Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én nem értem mi baja van...

Csak én nem értem mi baja van a diákoknak?

Figyelt kérdés

Szóval igazából kicsit értem, csak mások véleményére vagyok kíváncsi. A dolog ami bosszant, hogy szerintem a kormány (nem vagyok szimpatizánsuk) a tanulmányi rendszerben most hozott egy-két elég jó döntést. Mi is ennek a lényege? Az, csak akkor fektet bele pénzt a tanulókba, ha itthon kamatoztatják a tudásukat. Tiszta sor nem? Miért fizessék ki a magyar emberek valakinek a iskoláját, aki elmegy azonnal külföldre, és vissza se néz? Az is jó, hogy szigorítják, vagy ha jobban tetszik szűkítik a keretet. Hiszen, ha valaki épphogy beesik az egyetem államilag finanszírozott helyére, az nem valószínű, hogy elvégzi az egyetemet. És ha nem végzi el, akkor évekig a magyar emberek szintén fizetik a semmittevését. Én is diák vagyok, műszaki karon. Nem fogadtam el az állami finanszírozást, bár megvolt a pontom rá. Azért, mert ez nem kötelező. És itt a következő gondom. Sok helyen hallom, ez a szerződés röghöz kötés. Miért is? Kimehet az ember bármikor. Senki sem fogja visszarángatni. Miért lenne röghöz kötés? Plusz, ez opcionális. Senki nem fogja az emberre ráerőszakolni.


És akkor jön, hogy a gazdasági részen megszüntetik az állami helyeket. Hát persze! Az észrevételeim szerint, ha valaki továbbtanulna, de nem tudja hova, akkor egyből kereskedelem és marketing, meg kommunikáció, meg minden ilyen helyre megy. És akkor sír, hogy nem ér semmit a diplomája. Mit tanulnak akkor ezek közgazdaságtanból ha nem értik? Ha túlkínálat van egy adott szakképzet diplomás munkavállalóból, akkor a munkapiac, nem tud vele lépést tartani. Nem tud helyeket biztosítani. És mivel mindenkinek van a sarokban egy ilyen diplomája, ezért nem ér semmit szinte. Nem becsmérelni akarom azokat akik ilyen pályát választottak, választanának. Csak vegyék észre, hogy amúgy is szarban van az ország, és nem tud irgalmatlan pénzeket költeni olyan képzésre, ami JELENLEG tök fölösleges, mert roskadásig van az ország. Rengeteg olyan diploma van, amiért úgy kapnak a vállalatok mint a cukorért. Ki kell mondjam, hogy igen is aki jelenleg ilyeneket tanul, az azért van ott, mert a szülei azt mondták, hogy kell diploma, mert anélkül nulla vagy, de nem tudja hova menjen. Meglátja, hogy benne van a kar nevében, hogy marketing, vagy gazdaság, és egyből arra apellál, hogy az ilyen nevű végzettség a mai durván kapitalista világban tök jó. LENNE, ha nem gondolnák sokan mások ugyan ezt.


Visszakanyarodva az elejére, nem szeretem a FIDESZ-t. De egy két döntésükkel egyet kell, hogy értsek. Ilyen például a dohányosok visszaszorítása (annak ellenére, hogy én is szoktam hébe hóba) és a jelenlegi felsőoktatási törvények! Felteszem még egyszer a kérdést. Minek fizesse az állam azoknak a marha drága képzését, ami felesleges, mert úgyse lesz vele munkája, vagy úgyis kimegy az országból, és így csak más országnak dobáljuk ki az embereket, marha drágán? Kérlek írjátok meg, hogyha szerintetek nincs igazam valamiben, vagy ha éppen egyetértetek!



2012. dec. 18. 21:41
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
81%
Igazad van.Magyarországon nagyon könnyű munkát találni,ezért mennek ki a diplomások külföldre mert kínjukban nem tudnak mit csinálni annyira jó dolguk van.Arról meg ne is beszéljünk hogy az itteni munkabérek a legmagasabbak!De szemetek ezek a diákok,hálátlanok a mélyen tisztelt kormánnyal szemben!Tele van az ország munkanélküli diplomásokkal miközben több millió munkahelyt biztosított nekik a fidesz 300.000-es minimálbérrel
2012. dec. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
81%
Munkát is kell biztosítaniuk hozzá, épp ez a baj.
2012. dec. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
42%
Egyetértek aki kimegy külföldre az fizesse szépen a tanulmányait!!
2012. dec. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
92%

