Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan deríthetném ki a...

Hogyan deríthetném ki a 'származásom'?

Figyelt kérdés
Weisz a vezetéknevem, szerintetek? Szüleim semmit se mondanak ezzel kapcsolatban...
2011. szept. 8. 13:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%

Történelemkönyv, néhány szépirodalmi könyv segítségével.

De hidd el, ennek abszolute semmi jelentősége nincsen.

2011. szept. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%
levéltár
2011. szept. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
78%
Én úgy tudom szidó származású név. Ott van pl. Rachel Weisz, aki a Múmiában és sok más filmben játszott.
2011. szept. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
77%
zsidó, nem szidó :)
2011. szept. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%

Hány éves vagy? Nem értem, a szüleid miért nem beszélnek.

Egyébként szerintem ez zsidó név. Családod tagjai között vagy nagynéni, nagybácsi, nagymama vagy valaki? Hátha ők beszédesebbek. De csak akkor kutass, ha nagyon érdekel. Lehet, hogy amiről nem akarnak beszélni, annak oka van. Ha elég felnőtt vagy ahhoz, hogy elviseld esetleges kellemetlen következményeit, csak akkor vágj bele.

Megjegyzem, pl. engem nem érdekelne, bármilyen lenne a származásom, büszke lennék rá. Sokáig azt hittem szerb vagyok, erre kiderült, hogy német - apai részről. Hát, azóta szeretem őket. Csak nem utálhatja az ember saját magát! Sok sikert!

2011. szept. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%

Ja, és még annyit, ha a családban nem sikerül, két választásod van. Vagy elmész levéltárba, vagy azokba a városokba, kerületekbe, ahol a szüleid születtek, és a hitközségnél érdeklődsz. (Már ugye, ha nem polgári volt az eskövő.) És akkor így visszafelé haladva tudsz nyomozni.

A másik, ha sok pénzed van, akkor megbízol egy családfakutatót, és te csak kényelmesen hátradőlsz.

2011. szept. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
89%

Vannak olyan emberek, akik kifejezetten erre a szolgáltatásra szakosodtak. És ki tudják deríteni, kik az őseid.

És a többi rokon (nagyszülők,. nagynénik, nagybácsik)? Ők se mesélnek a családról, ha kérdezed őket?


Amúgy a Weisz németes hangzású név, tehát lehetsz sváb, bajor, vagy zsidó például.

2011. szept. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
84%

1. élő rokonoktól szerzett infók alapján kell elindulni. Apa, anya, nagyszülők mind2 oldalról, nagybácsik, nagynénik stb


2. azt kell kideríteni, hogy ki mikor és hol született, és hogy milyen vallású volt. (ha a szüleid nem beszélnek, akkor kezd az ő születési év, hely, vallással) ez alapján elkezdhetsz kutatkodni az adott település vallásilag megegyező templomában, mert vezetnek valamilyen keresztelési dokumentumot, és abban benne van a szülők születési ideje és ha mázlid van, akkor a helye is.


3. levéltár A fellelhető infók alapján mehetsz tovább.Van internetes keresője is, az is segíthet.


4. www.myheritage.com -on elkezdheted felépíteni a családfádat, és meglehet, hogy a családod egy tagja másik oldalról már régen építi.

2011. szept. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem zsidó név..
2011. szept. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
82%
Én úgy tudom hogy német, mivel van ismerősöm Weisz névvel és ő úgy tudja német származású
2011. szept. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!