Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi történne, ha 2014-ben a...

Mi történne, ha 2014-ben a Fidesz megnyeri a választást, de az ellenzék szerez többséget a parlamentben? Példa lent.

Figyelt kérdés

Például a mandátumok eloszlása:

Fidesz 44%, MSZP 25%, Jobbik 15%, Együtt2014 12%, LMP 4%,

DK nem jut be


2012. dec. 31. 17:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne érdeke a Jobbiknak egy ilyen helyzetben egy új választás, ahol esetleg a szavazóinak az a fele, amelyik azt mondja inkább legyen Fidesz-kormány mintsem visszajöjjön az MSZP, a Fideszt támogatja és még kevesebben kerülnek be közülük a Parlamentbe?


Azért azt se feledjük, hogy 1,5 év múlva feleakkora Országgyűlést választunk. És azért Zagyva György Gyulának sem jönne össze a villanyszerelői fizetésből havi 983 226 forint, ha nem országgyűlési képviselő. Vagy mondjuk Sneider Tamásnak a kertészetben havi 1 113 120 forint.

2012. dec. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

És ha az LMP lenne a mérleg nyelve, beállna a Fidesz mellé vagy ragaszkodnának hozzá, hogy Mesterházyval vagy Bajnaival akarnak együtt kormányozni?

Vagy nem lépnének koalícióra a Fidesszel, viszont parlamenti szavazáskor együttműködnének vele bizonyos alkuk alapján?

2012. dec. 31. 19:55
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a Jobbikot inkább látom külső támogatónak, mint az LMP-t. Bár azt is el tudom képzelni, hogy LMP-t kiszorítja az Együtt 2014 és nem kerül be a következő Országgyűlésbe.
2012. dec. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
47%
De egy új választás ilyenkor nem azonnal történik meg, a sikertelen után egy héttel. Ilyenkor a pártok gyakorlatilag kapnak pluszban pár hetet, akár hónapot is, hogy kampányoljanak. Ez mindenkinek érdeke.
2012. dec. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
55%
Nem lesz itt koalíció, bármelyik áll össze bármelyikkel, a támogatottságuk a béka segge alá esik.Új választás történne.
2012. dec. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
87%

# 15:


És a 2014 és 2018 közötti időszakban mit érdekli a Fideszt és a Jobbikot, hogy a támogatottsága a béka segge alatt van. Illetve miből gondolod, hogy ott lenne?


A Fidesz mindmáig a legnépszerűbb párt, holott megszorításaival - adójóváírás megszüntetése, álláskeresési járadék 3 hónapra csökkentése - pont azt a réteget súlytotta, amelyik a legszélesebb a saját bevallása szerint a társadalomban.


Azt sem gondolnám, hogy 2006-hoz hasonló zavargásokba torkolló tüntetések lennének, ha a Fidesz a Jobbik támogatásával kormányoz.

2012. dec. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
a kérdező azt írta hogy a fidesz 44%, mszp 28, jobbik 15, együtt 14, lmp 4%-ot szerezne... hát én nem vagyok tisztában az új törvényekkel, de az 5%-os parlamenti küszöb sztem nem változott ,de javítson ki valaki, ha tévedek... azaz 4%-al az lmp sem jutna be a parlamentbe :)
2013. jan. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

De egyébként nekem az a véleményem, hogy egy ilyen helyzetben a baloldali pártok egyből koalícióra lépnének egymással, hátha parlamenti többséget alakítanak ki. Sőt, akármi történik, a baloldali pártok úgyis koalícióra lépnek majd, mert ha tegyük fel, az mszp kapja a 44%-ot a fidesz helyett, neki is szüksége lesz koalíciós partnerre a kormányzáshoz...

De amúgy 44%-os fidesz relatív többség esetén a jobbikon múlik majd az egész. A fidesz-kormány megszavazásának egy ilyen helyzetben az lenne az előnye, hogy egyrészt elkerülnék a baloldali kormányzást, amit minden módon el akarnak kerülni Vonáék, másrészt pedig a Jobbik jól is járna, mert jobban tudná érvényesíteni az akaratát, ugyanis a fidesznek szüksége lenne a jobbik támogatására. A jobbikosok pedig együttműködnek a fidesszel, ha a fidesz nemzeti politikát folytat a jobbik elképzelései szerint. Ezt Vona is sokszor hangoztatta már. Úgyhogy sztem a jobbik megszavazná a 3. Orbán-kormányt.

Ezt úgy adnák el a saját választóiknak, hogy nem a fidesszel működnek együtt, hanem ők kényszerítenék a fideszre, hogy működjenek együtt ővelük, vegye figyelembe a fidesz a jobbikos elképzeléseket :)

Leszavazni a jobbik nem szavazná le a kisebbségben lévő fidesz kormányt, mert akkor új választásokat kéne kiírni, és akkor veszélyes lenne a baloldali koalíciós győzelem...

Azért beszéltem a jobbikról ennyit, mert igazából akármi lesz a következő választások eredménye, biztos sok minden fog múlni a jobbik állásfoglalásán, akár tetszik ez sok embernek, akár nem...

2013. jan. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
77%

"A Fidesz mindmáig a legnépszerűbb párt,"


Ez azért nem olyan egyszerű, szerintem egy kormányzó párt sem lehet büszke arra, hogy a lakosságnak csak a 20%-a támogatja.

2013. jan. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!