Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem tudom ti hogyan vagytok...

Nem tudom ti hogyan vagytok vele, a a méltóságos ( HONATYÁK) személyek ott a Parlament épületében ha nem rendelkeznek nyelvvizsgával, akkor én miért szerezzek?

Figyelt kérdés

Egyre több ismim sír,hogy a fősulikon, egyetemeken, elszedi a pénzüket már csak az utazás is, mire odaérnek a diplomához egyből akadály van: Hol a C-s nyelvvizsga, mivel anélkül diploma nincs.

Szóval minek KELL NEKÜNK NYELV vIZSGA AZ EURÓPAI UNIÓBAN? AHOL 1ETLEN TAG ÁLLAMBAN SEM TETTÉK KÖTELEZŐVÉ annak beszerzését?!

Speciális eseteket hagyjátok, most tisztán, mi a fészkesnek teszem én azt le?

Ha 1x e-nélkűl is tudok nyelvet beszélni!!!

Sztem semmi értelme, hogy megszerezzem.

Majd erről késöbb, ha kapok vmi választ.


2009. aug. 21. 21:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Semmi értelme a diplomának sem, sőt az érettséginek sem. Anélkül is tudom, hogy 2x2=4 és hogy a mohácsi vész 1526.

A nyelvvizsga legalább emeli valamelyest a sok sz@r értéktelen divatdiplomák értékét.


Nem értem a honatyáknak mi közük ehhez. Te legyél különb náluk és legyen nyelvvizsgád. Mutass példát.

2009. aug. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja, ez engem is felháborít mert valszeg jövőre diplomázok énis, nyelvvizsgám viszont még nincs.....Az is gáz h 60-70 egy nyelvvizsga, plusz a féléves tandíj...plusz azt az őrültséget nemtudom ki találta ki h aki államin van azt nem rughatják ki koleszból, pfff....nem inkább pont annak lenne rá szüksége aki fizetős?

osotba az egész felsőoktatási rendszer

2009. aug. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Egyetértek a kérdezővel. Én mindig mondtam, hogy ez baromság, és felesleges kicseszés. Mi mindig majmolni akarunk valakit, valamit, meg túl akarunk teljesíteni.


Egyébként meg szerintem a nyelvtudás jó, meg hasznos, nem azért írom, mert nekem nincs, sőt én szeretek nyelveket tanulni. De tudom, hogy van aki nem szeret, vagy nem ebben erős. Én meg másban vagyok gyengébb. Meg van, akinek már családja van, vagy a tanulás mellett is dolgozik, és nem ér rá naponta órákat még nyelvet tanulni. De nincs is értelme ezt kötelezővé tenni. Hagy dönthessem már el én, hogy kell-e nekem nyelvtudás, vagy nem. Rengeteg diplomás leél úgy egy életet, hogy sosincs rá szüksége, és mondjuk külföldön se akarja a világot megváltani. És ez is teljesen rendben van. Meg az is renden van, ha a munkáltató követeli meg a nyelvtudást, és csak az mehet oda dolgozni, akinek van. De ne az állam követelje meg mindenkitől.

2009. aug. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Valahogy "szelektálni" kell a diplomásokat. Annyi "diplomás" lenne amúgy (nyelvvizsga nélkül) mint égen a csillag... és tudjuk, h manapság fizetős iskolába bárki bekerülhet! Legalább a nyelvvizsga adja meg a komolyságát annak a diplomának (amit amúgy bárki megszerezhet, de a nyelvvizsgához tanulni, tanulni, tanulni kell).
2009. aug. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Igen, van igazság az általatok leírtakban!

Bízok benne, hogy az oktatásért felelős miniszter és csapata remélhetőleg rövid időn bellűl megérti, hogy ha diplomához kötik a nyelvvizsgát, az olyan akadályt jelent, amit egyre kevesebben lesznek a közeljövőben megfizetni.

Ami a diplomával való elhelyezkedést jelenti, csupán annyit, hogy a bolognai rendszer miatt még nem sikerűlt több végzőst elhelyezni.

Több ismim is mondta, hogy bsc-vel elhelyezkedni olyan, mint 8 általánossal elmenni segédmunkásnak, idegörlő!


Friss Msc-vel elhelyezkedni pedig végképp baromság, mert sem tapasztalat, sem ismeret a megkívánt szakmához, úgy ahogy kéne.

