Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fellengzős dumákon kívül...

A fellengzős dumákon kívül mit kapunk mi ettől az országtól? Orvosi ellátás? Oktatás? Közbiztonság? Munka? Nyugdíj? Csoda hogy a fiatalok a lábukkal szavaznak? Egyébként pártsemleges vagyok.

Figyelt kérdés
2013. jan. 12. 17:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Kapsz kutyacsipet
2013. jan. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
"Elvtársak, csak az a tiétek amit megesztek!" XD
2013. jan. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Hogy mit kapunk?!... Minimálbér csökkentést, nyugdíj megvonást, a fiataloknak rengeteget kell fizetni, hogy tanulhassanak, aki teheti kimegy az országból, és a munkalehetőségek is fogynak. Ezt kapjuk!
2013. jan. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%
Az egy dolog, hogy mit kapunk, de mit vesznek el! Itt a világon a legmagasabb az áfa (máshol sehol nem haladja meg a 20-22 %-ot, élelmiszerekre meg 5-15 az élelmiszerekre), sehol a világon nem kell átutalási, meg pénzfelvételi adót fizetni, mindenhol hagyják az embereket megélni, csak itt nem. És ez tényleg pártfüggetlenül így van. Ez az ország a lehetetlen szélhámosok hazája legyen az egy kőműves, egy professzor vagy egy politikus. És persze mindennek következtében szépen, lassan ránkdől az egész. Érthető, hogy aki teheti, menekül. Különösen a fiatalok, a tehetséges, szorgalmas emberek.
2013. jan. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Azon én is kiszoktam akadni mikor a tv-ben fényezik magukat.Mennyi jó dolgot csináltak ez egy remek év volt és Európában mi lettünk az etalon:).Közben meg a félország hajléktalan meg minden héten megfagy valaki.
2013. jan. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

mit kapunk? semmit. nálam a közbiztonság tökéletes hiánya miatt telt be a pohár.


jövőre fejezem be a sulit, és irány külföld.

idáig az első pozitívum, hogy önköltségesen tanultam, most lehet szabadon menni. (nem azért mondtam, én tökéletesen egyetértek röghöz kötéssel)

2013. jan. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom én mit kaptam:

A fősikolás éveim alatt több ösztöndíjat (tanulmányi, szociális), alapítványi támogatást, olcsó kollégiumot, utazási kedvezményt, jegyzettámogatást kaptam. Vígan lediplomáztam (1999-2003).


Minisztériumnál kezdtem el dolgozni. 5 évig magas fizetést kaptam, szinte alig erőltettem meg magam munka közben. Sőt akkoriban voltam továbbképzésen, karácsonyi jutalomból siófoki, hévízi 5* szállodában. Voltam állami pénzen nem egyszer külföldön (Brüsszelben többször, de Olaszban, Spanyolban és Finnországban is).


2007-ben fiam született. Ekkor kaptam 5 és fél hónapig a korábbi fizetésemmel majdnem egyező Terhességi Gyermekágyi Segélyt, majd másfél évig maximált GYED-et, plusz még egy évig Gyest. Eközben, máig végig kapom a családipótlékot.


2008-ban építkezni kezdtünk, fél milliós szocpolt kaptunk hozzá.


A gyermekemet ingyen szültem, azóta többször voltam vele kórházban, mindig ingyenes magas szintű ellátást kaptam. Magam átestem egy életmentő műtéten, szintén nem lehet okom panaszra és az is ingyen volt. Apukámat idén mentették meg egy gyors szívkatéterezéssel. Szintén nem kellett senkinek sem fizetnünk...


A kisfiamnak ingyen volt a bölcsi, ahol csodálatosan gondozták (a párszáz forintos csoportpénzen, meg a tisztasági csomagon értelmes ember nem akad fenn).

Most ugyancsak ingyen van az óvoda. Ahol szintén ingyen kap logopédiai fejlesztést, zenei tehetséggondozást.


A közbiztonságról szólva: Sosem bántott senki, sosem loptak el tőlünk semmit (pedig a biciklimre csak kamuból rakom fel a láncot, nem lakatolom le valójában). És az ajtót sem zárom be, ha hátramegyek a kertbe, vagy át a szomszédba...


Nyugdíj...nem számítok rá. De emiatt most nem érzem, hogy keseregnem kéne.


Az évszámból kiderült, hogy az MSZP kormány alatt kezdtem a minisztériumi pályafutásomat. Akkor sem kellett párthoz kötődőnek lennem és most sem vagyok az. Nyilván nem fognak előléptetni, de nem is küzdök ezért...


Száz szónak is egy a vége. Én sokat, a megérdemeltnél valószínűleg többet kaptam ettől az országtól. Maradok, hálás vagyok mindenért, az életemért, a családomért, a mindennapi boldogságért.


Sajnálom, hogy az országban egyre nagyobb a szegénység, hogy egyre többen elégedetlenek és a magam részéről megteszem amit lehet, hogy ez máshogy legyen és másnak is jusson annyi, amennyi nekem.

2013. jan. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A Kormány megeszi a húst mi meg rágjuk a csontot..
2013. jan. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Komplikato ***** válasza:
100%

"A gyermekemet ingyen szültem ..."


Akkor ez csak minimálbéreseknél kerül több százezerbe? Nem kérdezem, tapasztalati állítás.

2013. jan. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 7/


Te neked nagy szerencséd volt,nekem az egészségi állapotom és a szegénység nem tette ezt lehetővé amit neked.(Az orvosok félrekezeltek)Itt vidéken munkalehetőség nincs ha van is a közvetítőn keresztül pár napot dolgozhatsz,közfoglalkoztatásban egy hónapot 35e ftért ,azt se tovább...pedig elvégeztem a külker.főiskolát és pár tanfolyamot.

2013. jan. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!