Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted miért sikerült a...

Szerinted miért sikerült a diákoknak ekkora mértékben befolyásolni a kormányt?

Figyelt kérdés
Ha nem is minden pontban nyertek és nem is végleges minden, mégis többet foglalkoztak velük mint eddig az összes tüntetéssel a két év alatt.

2012. dec. 19. 21:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
83%

nem elvégezni, már bekerülni se fog a minisztérium fogja meghatározni a ponthatárt, pl.: jogász nem kell? durr 1millió a határ a felvételire. nincs közgazdász? 5pont tol lehet jönni. érted ez azért jogos valahol de ha már így megy akkor teremtsenek munkahelyeket is hozzá.


a röghöz kötés az jogos amúgy azért nem tudom mit háborognak a csóró melózik hogy a lóvés kimehessen dolgozni a mi adónkból tanultakból? mert nyilván nem én fogok kimenni minimálbérből.

2012. dec. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
79%

Jaj de 10-es nél a pont!

Nem akarjátok, hogy a felsőoktatáshoz nyúljunk? No poblemo!

Akkor jóbarát ha a "kvantumfizikát" nem tanulod meg jobban mint a tanár az általános iskola végére, akkor mehetsz seprűkötőnek!


Ja, hogy nem lesz diák a felsőoktatásra, mert nincsenek a gimik feltöltve...Hááát "mi nem nyúltunk a felsőoktatáshoz. "Ezt akartátok nem?"

2012. dec. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
10%
Hagyjad már azokat a gazdag lenyalt képű ficsúrokat. Egyik kis filmükben elmondták: mi nem vagyunk hülyék és nem járunk kocsmába. Tehát ezek szerint ők nem parasztok. (Na ekkor rágtam be igazán rájuk). Csak egyre többet és többet akarnak. Ingyen tanulhatnak, még ez sem elég, még többet akarnak.
2012. dec. 20. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Látszólag foglalkoznak csak a tüntetéssel, mert van félnivalójuk. De igazából nem tettek semmit, csak üres szavakkal akarnak átverni mindenkit.

Azt mondják, lesz 55 ezer ingyenes hely (a diákok nem is akarták ezt elérni, nem erről van szó). Erre azt mondhatja az egyszerű ember, mint az előttem szóló üresfejű, hogy akkor mit hőzöngenek, nesze, megkapták, amit akarnak.

Aha, csakhogy a kormány annyit tett: az államilag finanszírozott helyekbe visszatoljuk a pénzt. Honnan vegyük el? A fenntartási költségből, a kutatási alapokból, a szociális támogatásokból. Egy fillérrel nem ad többet így sem az egyetemeknek, csak máshonnan veszi el - tehát a végeredmény ugyan az, az egyetem fele bezárhatja a kapuit szeptemberben. A kormány pedig mossa kezeit, államilag finanszírozott helyeket akartatok, nesze, ott van. Ha pedig csak 25 ezer férőhellyel tud nyitni a felsőoktatás, hát az ő baja, ők megtettek mindent.


Ezért folynak tovább a tüntetések, nem ingyenes férőhelyeket akarunk tömegével, hanem értelmes döntéshozást, minőségi felsőoktatást.

Legyen kevesebb férőhely, legyen kevesebb büfészak, de értelmes módon nyúljanak hozzá a jövőhöz.

2012. dec. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

# 13/

Amúgy nem vagyok gazdag lenyalt hajú ficsúr, nem vagyok hülye és 25 éves létemre járok kocsmába. Ettől nem tartom parasztnak magamat, veled ellentétben. Nem akarok egyre többet, az a cél, ami a legelején, csak te ezt nem érted. neked elég az RTL-klub az általános műveltséghez.

Ha nem vagy kompetens egy témában, ne szólj hozzá. Ha van építő jellegű kritikád (az előbbi nem az volt), azt szívesen fogadom.

2012. dec. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

11.-nek!


"...a csóró melózik hogy a lóvés kimehessen dolgozni a mi adónkból tanultakból? mert nyilván nem én fogok kimenni minimálbérből."


A csóró miért nem tanult?

Nehogy azt hidd, hogy csak a gazdagok mennek ki! Dolgozni kell érte, tanulni! Senki nem mondta, hogy ne tanulj...mi sem vagyunk gazdagok, mégis lediplomáztam, több nyelvet beszélek, éltem is már külföldön, tanultam külföldi egyetemen (még egyszer mondom, egyáltalán nem vagyunk gazdagok), és még megyek is ki külföldre. Csak akarni kell. Viszont, ha olyan gazdasági körülmények között élőknek nem adatik meg az ingyen egyetem (megjegyzem, most sem mindenkinek ingyenes, és csak az első az), mint az én családom, akkor tényleg csak a gazdagok kiváltsága lesz az egyetem. Időben végeztem el, időben megkaptam a diplomámat és folyamatosan tanultam!

2012. dec. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!