Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent az, hogy demokratik...

Mit jelent az, hogy demokratikus ellenzék?

Figyelt kérdés

Az első egyértelmű hangzása ellenére se értem.

1: Mitől demokratikus (vagy nem az) az ellenzék?

2: Nem demokratikus a kormány?

3: Nem minden ellenzék demokratikus?

4: "Aki nincs velem, az antidemokratikus"?



2012. dec. 23. 23:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

"Aki nincs velem, az antidemokratikus"?


Pontosan, akárcsak aki nem a maradékhoz tartozik az meg balliberális karvalytőkés. Egyszerű politikai sárdobálás, de a leghatékonyabb fajtából.

2012. dec. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
78%

1: Mitől demokratikus (vagy nem az) az ellenzék?

Attól demokratikus, ha céljának tekinti, hogy Magyarországon demokrácia legyen. [Tekintsünk most el attól, hogy definiálnunk kellene a demokrácia fogalmát.]


2: Nem demokratikus a kormány?

De nem ám! Alkotmányos puccsot hajtott végre, hogy korlátlan időre, a demokratikus látszat fenntartásával (Belorussziában, sőt, Egyenlítői Guineában is 4 évente választás van! Csak nem mindegy, milyenek a paraméterek.) magához ragadhassa a hatalmat.


3: Nem minden ellenzék demokratikus?

Nem. A Jobbik és a Munkáspárt pl. nem tartja céljának, hogy Magyarországon demokrácia legyen. Ma általában az MSZP, a DK, az LMP még a Gordon nevezik egymást így, elsősorban azért, hogy a kategóriák szintjén elkülönülhessenek a Jobbiktól. Van pár más csoport is kisebb befolyással - 4K, Kalózpárt...


4: "Aki nincs velem, az antidemokratikus"?

Igen, a fentebb felsoroltak így próbálják egymást rávenni arra, hogy valamelyikük vezetése alá a többiek becsatlakozzanak.

2012. dec. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon egyszerű. A Jobbik, mint ellenzéki párt az év elején kinyilvánította, hogy nem demokratikusak. Ettől kezdve a többi ellenzéki párt demokratikus ellenzéknek kezdte hívni magát, hogy elhatárolják magukat a Jobbiktól. Hogy ők tényleg demokratikusak-e, vagy csak annak mondják magukat, azt nem én fogom eldönteni.
2012. dec. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Sz1u ***** válasza:
91%

10:01


"gratulálok hogy összemosod őket azzal a 2 tucat huligánnal :D Jobbik még sehol se volt, MIÉP meg épp meghalni készült."


Ilyenkor persze, hogy csak 2 tucat huligán... A végén még az fog kisülni, hogy a későbbi jobbikosok akadályozták meg hogy nagyobb balhét csináljon ez a 2 tucat "ember". Ugyan már!


"köszi belőlül párezer évre elég volt. Idegenszívű politikusokra sosem szavazok, nagyobb gyűlölködők mint aminek a Jobbikot mondják."


Hát, aki iráni megfigyelőket küldene Magyarországra, vagy aki eu-s zászlót éget, de az onnan kapott pénz a jó, a saját cimboráját kitagadja, mert annak a nagyanyja más származású volt stb...stb...stb... hááát az nem is tudom milyen szívű...


"És minden pártnak érdeke hogy szociális legyen, és nem hagyja szarban a kis jövedelműeket, nehéz helyzetűeket. Ezt kb egyedül a Fidesz szarja le... bár mégis van sok birka aki kiáll mellettük pedig őket is ugyanúgy átveri."


Ebben legalább egyetértünk! :)

2012. dec. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A demokratikus ellenzék csak annyit jelent, hogy olyan ellenzéki erő, amely deklaráltan kiáll a jogállamiság mellett, és nem próbál autokratikus kormányzatot kialakítani, illetve tiszteletben tartja a demokratikus intézményrendszert. Az az antidemokratikus, aki nem így tesz.
2012. dec. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Ilyenkor persze, hogy csak 2 tucat huligán... A végén még az fog kisülni, hogy a későbbi jobbikosok akadályozták meg hogy nagyobb balhét csináljon ez a 2 tucat "ember". Ugyan már! "

eddig is csak ennyi volt. én láttam elejétől a végéig anno. sőt, rendszeresen foglalkoztat az ügy, szakmába vágóan is. még oktatóim az egyetemen is foglalkoztak vele, és számos embertől olvastam, hallgattam beszámolókat, akik fontos szerepet játszottak. De ugye nem mindegy a proliknak, ki ellen tüntetnek. ha az orbánék ellen mennének ki autókat borogatni egy k*rva szavuk se lenne azoknak akik ez miatt hőbörögnek.


"Hát, aki iráni megfigyelőket küldene Magyarországra, vagy aki eu-s zászlót éget, de az onnan kapott pénz a jó, a saját cimboráját kitagadja, mert annak a nagyanyja más származású volt "

1: EGYSZER mondta, és semmi se lett belőle. amúgy ja, baromság volt.

2: onnan kap pénzt. NEM onnan kap pénzt, hanem a közös kasszából amit Mo. is fizet. Másrészt az EU-szkepticizmus is bevett oldal ott, más országoktól is. Ez nem zárja ki a másikat, azért dolgozni, hogy az EU-nak pl kisebb beleszólása legyen a belügyekbe, ugyanúgy foglalkoztat sok képviselőt, jogosan. Aki beül oda, nem azért kap pénzt hogy minél jobban monolitikussá és homogénebbé kovácsolja az EU-t hanem nézetei szerint képviselje az érdekeket!

3: Bérmennyire is hajszolja a ballib médiagépezet, Szegedit (hiába lett később saulfordulása), NEM a zsidósága miatt zárták ki. Mivel már ELŐTTE kiderült és nyilvánosságra hozták és kiálltak mellette nyilvánosan! De mivel az Ambrus-féle vesztegetés már sok volt, ezért tették ki.

2012. dec. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Semmit. Tkp. veszett kapitalistát jelent - de a többi is az.

1. Mert az USA Demokrata (választási) Pártot majmolja.

2. Nem, de már az 1989-es sem volt az

3. Egyik sem az. Összes parlamenti párt, ellenzékestől, am.block nem képviseli a társadalom 5%-át sem - még TGM szerint sem. Különböző tőkés érdekcsoportokat és-vagy uralkodó osztályokat szolgálnak ki, teljesítik a 80-as években, a nyugatnak tett, népnyúzó ígéreteiket és jól összelopják magukat. Ahogyan az már csak egy banánköztársaságban elvárható. Nagy vonalakban:

- MSZP: Puch bandája, oligarchák, multik, járadékos burzsoázia, baloldali demagógia, elsősorban a nyugdíjasok felé,

- DK: detto, a Feri fufrujával megerősítve

- FIDESZ: Simicska és haverjai, oligarchák, multik, zsírosparasztok, járadékos burzsoázia,

- Jobbik: hülyegyerekek diplomával, kocsmárosok, zsírosparasztok, őrült nácik, és mindenféle bohócok, akik tkp. nem is akarnak kormányozni, csak nagyokat idétlenkedni. Közben lelövetnek néhány cigánygyereket, de azért jól mulatnak.

- Egymillióan Bajnai Tömegnyomoráért: Goldman Sachs és mindenféle sznobok, idétlen ficsúrok meg a járadékos burzsoázia.

4. Ennyire már nem érdemes odafigyelni rájuk.

Én is eleresztettem magam - dugót is nyelek.

2012. dec. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!