Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik szerint a Magyarországi...

Akik szerint a Magyarországi visszaesés Orbán hibája, azok hogyan magyarázzák, hogy jelenleg a hiper-szuper "szláv Ausztriának" elmondott Szlovénia is rohamosan hanyatlik, meg az MSZP-korszakban sem álltunk valami fényesen?

Figyelt kérdés

Sokan állítják, hogy az ország hanyatlik, már eleve ezt cáfolnám, de ne menjünk bele mélyebben, mondjuk, hogy igaz, mert az Amerikai Népszava, meg bár balliberális érdekeltségű német újság ezt mondja.


Akik ezt mondják, azok azt is állítják, hogy az egész az Orbán hibája. Oké, de akkor hogyan magyarázzák az ilyenek azt, hogy az MSZP 8 évében sem volt itt valami nagy jólét vagy fellendülés, sőt az MSZP korszakot a legjobban úgy lehet jellemezni, hogy Magyarországon 8 évre megállt az idő. Senem fejlődtünk, senem hanyatlottunk ("hála" a sok felvett hitelnek) a világ többi része meg szépen elhúzott mellettünk.



És ezekután be szokták vágni az ilyenek a másik nagyágyút, hogy a "környező országok elhúznak mellettünk". Erre már végképp nemtudok mit szólni. Szlovéniában a munkanélküliség 12%-osra emelkedett szemben a magyarországi 9%-al, Horvátországban a kormánypárt az EU-csatlakozásra várva annyira felemelte az árakat, hogy a szerényebb keresetű emberek SZÓ SZERINT nem tudnak megélni. A magyarok fényűző népség, náluk a "nem lehet megélni" azt jelenti, hogy nincs pénz vadonat új autóra és nem vehetem meg a boltban mindennap a legdrágább kajákat, hát a horvátoknál ennél sokkal rosszabb a helyzet.



2012. dec. 30. 19:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Nem is tudtam, hogy Horvátországban központilag szabályozzák az árakat. Amúgy inkább a megállt idő mint a visszafejlődés (lásd -1.5% GDB)
2012. dec. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Az állami szolgáltatások és termékek árait minden országban központilag szabályozzák.
2012. dec. 30. 20:01
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nézd én úgy látom, hogy fizetem az adókat, miközben csökkent volna a nettó bérem az adójóváírás megszüntetése folytán, ha nem emeltetik meg. Cserébe csak a reálbérem csökkent.


Majd aztán ha megszűnne a munkahelyem, kapok 54 ezer forintnyi álláskeresési járadékot 3 hónapig, utána pedig annak köszönhetően, hogy van egy osztatlan közös szántóföldem amiből évi kemény 13 ezer forint bevételem van, 1 forintot sem.


Miközben átlagosan 18 hónapig munkanélküli valaki és ebben benne van, aki 1 hét után talál új állást és az is, aki 5 éve nem.


Szóval nem tudom mire alapozod, hogy itt mindenki fényűző életet él.

2012. dec. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%

"Akik szerint a Magyarországi visszaesés Orbán hibája, azok hogyan magyarázzák, hogy jelenleg a hiper-szuper "szláv Ausztriának" elmondott Szlovénia is rohamosan hanyatlik,"


Mi köze orbánnak szlovéniához? Egyébként a szlovákok meg elhúztak mellettünk mint a vadliba.

2012. dec. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%

"Egyébként a szlovákok meg elhúztak mellettünk mint a vadliba."


Akkor azért járnak ide vásárolni? Vagy az egy-két autógyár miatt?

2012. dec. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Dick Esmen ***** válasza:
100%
Az Mszp alatt is romlott de az Orbán kormány alatt ez felgyorsult.
2012. dec. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
11%

"de akkor hogyan magyarázzák az ilyenek azt, hogy az MSZP 8 évében sem volt itt valami nagy jólét vagy fellendülés, sőt az MSZP korszakot a legjobban úgy lehet jellemezni, hogy Magyarországon 8 évre megállt az idő"


Mert ezzel nem dicsekszenek a híveik! 2008-ban azért kellett IMF-hitelt felvenni, hogy ne legyen államcsőd, és nem fogható pont a válságra.

2012. dec. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
97%

"Akkor azért járnak ide vásárolni? Vagy az egy-két autógyár miatt?"


A kettőnek bem feltétlenül van köze egymáshoz. Németországban is magasabbak az árak, mint itt, mégis fejlettebbek. Ha Németo. mellett lennénk, akkor a szegényebb németek ide járnának bevásárolni.

2012. dec. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
97%

Az MSZP alatt sem volt jólét, viszont most spec. mi sokkal s*arabbul élünk, mint akkor, sőt a környezetemben mindenki ugyan így van.


Lehet itt szépítgetni és ragozni, de Orbán a saját kis diktatúrájának építgetése közben magasról tesz az emberekre, csak az a fontos, hogy neki jó legyen...

2012. dec. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Arra akartam célozni, hogy esetleg "számilag" húzhattak el mellettünk, de ott is vannak bajok. Pl. ha jól tudom ott is nő a munkanélküliség, mert sokmindent automatizálnak.


Annyival járnak előrébb mint mi, hogy még nem nem csinálták meg az igazi "el.rást" mint nálunk!

2012. dec. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!