Mivel az iskolák még mindig javarészt olyan szárazon adják le az anyagot, hogy az megdöbbentő.

Hiába a műszakisoknak a gyakorlati idő.

Phd-vel meg, hát ebben az évben lesz vmi féle lenni akarás, de sztem nagyon kifogják válogatni azokat a fejvadászok, akikkel tényleg fognak is vmit kezdeni.


Több diákkal is beszéltem, javarészt pestiekkel.

Panasz legfőképpen az, hogy ha nem ott, helyben ugrottak volna bele a felsőoktatási renszerbe, még annyi munkát sem adnának nekik nyaranként, mint amennyire tényleg szükségük lenne.

De mégis mit gondolhatnak azok, akik vidékiek vagy messze esnek a központtól(Bp.)? (gondolni sem merek rá)

2009. aug. 22. 12:15
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

Egy középfokú nyelvvizsga miatt sír a szátok?

Szerintem aki elmegy egyetemre vagy főiskolára, legalább középszinten ismerje már mondjuk az angol nyelvet! Hogy legalább képes legyen elolvasni valamilyen angol cikket vagy írást a területét illetően!

Ha jól tudom középiskolában (gimnáziumban) 6 éven keresztül tanítanak angolt, aki ezt kicsit komolyan veszi, az simán le tud rakni egy nyelvvizsgát! Nálunk anno (3 éve) 30 gyerekből 28nak volt legalább 1 középfokú nyelvvizsgája. Nem, nem valami elitsuli voltunk!

Mindenki mondja, hogy mennyi mennyi diplomást képzünk feleslegesen, akkor legalább ezzel szabjunk már valamilyen korlátot ennek az áradatnak! Legalább kicsivel képzettebb emberek fognak kikerülni a felsőoktatásból! Aki meg képtelen erre, az menjen valamilyen jó szakmunkásnak! Abból úgyis hiány van, sok pénzt lehet vele keresni, és nem is kell nyelveket tudni!

Most biztos lepontoztok, de szerintem, aki egy FELSŐoktatási intézmény elvégzése végére nem tud legalább egy nyelvet középfokon az SZÉGYEN!!!

Sok helyre csak nyelvvizsgával lehet bekerülni a pontok miatt, aki ezek miatt sír, az biztos valamelyik büfészakra jár!

2009. aug. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Egy középfokú nyelvvizsga miatt sír a szátok?

Szerintem aki elmegy egyetemre vagy főiskolára, legalább középszinten ismerje már mondjuk az angol nyelvet!"


Nekem nem a nyelvtudás miatt "sír a szám", ahogy te mondod, hanem amiatt a 70-80 ezer forint miatt, sajnálom, nekem ez nem zsebpénz....

2009. aug. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Jó, bocsi a "sír a szád" kifejezés miatt:).


Milyen 70-80 ezer forint? Pont arról írtam, hogy mindenki középsuliban legalább 6 évig tanul angolt, ennyi idő alatt simán össze lehet szedni elegendő tudást mindenféle tanfolyamok nélkül. Esetleg ingyenes otthoni tanulás a netről, pl.: szókincsfejlesztés, filmek angol hanggal való nézése stb. Szerintem csak a nyelvvizsga díját kell nézni, ami max. 20.000 Forint, legalábbis szerintem.

2009. aug. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Na, ez tényleg igaz, de nekem úgyis kelleni fog a felkészíőt, 2 éve nem foglalkoztam nyelvekkel.......de egyébként az a 20 is marhasok, elkérni annyit egy egyetemistától......mármint a szegényebb fajtától, mint én is
2009. aug. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én teljesen megértelek téged. De valahogy úgy tartanám helyesnek, hogyha már az egyetemre vagy főiskolára való jelentkezéshez szükség lenne egyre. Vagy mivel angolból úgyis kötelező az érettségi, be lehetne állítani olyan nehézségűre, hogy a megléte érjen egy középfokú nyelvvizsgát, és így a nyelvvizsga árát sem kell kifizetni.


Szerintem (főleg a mai világban) bármilyen felsőoktatási helyre is megy az ember, el kell tudnia olvasni angolul a szakmájához tartozó angol szakirodalmat és cikkeket.

2009. aug. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!