Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz miért mindig Orbánt...

A Fidesz miért mindig Orbánt indítja a miniszterelnök posztra?

Figyelt kérdés
Ez valami személyi kultusz vagy mi? Szlovákiában, Németországban, Franciaországban, stb. sokszor változik egy párton belül a miniszterelnök-jelölt személye. Hogy alakult ilyen "szerencsétlenül" a Fideszen belül, hogy mindig ő az "adu"?

2012. dec. 16. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel egyértelműen ő a legkarizmatikusabb politikus náluk. Ezt még az Orbán-utálók is gond nélkül elismerik :)


A pártoknak az a céljuk, hogy bejussanak a parlamentbe, ergo mindenki azt az embert állítja a frontra, aki a legjobban hat a népre. A FIDESZ-nél Orbán ez az ember.


Illetve, neki minden valószínűséggel meg is vannak a kapcsolatai, amivel az esetleges hatalmi harcoknál fenn tud maradni, elvégre alapító tagok közé tartozik.


Amúgy nem igazán tudom, hogy egy párt attól miért lesz jobb, hogy folyamatosan változik a miniszterelnök személye. Nálam ez inkább azt jelenti, hogy folyamatosan ingadozik belül az egész, elvégre ha lecserélik az embert újra és újra, akkor belül sem egységes az arculat... De ez én vagyok, ügye :)

2012. dec. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Dick Esmen ***** válasza:
100%
Mert Fidesz=Orbán.
2012. dec. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Azért. mert ha lett volna is ellenfele, az nem indulhatott a posztért. A Fidesz NEM demokratikus párt, hanem tekintély elvű. Nem a tagság indítja, hanem ő nem tűr meg ellenfelet.
2012. dec. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát inkább Orbán Viktor indítja a Fideszt. :D
2012. dec. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Mivel egyértelműen ő a legkarizmatikusabb politikus náluk. Ezt még az Orbán-utálók is gond nélkül elismerik :)"

Szerintem lehetne kapásból többet is említeni. De ez csak az én véleményem...


"Nálam ez inkább azt jelenti, hogy folyamatosan ingadozik belül az egész, elvégre ha lecserélik az embert újra és újra, akkor belül sem egységes az arculat..."

Sok országban, pl. Németországban is sokszor változik a jelölt személye, mégsem gondolhatja bárki is, hogy a párt lejáratódott, stb. Másrészről azt is gondolom, hogy ha egy miniszterelnököt újra indítanak a választásokon - és nem nyer -, akkor az azt jelenti, hogy az emberek ismerik, tudják mit akar és nem kérnek belőle.

2012. dec. 16. 15:44
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan az a helyzet, amit a 4-es írt, vagyis, nem a FIDESZ indítja Orbánt, hanem Orbán a FIDESZ-t, sőt a KDNP-t is. Ő jelöli ki személyesen, hogy ki lesz a képviselőjelölt, a jelöltek pedig egy rituális elbeszélgetés keretében a Vezér kezéből fogadják el a jelöltséget, és biztosítják őt a feltétlen hűségükről.


Hogy miért nem merül fel más jelölt? Egyrészt mert Orbán ügyesen kiszorított vagy semlegesített minden más lehetséges fajsúlyos figurát, másrészt meg azért, mert ezzel szoros összefüggésben kialakult a magyar jobboldalon egy vallásos jellegű hit Orbánban. Van kb 1,5 millió ember, akiknél Orbán nem tud megbukni. Ha kenyéren és vízen kell élniük, vagy ha 6 %-os párt lesz a FIDESZ, ők akkor is istenként követni és csodálni fogják. Ezért csináltak most olyan választási rendszert, amiben másfél millió szavazattal is kétharmadhoz leget jutni.

2012. dec. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert Orbán nélkül maga a párt is szétesne.
2012. dec. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Komplikato ***** válasza:
100%

Mert mindenki más (szerintem értelmesebb) embert kicsináltak szándékosan a Fideszben? Nézd meg Áder most jött vissza "száműzetésből", Pokorni-t anno kicsinálták az apja támadásával és volt ott még egy csomó értelmes fazon. Ezek egyike sem került szóvivői, kormányfő helyettesi, de még miniszteri székbe se ...

Pedig lenne igény egy Orbán mentesített Fideszre kedves kérdező.

2012. dec. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!