Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nézi le mindenki a...

Miért nézi le mindenki a nacionalizmust?

Figyelt kérdés
amióta megváltozott a gondolkodásom, átlagosról nacionalistára, rengeteget javultam. azóta nem iszok, leszoktam a cigiről, elkezdtem sportolni, fegyelmezettebb és akarat teljesebb vagyok. többet olvasok, művelődök, másképp tekintek az emberekre, nyíltabb vagyok több dologra, több minden érdekel. de mégis lenézi a nagy többség azt aki nem liberális, humanista, kapitalista, hanem inkább radikális és céltudatos.(inkább a nacionalizmust körbevevő gondolkodásra célzok, mint a politikára. ) és még a lényeg, szerintem, hogy 18 éves vagyok. a korombeliek inkább diszkóba járnak, műveletlenek, egyszerűek és pusztítják magukat. hozzá tenném azt is hogy nem a majomkodó karlendítő fiatalok közé tartozom, nekem ez inkább a szívembe van.

2013. jan. 14. 21:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/84 anonim ***** válasza:
100%
Most ez szerinted azért van, mert nacionalista vagy? Mert szerintem inkább azért, mert rendesen felneveltek.
2013. jan. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/84 A kérdező kommentje:
16-17 éves koromban minden nap eljárkáltam, későn értem haza, nem érdekelt az iskola, se semmi, ittam, dohányoztam, néha még füveztem is, semmi nem érdekelt. aztán megváltozott a gondolkodásom, (magamtól, senki sem hirdetett nekem semmit mielőtt néhány önjelölt pszichológus idejönne) és reményt adott. úgy érzem van miért élnem, volt múltam, lesz jövőm, ilyet régen nem éreztem. és az a jó hogy a környezetemre is kihat, lehet csap apró dolgokban mint pl 'ne szemetelj' (lehet valakinek dedósan hangzik, de sok mindent elárul az emberről) de nekem ez már boldoggá teszi a napomat.
2013. jan. 14. 21:54
 3/84 A kérdező kommentje:
én nem ezt vettem észre... pl most volt ez a NEM mozgalom Pesten... ideális példa. elég sok birka kiment. meg amúgy is. ha egy átlag emberrel beszélgetek, nem tetszik neki a gondolkodása. ( főleg természetes kiválasztódás, fajelmélet, revizionizmus, radikalizmus az amire harapni szoktak )
2013. jan. 14. 22:02
 4/84 anonim ***** válasza:
46%

Mert nem látnak az orruknál tovább.

Nézd meg Európát.

Ahelyett, h letojná a barnabőrűeket, mit csinál?

Segélyen hízlalja őket, aztán szépen lassan egyre többen vannak.

Ha ez folytatódik egy darab fehér nem lesz pár száz éven belül, ők meg élnek boldogan.

2013. jan. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/84 anonim ***** válasza:
84%

Amiket itt leírtál, azoknak semmi köze a nacionalizmushoz. Simán lehetnél ennyi erővel buddhista vagy kommunista is, ha úgy érzed, hogy van értelme az életednek, attól céltudatosabb, fegyelmezettebb ember leszel. A nacionalizmussal az az elsődleges probléma, hogy nem igazán van értelme. Egy eszme arról, hogy a mi népünk jobb, mint a többi. És mivel ezt könnyű elhitetni bárkivel és elsősorban érzelmi síkon hat az emberekre, így könnyű befolyásolni nagy tömegeket: így lesznek a "majomkodó karlendítő fiatalok" (és idősebbek is). És minden nacionalista politikai erő ezekre épít, az ilyen ostoba majmokra, akik minden logika ellenére is szilárdan hisznek a pártjukban (függetlenül attól, hogy jó vagy nem), ez pedig egyrészt taszító, másrészt lehetőséget ad arra, hogy őrültek kerüljenek hatalomra. Mert rá KELL szavazni. Mert aki nem az hazaáruló. És ezzel nem igazán lehet vitatkozni. Röviden ez a probléma a nacionalizmussal.


