Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan deríthetném ki a...

Hogyan deríthetném ki a származásom?

Figyelt kérdés

Sajnos apai nagyapám régóta nem él, még jóval a születésem elott meghalt. Mamám idős ő nem tud ilyesmiről. Szülők szinten semmit nem tudnak.

A nevem nem magyar származású, a génjeim is ilyen szlávos vagy németes. Magas vagyok, szökés hajú, az hosszúkás. Hófehér bőröm van.



2012. dec. 31. 08:18
 1/8 hypno ***** válasza:
87%

Ha van pénzed bízz meg egy családfa kutatót.

Egyébként a levéltárak, plébániák azok a helyek, ahol a bejegyzett születéseknek a nyomára jutsz.


Ha meg van még, a nagy/déd/ük szülők bibliája, abban is feljegyezték az öregek, hogy ki született.


Egyébként nem a származásod minősíti, hogy milyen ember vagy.

2012. dec. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Jaja, szerintem sem a származás a fontos.
2012. dec. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Jó kérdés hallod... Nekem mázlim volt, hogy nagyanyám addig visszakövette a dolgokat amíg lehetett (legrégebbi születési dátum: 1787) és így meg is bizonyosodhattam sok dologról...


Szóval egyszerre vagyok magyar-cigány-székely-lengyel-sváb-zsidó-felvidéki... És ez csak anyám ága. Mi lehet a másik oldalon?


Kinézetem meg tök átlagmagyar (bár megkaptam, hogy cigányos) sötétbarna szem és haj, magas termet, "tág" bordák.

2012. dec. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 doboszoli ***** válasza:
97%

Most nagyon aljas leszek, de talán az év utolsó napján belefér:

Édesanyádat kérdezted már?))

Mégegyszer bocs', B.U.É.K.!!

2012. dec. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Írd be a google-ba az ismert őseid vezetéknevét, abból kiderülhet hogy melyik országban élnek ma a legtöbben ilyen nevű emberek. Vannak fórumok is ahol ezzel foglalkoznak szakértők is, elmondják milyen név honnan származhat. Van a mormonoknak is egy komoly családfás oldala, ahol elvileg egy csomó anyakönyvi adat fenn van, én sajnos pont a saját felmenőimet nem találtam, és annak az országnak az adatait se amelyik a leginkább érdekelne.

Én a rokonok elbeszélései alapján jöttem rá és egy kis netes munka után bizonyosodtam meg hogy a kárpát-medence legtöbb népéből van ősöm, és ezek csak azok az emberek akiknek nem felejtődött el az emléke. Szép és érdekes dolog, az ember a saját magyarságát is jobban megérti ha fogékony rá.


[2 dolog csak a kötekedés kedvéért: "nem attól lesz jobb ember" - és, akkor ne is foglalkozzon vele? Ha érdekli, és utána is jár, akkor még jobb ember is lesz, hisz a végére járt egy olyan ügynek ami Őt személy szerint érdekli. Többet tud majd a világról, a történelemről, saját magáról.

"Felvidéki" származás az meg mi? Van egy olyan nép?]

2012. dec. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A külsőd semmit sem mond el a származásodról,kivéve ha fekete vagy sárga vagy.(erre ne alapozz)
2012. dec. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Dick Esmen ***** válasza:
Családfa kutató.
2012. dec. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
svéd vagy kurv*éghogysvéd azoknál 190 az átlag magasság hófehérek meg cigányszőkék tuti h svéd nem kell keresned
2014. júl. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!