Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te szavaznál Orbánra/Fideszre...

Te szavaznál Orbánra/Fideszre ha most lenne a választás?

Figyelt kérdés
Miért?

2013. jan. 13. 01:04
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
84%

"68%-os, szokàs szerint sarkítasz."


Persze, te ahogy te is:) Csak én vagyok oly jónevelt hogy két csúsztatás között nem sütöm el minden hozzászólásodnál.


"1) Nem azzal van baj, a valaki egyetemista, mondván hogy "miért aarjuk itt tartani, ha nem kellenek", nem általánosságban belőlük van "túl sok", hanem csak bizonyos szakokon van túlképzés. (Ezeken a szakokon pont ezért nincs is állami támogatás, így a hallgatókat itt tartó szerződés sem.)

Az érvelésed így máris logikáját vesztette."


Csak kár hogy a kormánynak fogalma sincs mire van szüksége a hazai piacnak. Meg lett vonva az állami támogatás a joghallgatóktól illetve a pénzügyesektől. Nézzük meg közelebbről.


Jogászok:


Az államnak tény hogy nincs szüksége a BTK-t kívülről tudó okostojásokra akik jól befenyítik vagy megvédik a vádlottakat, csakhogy a jogásztársadalom a közhiedelmmel és a kormányzati kommunikációval ellentétben nem csak belőlük áll.


A "piaci" ügyvédre vagyis jogtanácsos után igencsak kapkodnak a cégek. A bankokról meg a multikról nem is beszélve aik felé alaposan bekeményített a kormány, így szülkségük van a jogot értő szakemberekre.


Értem én hogy a nemzet jövője érdekében lehet a munkaerőpiacról is hazudni, nehogy képezzünk az állam pénzzén olyan jogászokat akik majd netalán az állam ellen védenek majd egy céget.


[link]


Elsőre ennyi meghírdetett állást találtam, amire szigorúan csak használhatatlan jogászokat keresnek.


Közgazdász:


Alapoból kijelenteni, hogy egy országnak nincs szüksége pénzügyi szakemberekre elég meredek dolog. De ez természetesen közelében sincs a valóságnak. Lehet hogy termékmenedzserre illetve állami léhűtőkre nincsen akkora kereslet, de egy jó könyvelőre (márcsak az egyszerűsödő adórendszer miatt is) illetve elemző közgazdászra mindig szükség van.

Sőt az elemző közgazdász a 2013-as év várhatóan legkeresettebb szakmái közé tartozik.


[link]


A konzenkvenciát levonva, a kormánynak nincs szüksége rájuk. a munkaerőpiacnak visoznt van, de nyílvánvaló kinek az érdekeit veszi figyelembe a kormány. De kommunikációs szakemberre viszont szükség van, elvégre arra korlátlan mennyiségben szükség van, hisz a keretszámok eltöröltettek sőt akár sportdoktorra is. Nekik biztos, de a Piac nevében de nyilatkozzanak, ha lehet.



"2) Igen, az olcsóbb orosz gáz. És a villany, meg a többu szektor árcsökkentése is az orosz gáz miatt van, ugye? Ha neked ez "bagatell, porhintés", privátban megadom a számlaszámomat, utald árt nekem a pénzt."


A szemétszállítási díj tényleg nem egy nagy összeg, át is utalom neked annak a 10%-át ha annyira szeretnéd. Az elektromos energia nagyrészét szerinted mégis miből álíltják elő? Elárulom a melegvízhez is ugyanaz kell.


"Csakúgy, mint az árfolyamrögzítésekből, hitelkivàltásokból álló plusszokat."


Erről egy szót sem szóltam, de sebaj.


"3) Iskolai éteztetés: pénzt nem lehet rajzolni. Nem lehet mást tenni, mint az országban lévőt másként tologatni. Több nem lesz."


2010-hez képest 2000 milliárddal több pénzt söpör be az állam, de nincs több pénze az állanak az holtbiztos.


"4) Munkavállalók járulékai:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__328..