Most vagyok 12.-es. Közgázra akarok menni Debrecenben. Persze nagyon jó az, hogy fizetni kell csak az a baj vele, hogy például engem ez az ami érdekel. Imádom ezt már most az iskolában is és ezzel is akarok foglalkozni. Hogy miért gondolkozok erősen rajta? Mert a sok pénzes kis rühes pic.sát betolják, hogy menjél csak drágám, elszöszmötölsz aztán majd eltartunk mi kicsim, de azért ott meleg van meg egy kicsit ki is kell mozdulnod. És én? És a társaim akiket tényleg érdekelne, és valszeg normális embereket lehetne kiképezni? Sajnos nem biztos, hogy megtudom fizetni a tandíjat és mindannak ellenére, hogy 5ös vagyok a gazdasági tárgyaimból, matekból és iszonyatosan érdekel is, egy pincér leszek vagy takarítom majd a budit a mekiben, mert nem várhatom el anyukámtól, hogy miattam eladósodjon. Ha alá kellene írnom valamit hogy itt maradjak simán aláírnám.


18/L

2012. dec. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: rád kár karaktereket pazarolni.


Második válaszoló: Gondoltam, hogy valaki ezt felveti. Igazat is akarok adni neked, meg nem is. Igenis ez valóban az állam kutya kötelezettsége lenne. Ha valóban itt akarná tartani a diákokat. De ettől függetlenül, miért fizesse ki egy külföldön lévő, külföldi vállalatnak a kiváló magyar diplomást? Ez szín tiszta veszteség. 0 fog visszajönni a magyaroknak. Maximum a vonatjegy ára, amivel kimegy, de nem több.

2012. dec. 18. 21:55
 6/39 anonim ***** válasza:
29%

Nem tudok ezellen semmit felhozni amit leírtál, akárcsak magamat olvasnám :D

Aki ahogy végez, és külföldre akar menni, az minek kezdi egyáltalán itthon a tanulmányait, nyugodtan mehetne szomszédos országba, és akkor lenne már némi ismerete

Nagyon pofátlanság, hogy nem tetszik nekik az hogy X évig, bizony itthon kéne maradni, mert amit kapnak, azt vissza is kéne fordítani oly módon, hogy segítik az itthoni orvostudományt, stb


Mindenki olyan okosnak hiszi magát, hírtelen. De semmit nem fognak elérni, Orbán is csak kinevette a tanoncokat, " A diákok márcsak ilyenek HaHaHa"

Az ősz hajú csávó megmondta nem szándékoznak keretszámot emelni valami ilyesmire emlékszek, akkor valószínűleg ezután sem fognak, Bénulhat a forgalom balra-jobbra


A kormány szerint vannak fontosabb megoldásra váró ügyek mint a gyerekek követelőzései

20/F

2012. dec. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Negyedik:

Igen kifelejtettem, hogy természetesen nem mindenki léhűtő ezeken a helyeken. És rosszul írtam, hogy nem teljesen fölösleges pénzelni a gazdasági tanulmányokat, mert kell. De csökkenteni kell mindenképp a létszámukat. Ezért kell a léhűtők kedvét elvenni, és a hozzád hasonlókat motiválni. És szerintem a kormány ezt most egész ügyesen csinálja.

2012. dec. 18. 21:59
 8/39 anonim ***** válasza:
96%
Én most állok pályaválasztás előtt, illetőleg már régóta, kb. 5 éve tudom, hogy mi akarok lenni (és igen, kommunikáció irányban fogok menni, de nem azért, mert ötletem sincs, hanem mert ez érdekel, erre érzem magam elhivatottnak és úgy érzem, hogy ez a nekem való. Mellesleg 5 éve, mikor rájöttem, hogy mi érdekel, fogalmam sem volt, hogy létezik ilyen, hogy kommunikáció szak, azt sem tudtam, hogyan működik a felsőoktatás...). Amikor nyilvánosságra hozták ezt a hallgatói szerződéses dolgot, hőbörögtem ellene egy kicsit, aztán beláttam, hogy valahol jogos, hiszen az én meg több tízezer ember taníttatása igenis sok pénzbe kerül és érthető, ha az állam ezt a pénzt vissza akarja kapni. DE! Állok elébe, aláírom, ha kell (sajnos nincs lehetőségem teljes költségtérítés kifizetésére) szóval majd alá is kell írnom :D csak akkor teremtsék meg az itthon maradáshoz a szükséges kondíciókat. Ezen felül nincs más problémám.
2012. dec. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

Igazad is van meg nem is.

