Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nyugdíjasok kontra aktív...

Nyugdíjasok kontra aktív korúak. Csak a fiatalok kárán lehet eredményt elérni?

Figyelt kérdés

Rengeteg vitát lehet olvasni a nyugdíjasok és az aktív korúak között. Nemcsak itt, hanem szinte mindenhol ebbe botlok. A facebook-on, más hírportálokon, bulvárfórumokon, de az életben is, akár a saját családomban szenteste is...


Úgy gondolom, hogy már hallottam minden érvet, amit a nyugdíjasok elmondhatnak, hogy nekik miért jár, miért jár több, miért jár még több nyugdíj.


Nem gondolom egy percig sem, hogy bárki is kösse föl magát, ha már nem képes dolgozni. Visszafelé viszont mintha ezt hallanám az öregektől. Vagyis, hogy a fiatal az boldoguljon ahogy tud, az a dolga, ha meg nem tud, az az ő baja...



Igazságtalannak tartom, hogy míg a nyugdíjakat rendületlenül emelik minden évben, addig pl. a családipótlék már az ötödik éve be van fagyasztva.


Ahogy az sem igazságos, hogy a dolgozók nagy részének kisebb a fizetése, mint az átlag nyugdíjasoké. A közmunkások, közcélu foglalkoztatottak, minimálbéresek csak szeretnének annyi fizetést kapni, mint ma egy átlag 100 ezres nyugdíj.


Saját családom példáját le kell írnom, hogy érthető legyek nem általánosságról beszélek, hanem konkrétumokról:


apósom (bányamérnök volt) nyugdíja ma 370 ezer forint (2007-ben 349 ezer ft.volt)

anyósom (óvónő volt) nyugdíja ma 112 ezer forint (2007-ben 98 ezer ft. volt)

édesanyám (irodai dolgozó volt) nyugdíja ma 100 ezer ft. (2007-ben 86 ezer ft volt)


Ehhez képest:


Én tanárként (31 évesen, 8 éves munkaviszonnyal) keresek nettó 82 ezer ft-ot + 3500 erzsi utalványt (2007-ben kerestem 79 ezret és 7000 ft utalványt). Tehát most 500 ft-tal kevesebbet keresek, mint 5 éve.


Bátyám (36 éves) ügyfélszolgálatosként keres ma nettó 90 ezret (cafeteria nincs) (2007-ben ugyanott keresett 90 ezret + 40 ezer ft értékben kapott cafeteriát).


Volt férjem (34 éves) már egy éve munkanélküli, két hónapja közmunkásként keres állítólag nettó 50 ezret (2007-ben keresett 120 ezret).


Albérlőm (31 éves diplomás nő) közcélú foglalkoztatottként keres napi 6 órában nettó 49 ezret (régen jutalékos munkája volt, havi szinten 100 ezret megkeresett).


Barátnőm (32 éves diplomás) könyvesboltban üzletvezető helyettesként keres 83 ezer ft-t (2007-ben alacsonyabb beosztásban, kevesebb felelősséggel keresett netto 75 ezret).


Másoknál mik a konkrét tapasztalatok?


2013. jan. 2. 06:50
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
78%

A te családod nem átlag nyugdíjat kap! Az átlag 100.000.- alatt van!.

A nyugdíjemelést a Nyugdíj kasszából kapják, de ez az emelés sokkal kevesebb, mint amennyivel nőnek a rezsi és a kaja költségek! Csak a propaganda szerint őrzik meg a vásárló értéküket. Valójában évek óta egyre kevesebb a nyugdíjak vásárló értéke.

A béremeléseknek semmi köze nincs a nyugdíjakhoz. Azért olyan kevesek a bérek, mert rossz a kormány gazdasági politikája. Erről nem a nyugdíjasok tehetnek.

A családi pótlékot pedig a Fidesz már az előző kormányzása idején sem emelte. Helyett vezették be a családi adókedvezményt! Igaz, ezt teljes egészében csak a jól keresők vehetik igénybe.

2013. jan. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:

Ne etess légyszíves! Hogyhogy semmi köze a nyugdíjaknak a bérekhez??? Szerinted a Nyugdíj kasszába honnan csepeg a pénz? Nem a mai bérekből vonják le? Nem a mai munkavállalók és munkáltatók fizetik? Minél többet kell kifizetni a nyugdíjasoknak, annál többet kell levonni a munkavállalóktól. Na és mivel egyre kevesebb a munkahely és egyre többen lépnek be a nyugdíjkorba így egyre többet vonnak el a dolgozóktól.

