Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti tartotok tőle, hogy néhány...

Ti tartotok tőle, hogy néhány év múlva áramkorlátozások lesznek Magyarországon? Ez milyen hatással lehet a gazdaságra?

Figyelt kérdés
[link]
2012. dec. 14. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Nem tartok.
2012. dec. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
10 éven belül a hazai nagyerőművek elérik az élettartamuk végét. Új erőművek nem fognak épülni, valószínű a paksi bővítésre sem lesz pénze az államnak.
2012. dec. 14. 18:29
 3/6 Komplikato ***** válasza:
90%

Majd veszünk a franciáktól olcsó áramot, úgy is ők "támogatták" a Paksi és a soha meg nem épült Bősi erőmű elleni tiltakozásokat, nem is értem miért ... :(

Ja persze ők atomerőművel csinálják.

Szerintem a gazdaságra lenne nagyobb hatással, mivel egy csúcsfogyasztónak ez jobban fáj, utolsó melóhelyre saját külön 10.000 voltos bejövő ellátása volt. Ott volt olyan projekt, hogy egy áramszünet 36 vagy 48 óra kiesést is okozhatott a termelésből, az sok tízezer dollár ám.

2012. dec. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A csúcsidős fogyasztás nagyon megdrágulna, elképzelhető, hogy néhány gyár áttenné a gyártást éjszakára, nappal pedig üzemszünet lenne. Ha jól tudom a kohászatban, alumíniumiparban eddig is volt hasonló.
2012. dec. 14. 18:53
 5/6 Dick Esmen ***** válasza:
Negatív hatással.
2012. dec. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Komplikato ***** válasza:
4-es azért nem esélyes, mert valamire való gyárban vagy üzemben az optimalizálás miatt (értsd minél több munka óra, minél kevesebb pénzért) bevezették a 4 műszakot, így éjjel nappal mehet a termelés, nincs kiesési meg átállási idő, meg nem kell pótlékokat sem fizetniük.
2012. dec. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!