnek, hogy vannak olyanok akik "örök egyetemisták" és 10-12 évig járnak egyetemre, arról miért nem beszélnek, hogy ők már nem az állam pénzén tanulnak? Mert az állam csak 12 félévet finanszírozott.

Figyelt kérdés
2012. dec. 13. 21:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert kilógna a lóláb.Ez is fideszesen van megoldva meg tálalva.
2012. dec. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt sokan szeretik elfelejteni, így azért "jobban hangzik" az állítás.
2012. dec. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Alapból hülyeség az ilyennel vagdalkozni, aki két félév alatt nem teljesít 30 kreditet az átkerül fizetőre. Nem lehet azt olyan sokáig húzni államin. Annyira trehány ember akkor már 1 év után fizethet. A HÖk elnökök pedig azért járnak 10. évig is egyetemere, mert fizetést kapnak és mellette megtehetik a fizetős szakot.
2012. dec. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Talán most olvastak el egy Mikszáth regényt a dzsentrikről., Az ő szerelői "örök" jogász hallgatók.

De az is lehet, hogy nekik ennyi időbe tellett az egyetem elvégzése. A diplomamunkájuk pedig vagy plagizácio vagy strómannal íratták meg.

2012. dec. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Komplikato ***** válasza:
100%
Ezt már én is akartam kérdezni. A nem vicces az, hogy a kormány tagjai között rengeteg olyan van aki 9-10-12 évig voltak "örök egyetemisták" és a fenti behányást tevők között is volt ilyen! :D
2012. dec. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is 9 évig jártam,mert dizslexiás vagyok...Csak akkor ezzel még a kutya se törödött,el voltam könyveleve hüylének és kész.Viszont nem adtam fel,nem is bátntam meg,hogy "kitartottam" mert ennek ellenére is lett elég jó állásom(agrármérnök vagyok,most a növényvédelmi intézedben dolgozom).De 12.-félév utánn fizettem.Ezt most nem felháborodásként mondom,mert jogos volt...
2012. dec. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Komplikato ***** válasza:
100%

"Mert az állam csak 12 félévet finanszírozott."

Nem tudom akkor mi volt, de most már csak 10-et. :)

2012. dec. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

"Nem tudom akkor mi volt, de most már csak 10-et. :)"


Ez sem igaz. Esetemben pl csak 9-et.

2012. dec. 13. 23:23
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez megint csak a sötét diktatúrákra jellemző húzás, amit természetesen előszeretettel alkalmaz az Orbán-rezsim is. Kipécézünk, ellenséggé nyilvánítunk és aljas szövegekkel lejáratunk bizonyos ellenünk tiltakozó, nekünk nem tetsző csoportokat. Mondjak pár példát? Az állítólag havi 200 ezres nyugdíjakért golfozgató rendőrök (Szíjjártó Péter szerint Kádár-huszárok), a "szégyen szemre" Platont fordítgató filozófusok, a konyakozgató, dolgozni nem szerető tanárok, a csaló, szélhámos rokkantak, és most az élősködő diákvezetők. Régen meg a kulákok, az imperialisták, a klerikális reakció stb.


Első látására lehet is némi igazságféle ezekben a minősítésekben, persze alapvetően hazug csúsztatások, és az emberek legalantasabb ösztöneire építenek. Azért használják őket, mert egy darabig működik, az emberek szívesen bélyegeznek meg, tesznek bűnbakká más csoportokat. Csak az a gáz, hogy minden diktatúrában egy idő után eljön az igazság pillanata, és az embereket ilyen dolgokkal már nem csak hogy nem lehet megtéveszteni, de ettől még inkább rájönnek, hogy összetartoznak, mert lassan mindenki ellenség lesz. És ez szokott lenni a diktatúrák veszte, amikor a manipulátorok lelepleződnek. Lehet, hogy mi is itt tartunk már?

2012. dec. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
46%

"Nem tudom akkor mi volt, de most már csak 10-et"


Ez hülyeség mindenkinek 12 félévet fizet amit egy alap egy mester vagy egy fsz képzésre lehet felhasználni vagy ezek kombinációjára. Orvosin még plusz 1 év is van.

2012. dec. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!