Elmondom azt hogy itt a baj az hogy megszüntetik az államilag támogatott helyeket, és ezzel az a probléma hogy akinek nem telik egyetemre de szeretné csinálni, és meg is van hozzá az érzéke mert tanulni is tud az mit csináljon?

Diákhitel van oké de azt is fizetni kell kamatozik és ugyanúgy behajtják azt az sem jó megoldás. Abban igazad van hogy röghöz kötés hogy itthon maradjon, ez rendben is van csak ugye a gond ott van hogy itthon hol találjon munkahelyet? Nővérem kicsivel több mint egy éve diplomázott mérnökin és a mai napig nem tud vele elhelyezkedni, ő volt már külföldön is igaz nem ebbe a munkakörbe de muszájból kellett mennie mert nem volt munkája. Nekem marha nagy szerencsém volt azzal hogy a barátom tudott nekem szerezni úgy egy munkahelyet hogy csak az érettségim van meg.

Nincsenek munkahelyek, orvosokat nem fizetik meg úgy hogy itthon dolgozzanak, és nekik sem egy leányálom a munka mert ők is ugyanúgy görcsölnek, csak nem testileg fáradnak el hanem agyilag.

Öhm részben egyet értek veled meg a kormányal is de részben nem, mert akinek érzéke van hozzá az tényleg tudja nyugodtan csinálni úgy hogy az állam fizesse. A ponthatárokkal is van valami balhéjuk hogy csökkentsék le vagy valami ilyesmi azt is baromságnak tartom, mert aki egyetemre akar menni főleg egy olyan szakra ami nem könnyű akkor érjen is el egy magasabb követelményt hogy azért ne 2-essel szerezze meg azt a rohadt diplomáját hanem legalább egy 4 est kitudjon produkálni azért ez sem teljesen mindegy.

Abban is igazad van hogy a többsége csak azért van ott hogy legyen diplomája, de ez nem feltétlen azért van mert a szülei azt mondták hanem azért mert azért az a 4 év elég jó időhúzás ahhoz hogy hátha később jobb lesz, és ugye mivel tanulói jogviszony mellette tud valami alkalmi munkát vállalni vagy diákmunkát mert azokat jobban keresik mert olcsó munkaerő.

Akik meg ottvannak sajnos a többsége csak időhúzásból van ott mert fogalmuk sincs abból hogy mit akarnak és csak azért csinálják hogy a 4 év alatt hátha változik majd valami, hátha több munka lesz vagy tudom is én.

Én szüleim pont azt mondják hogy inkább szakmát tanuljak mert azokból van hiány persze elfogok majd kezdeni valamit kitanulni csak én sem tudom hogy mit. Apám a logisztikát erőlteti nagyon mert annak még van itt jövője, anyám meg jobban szeretné ha titkárnőit tenném le vagy valami hasonlót. Én meg nem tudom mit kezdjek magammal mert sok minden érdekel csak én arra gondolok hogy azért ki is tudjam használni. A barátom meg a beteg ápolóira akar rábeszélni mert arra azért szükség lehet, meg nem dolgozzák magukat halálra. A nővére is az és elvan egy kórházba mint a befőtt, 100 on felül keres, nem szakad meg igaz fárasztó de minden munkahelyen ez van. Én is inkább ezen agyalok de még átgondolom. Diplomával nem akarok küzdeni mert én is feleslegesnek tartom meg én alapjáraton nem vagyok egy olyan túl jó tanuló hogy összetudjak hozni egy ilyet.

2012. dec. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy nem csak én gondolom így.


Hadd hozzak fel egy példát. Az iskolánkban (maradjon most névtelen, legyen elég, hogy budapesti és mérnökképzés) Van egy srác aki most szeptemberben kezdte államin. Részes tagja az iskolai programoknak, bulizik, hök-tag, és marhára tüntetett ő is. És nagyon nagy szája van mindennel kapcsolatban. Csak hogy egy tantárgyból nem bukott csak meg. Akkor mire is nagy a szája? Neki miért fizette ki a vidéki Józsi bácsi mondjuk 27%-os áfa formájában, mikor kenyeret vett? A szegényke nyugdíjából?! De most hála a kormánynak, ez a srác vissza fogja fizetni. Így nem vész kárba az adó. (az más kérdést, hogy foci stadiont építenek belőle, de most ezt hagyjuk)

2012. dec. 18. 22:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!