És ma már ott tartunk, hogy annyit elvonnak, hogy a dolgozó a végén kevesebbet kap, mint az, akit eltartanak belőle. A sok (és még több) elvonás miatt pedig még kevesebb lesz a munkahely.

2013. jan. 2. 07:37
 3/42 anonim ***** válasza:
0%
Még én is aktív vagyok 43 év munka viszony után 81000 ft kafetéria nélkül.5éve nem kaptam béremelést, csak az ön sajnáló piócákat gazdagítom.Ha ez vigasztal.Ja és az orrom előtt szüntetnek meg juttatásokat,emelnek meg nyugdíj korhatárt stb.
2013. jan. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
92%

Értem a problémádat,abban igazad van ,hogy a nyugdíjak többel növekedtek az elmúlt évtizedben,mint a bérek,bizony az igaz ,hogy 100 ezer forint az átlagnyugdíj az idén hazánkban,miközben a fizikai dolgozók országos nettó átlagbére is annyi.

Hamarosan mennek majd nyugdíjba a "Ratkó gyerekek aki az ötvenes években születtek,rengetegen vannak,elképzelni se tudom,hogy miből fizetik majd nekik a nyugdíjat mert már most is évi 3 ezer milliárd forintot költünk nyugdíjakra,miközben az ország évi költségvetése 14 ezer milliárd forint.

Az adatok amit leírtál nem stimmelnek,egy 2007-es nyugdíj egészen biztosan többel növekedett,hiszen átlagosan legalább 5% növekedés volt minden évben.

2013. jan. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:

3-as

Részvétem. Ez a másik problémám, hogy a korhatárt folyamatosan emelik (érthető okból persze, de akkor is agazságtalanul). Ma 76 éves anyósom már húsz évvel ezelőtt is nyugdíjas volt, amikor megismertem...

Apukám meg 61 évesen külföldre ment dolgozni (őt nem véletlenül hagytam ki a felsorolásból).


10 évvel ezelőtt a főiskolán tanultunk demográfiát és az előadó már levezette a nyugdíjrendszer összeomlását, de az akkor még olyan hihetetlennek tűnt. Mára már értem. De nem kéne, hogy így legyen. Ha alacsonyabbak lennének a nyugdíjak, vagy legalábbis nem lennének kirívóan magas nyugdíjak, akkor biztos lehetne fékezni és igazságosabbá tenni a rendszert.

2013. jan. 2. 08:19
 6/42 A kérdező kommentje:

4-es

Nem számoltam utána. A karácsonyi családi összejövetelen kerültek elő ezek a számok. Mindannyian azt mondtuk, hogy 2007-ben éreztük utoljára úgy, hogy boldogulni tudunk , azóta csak egyre rosszabb. Erre mondták el a nagyszülők, hogy ők akkor mennyit kaptak és most mennyit kapnak.

Bocsánat a nem korrekt számításért. :(

2013. jan. 2. 08:23
 7/42 anonim ***** válasza:
69%
Amíg nyugdíjasok fagynak meg saját lakásukban mert 60 ezer nyugdíjból nem tudnak fát venni addig nekem semmi bajom a nyugdíjasokkal.
2013. jan. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom, hogy sok a fizetésetek, de ehhez még jön családi pótlék és az adókedvezmény is a ti részetekről amit a nyugdíjas nem kap meg.

Ami egy gyerek esetén is azért 22000Ft.

2013. jan. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%
Rendületlenül emelik???? Ember, te hol élsz? Ja, látom gazdagországban....
2013. jan. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés, hogy aktívak keresete és a nyugdíjasok nyugdíja, kb. 2 havonta terítékre kerül, és olyankor itt felborzolja a kedélyeket, amikor mindenki csendes, nyugodt, akkor valaki bedobja itt ezt a témát, és rögtön forrongni kezdenek az indulatok.


Nem veszitek észre, hogy szinte szándékosan osztja meg az embereket, fordítja egymás ellen még a családtagokat is az, aki ezt a kérdést ide állandóan felteszi, és borzolja vele az idegeket.

A nyugdíjasok keveslik a nyugdíjat, mert ők már nem tudnak mellé-keresni, az aktív-korúak pedig sokallják, mert úgy érzik, hogy az ő zsebükből veszik ki.


Ezt itt már ezerszer kitárgyaltuk.

Kezd már ez a kérdés is olyan lenni, mint a 2012-es világvége, talán abba kellene már hagyni az ellentétek szítását, és inkább összefogva kellene valami olyasmit csinálni, ami nyomán mindenki elégedettebbé válna.

2013. jan. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!