Illetve:

[link]


Két rétegnek csökkentették a többiek után maradt a jóval magasabb járulékteher.


A járulékelengedés meg ezév első napjáig tartott amin tudtommal túl vagyunk.


A többi meg alapvetően jó lépésnek tűnik, de van egy olyan érzésem hogy még ezt is eltudják szúrni. Viszont a fedezetével, a tranzakciós illetékkel már komolyabb gondjaim vannak, de ez már le lett írva a linkelt (ál)kérdésre adott válaszokban.

2013. jan. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
57%
Még mindig a Fidesz a legkisebb rossz, de egyébként már nem szavaznék rájuk. 2002. óta rájuk szavaztam mindig, de ők is elk*rták.
2013. jan. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
9%

Én rájuk fogok szavazni.


mert kellenek ezek az intézkedések. most állok felsőoktatási felvételi előtt, engem is negatívan érint, de attól még józan vagyok, és tudom hogy kell már ez.

mert tényleg gáz, hogy sokakra milliókat fizetett ki az állam, majd 3 év után otthagyják az egyetemet. ez kidobott pénz. a másik meg az orvosok, akikre 16 millió a képzési költség, utána meg mind megy külföldre... Kell a hallgatói szerződés, kell az egykulcsos adó, stb.

2013. jan. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
92%

"most állok felsőoktatási felvételi előtt"


Ez azt jelenti, hogy nem ismered az eddigi rendszert, nincs vele tapasztalatod és nem látod, hogy pontosan mit és hogyan változtattak meg.

2013. jan. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
5%

A fidesz borzasztó, de ezek az ellenzéki formációk még tragikusabbak. Saját magukról mondták, hogy az ellenzéki kerekasztal egy MSZMP taggyűlés.

Akkor inkább Orbán.

Hol van egy értelmes alternatíva ?

2013. jan. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
94%

"mert tényleg gáz, hogy sokakra milliókat fizetett ki az állam, majd 3 év után otthagyják az egyetemet. ez kidobott pénz"


Drága Viktorod 5 éve meg torka szakadtából ordította, hogy a tandíjjal kirekesztik a szegényebb diákokat a felsőoktatásból:


2008:

„Ha tandíj lett volna, akkor én ma nem állnék itt. (...) A tandíj a magunkfajtákat kirekeszti az egyetemekről."


2009:

„A [tandíjról folytatott] népszavazással sikerült elérni, hogy ne a szülők anyagi helyzete döntse el, ki járhat egyetemre."


Ja, mert akkor még ellenzékben volt a haza, és valahogyan meg kellett kaparintani a hatalmat. Sikerült. Most már lehet megint a szöges ellentétét hőbörögni...


Ilyen hozzá nem értő, karrierista szélhámosok vezetik az országot. Mindig úgy beszélnek, hogy az nekik kedvezzen. Hogy ez az ország és a gazdaság szempontjainak megfelel-e, az számukra teljesen lényegtelen.

2013. jan. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
92%

"Saját magukról mondták, hogy az ellenzéki kerekasztal egy MSZMP taggyűlés. "


Járai? Matolcsy? Kövér? Szűrös? Martonyi? Stumpf?


[link]

2013. jan. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
18%
De most komolyan aki azt írja,hogy nem az kire fog szavazni?...?? van épkézláb ellenzék?? mert én sehogy sem látom..
2013. jan. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
40%

"Járai? Matolcsy? Kövér? Szűrös? Martonyi? Stumpf? "

A fidesz is tele van ex kommunistákkal, nem vitatom.

Viszont a szoci kormányok alatt én mindig rosszul jártam.

Mindig kevesebb maradt a pénztárcámban mint a fidesz érában.

2013. jan. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont a szoci kormányok alatt én mindig rosszul jártam.

Mindig kevesebb maradt a pénztárcámban mint a fidesz érában."


Örülj neki, hogy a szerencsés jól keresők közé tartozol. A kiskeresetűek (az ország 80%-a) ezt nem mondhatják el magukról.

2013. jan. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!