Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a Horthy...

Miért van az, hogy a Horthy korszakban a két világháború között ugyan ennyi területtel Közép-Európa egyik leggazdagabb állama voltunk és most meg az egyik legszegényebb?

Figyelt kérdés

2013. jan. 7. 17:34
1 2 3
 1/22 Shai-Hulud ***** válasza:
57%

Köztük volt 40 évnyi szocializmus, szovjet megszállás.

JÓ REGGELT!!! :-DD

2013. jan. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
63%
Most a 10 millió koldus országaként aposztrofált Magyarorsztágra gondolsz?
2013. jan. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
67%
Az előző válasszal csak annyi a gond, hogy a kérdésben említett korszakkal ellentétben, amikor több millió koldusszegény élt az országban, a szocializmusban ez már nem így volt.
2013. jan. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
48%
NEM voltunk akkor sem a leggazdagabb ország! A Monarchia tagja voltunk csak. De az országban csak az arisztokrácia és a nagytőkések éltek jól. A többség csak éppen hogy, vagy nyomorúságban!
2013. jan. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
12%

#4 azokra az arisztokrata családokra gondolsz akik felépítették és tőkésítették az országot?


Vagy hogy egy személyt ki is emeljek arra a Széchenyire ki eladta saját állatait és birtokait, hogy felépüljön az akadémia?


Óder arra a, aki mint jómódú nemes ember olyan bőrgyárat tartott fent ahol 3000 ember dolgozott, és mikor elkobozták vagyonát 3000 ember halt éhen?


Ha mi arisztokrata befolyásos családok, komoly nemzetközi kapcsolatokkal nem Svájcban, Luxemburgban, Angliában és az Egyesült Államokban stb stb kellene éjünk, és végre eltakarodnának a szeretett PARASZTJAITOK kik csak úgy tanultak holmi jogot és gazdaságtant neked jóbarát lenne ám mit zabálnod!


Az én családom 500-es dinasztia!

Dédnagyapám miután ellopták vagyonát és oda adták a te dédnagyapádnak aki el is itta(!!!) a disznóolba is kiboxolt csizmával ment a sz@rba, és előtt megpödörte bajuszát!

2013. jan. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
71%
5-nek.Te kis arisztokrata poronty.Nyafogsz amiért az állam bácsi elvette javaitokat?Ebben igazad van.De ne nézd le a kis embert,mert azok termelték ki az őseidnek a vagyont amit felhalmoztak.Sokan adták verejtéküket a gazdagságotokhóz!!!Úgy hogy ne nyafogj,fogd meg a kapa nyelet és izzadj te is,hogy megtudd végre,mi a munka.
2013. jan. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 rémuralom ***** válasza:
89%

Nem tudom, kedves 5. válaszoló, minek dicsekszünk azzal, hogy nekem ennyi meg annyi időre visszavezethető a családfám. Én csonka családban nőttem fel, az apai ágat a nagyapámig tudom elvezetni név szerint (de például a nagyanyám leánykori nevét már nem tudom), és az anyai ági dédszüleimet sem tudom felsorolni anyám segítsége nélkül. Ettől függetlenül te sem hiheted, hogy értékesebb ember vagy nálam, csak mert neked címzetes nemesúr volt a fél családfád (a másik fele meg címzetes nemesasszony, értelemszerűen).


És a kérdésre: honnan jött ez, hogy az egyik leggazdagabb állam voltunk? Esetleg akkor lehettünk volna, ha Trianon nem roncsolja szét teljesen a gazdaságunkat. De szétroncsolta. Szó sem volt itt semmiféle gazdálkodásra. Fegyverkezésre volt pénz, de az csak egy dolog, arra mindig van pénz, ha az aktuális vezér úgy érzi, szükséges.

2013. jan. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
71%

4-es. Széchenyi NEM adta el a birtokait. A te családod nem az országot, csak a saját bankszámláját tőkésítette fel. Abból, amiért a cselédeik éhbérért dolgoztak.

Nem vagyok sem paraszt, sem proli. Én is vissza tudom vezetni a családfámat az 1500-as évekig. Annak ellenére, hogy nem voltak az őseim főnemesek.

De értelmes ember NEM az őseire büszke, hanem arra, hogy ő mit tett le az ország asztalára.

Te valószínűleg semmit.

2013. jan. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

Jaaa 6-os és 7-es álljunk meg egy ásó nyomra!


Mi is lett mondva?..köhöm.


"Ha elvesszük a lóvét a nemesektől, és újra elosztjuk akkor mindenkinek lesz vagyona!"


És akkor most miért is vagyunk itt? Ja azért mert olyan fasza minden.

De egyébként ti azt gondoljátok, hogy felmenőim híztak, még a tieitek fogytak?


Uggggyanmár kedves barátaim, (hogy egy PARASZTOT idézzek), uggggyanmár!

2013. jan. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Bocs! Az 5.-ös arisztokrata porontynak szólt, nem a 4-esnek.
2013. jan. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!