Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért megint egy milliárdos...

Miért megint egy milliárdos képviseli a baloldalt és a szegényeket?

Figyelt kérdés
Nekem már a szegénységpárti milliárdos, Medgyessy is nevetséges volt. Aztán Gyurcsány próbált a milliárdjaival a szegények mellé állni - többnyire szavakban. Bajnai már szavakban se akart. Ő csak a piacoknak akart megfelelni. Dúsgazdag magánvállalkozóként miért tűnik pont ő a már megint leghitelesebbnek a baloldal képviseletére?

2012. okt. 26. 19:32
1 2 3 4
 1/35 rémuralom ***** válasza:
96%

Hát igen, el kéne már felejteni a klasszikus jobboldal=Fidesz, baloldal=MSZP felosztást. A Fidesz nem jobboldali. Igaz, nem is baloldali. Maguk sem tudják, milyenek, ha épp van valami új ötletük, abból fél óra múlva törvény van, ha jó ötlet, ha nem.

Ennek megfelelően az MSZP sem baloldali, hanem mindig épp ellenkezője annak, ami a Fidesz. Legalábbis ellenzékben. Kormányon az SZDSZ mellett inkább erősen jobboldaliak voltak, leszámítva persze a demagóg választás előtti nyugdíjemeléseket meg a többit. Bajnai egy évében teljesedett ki a jobboldaliságuk, bár ott valószínűleg tudatosították bennük, hogy "vagy megszavazzátok Gordon összes javaslatát, vagy egy évvel korábban mentek a levesbe, mint terveztétek".

2012. okt. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
79%
Hát, inkább, mint egy sámán, egy pap és egy kiskirály.
2012. okt. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
23%

Ez azért van, mert az emberek hülyék. Azt hiszik el, amit korrupt, pénzért író újságírók cikkeikben olvasnak. Mindenki tudja, hogy az index balos, mégis azt olvassák, és annak a képében vélekednek a politikai eseményekről.

Egy szegény embernek soha nem lenne annyi pénze, hogy pénzeljen ekkora oldalakat, ekkora kampányokat, és így, szavazatot se kapna. Tehát amíg az emberek ilyen birkák, addig baloldalon mindig is csak egy dúsgazdag ember, befolyásos barátokkal, fog tudni érvényesülni.

2012. okt. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
75%
Most nem a csóróknak kell a kedvükre tenni, mert egyszerűen nincs miből. Most ki kell rángatni az országot a sz@rból. És hogy ezt ki teszi meg az tökmindegy. Csak valaki végre csináljon valamit. A fidesz megbukott, ideje megnézni más mit tud.
2012. okt. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Érdekes válaszok jöttek, mindegyik elgondolkodtató.
2012. okt. 26. 19:53
 6/35 tetro ***** válasza:
100%

Nem igazán értem mi a problémád. Hogy a politikusok nem csórók? Ha csórók lennének, akkor az lenne bajod, hogy csak pénzt akarnak keresni. Ráadásul a politizálás pénzbe kerül... De hogy mást ne mondjak, én azt szeretném ha az országot szakemberek vezetnék. Egy jó szakember, aki elég jó ahhoz hogy egy egész országnak mutassa az irányt, az ne keressen ugyanannyit mint egy kőműves.

Például amikor vita volt a jegybank elnök fizetéséről... Miért kellene a jegybank elnöknek a töredékét keresnie, mint amit piaci viszonyok között megkapna? Kimenne úgy el jegybank elnöknek? Terikenéni? Köszönöm, de abból én nem kérek inkább.

2012. okt. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
Arról nem si beszélve, hogy aki annyira nem tudja magát sem menedzselni, hogy negyven akárháyn évesen megszedje magát, az hogy tudna egy országot menedzselni.
2012. okt. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom. Akkor ezek szerint most már egy tanár, egy ügyintéző vagy egy vidéki orvos sose lehet miniszterelnök? Még a baloldalon se?


Az meg nem igaz, hogy csak havi 10 millás fizetésekért lehet vezetőket találni. Én dolgoztam az állami szektorban, de olyat még nem láttam, hogy akár csak egy nem kiugróan jól fizetett osztályvezetői állásért is ne küzdöttek volna emberek éveket, vagy ne jött volna rá pikkpakk egy külsős ejtőernyős.

2012. okt. 26. 20:16
 9/35 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen idejétmúlt a bal-jobb oldali felosztás. Egy milliárdos képviseli a "baloldalt", a munkásokat, a kisembert? A legtöbb politikus - függetlenül hogy melyik oldalinak hazudja magát, - amint a húsos fazék közelébe kerül, legfontosabb teendője, hogy a biztos állami megrendeléseket megszerezze a saját cégeinek és a csókos haveroknak.
2012. okt. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
92%
Felesleges ezt a témát túl lihegni, régen is volt gazdag ember aki őszintén segített a kisembereken, és most is lehet ilyen. csak egy példa:Széchenyi István. Ennyi.
2012. okt. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!