A fajelméletre, revízióra stb pedig azért harapnak, mert olyan apró jelentéktelen tömeggyilkosok, mint Hitler vagy Szálasi is felhasználták őket érvként, így bemocskolva ezeket a szavakat. Megjegyzem ugyanez a helyzet például a kommunizmussal is. Lenin és Sztálin óta tilos róla beszélni. Pedig engem, mint tudományos érdeklődésű liberálist igenis érdekelne pl. a fajelmélet (mint tudomány, nem béna indok a népirtásra), de hát ez van.

2013. jan. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/84 bumbi02 ***** válasza:

Miért nézi le mindenki a liberalistákat?


Szerintem én közelebb vagyok a balhoz, mint jobbhoz, és inkább liberális vagyok, mint konzervatív (témától is függ), 19 éves vagyok, nincs fél éve hogy először alkoholt ittam, és életemben 2x voltam részeg, céltudatos vagyok, akaraterős, sportolok, túrázok rendszeresen. 10.-es koromban 2,6-os tanuló voltam, akinek az anyját feljelentették, mert annyit lógott. 11.-ben már 4,4, 12.-ben 4,9 úgy, hogy párhuzamosan már szakács tanfolyamra jártam.


Elhiszed hogy ez ember függő, és nem politikai nézet, vagy világnézet határozza meg?



Az embernek van egy értelmi szintje, és az értelmi szintje határoz meg egy világnézetet, amit aztán beskatulyázunk valahova. Nem pedig a világnézet határoz meg értelmi szintet. Nem nézem le a nacionalizmust, mert nem az határozza meg az ember milyenségét. Ha egy adott ember értelmes, akkor az értelmesen lesz nacionalista is, és nem lesz karlendítős árpádsávos fiatal. Ha egy adott ember nem rendelkezik túl sok IQ-val, teljesen mindegy hogy bal vagy jobboldali, ugyanúgy "bután" fogja képviselni az értékrendet. Sőt. Igazából saját komplex világnézet híján, kiválaszt magának egy szimpatikusat, és aszerint fogja felépíteni. Nem azért mert ő így érzi, hanem mert azt írja elő neki a világnézete. Nem mondom ki magamra azt, hogy egyértelműen balos, vagy liberális vagyok. Mert sok dologgal szimpatizálok a konzervatizmusból is, illetve a jobb oldalról.

2013. jan. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/84 A kérdező kommentje:
utolsónak: de van köze, ugyanis az a nacionalizmus amivel én szimpatizálok elítél minden fajta függőséget, és a fizikai, szellemi képzettséget kifejezetten fontosnak tartja, első lépés az egyén harmóniájához. tény hogy ez más helyeken is előfordul, de itt is. amúgy amit írtál, utána azzal sem értem egyet. ez nem arról szól hogy mi jobbak vagyunk mint ők! - ez nem ovi. minden népnek akinek van saját hazája igen is van oka arra, hogy nemzeti érzelmű gondolatokat alkosson. mind1 hogy milyen rasszhoz tartozik. a zsidókat azért nem szeretem mert nincsen hazájuk. gyáva népnek nincsen hazája, és aki gyáva az az életet sem érdemli meg. Palesztínát elfoglalták mások hadseregének a szupportálásával. jolvan. a Magyar nemzet pedig több ezer év óta létezik, az egyik legrégebbi nép, ősi írással, mitológiával, történelemmel, stb. mi harcos nemzet vagyunk, ők pedig... joggal mondhatom hogy 'élősködő' - ez most csak egy példa volt arra hogy ez nem arról szól hogy hú mi fehérek vagyunk ők nem akkor nem szeretjük őket. például a Japánokat szeretem. a Harcmodoruk mindig is kitűnő volt. nacionalizmus politikai rész olyat téren amit írtál, szerintem a lényeg a saját néped szeretete és nem a többi gyűlölete. én nem vagyok se szálasi se hitler se mussolini párti, ugyanis a történelem mindig előre el volt tervezve, őket csak báboknak tartom nem nacionalistáknak.
2013. jan. 14. 22:24
 8/84 A kérdező kommentje:

na azóta érkezett még válasz, amit írtam akkor az utolsó előttinek szólt, bár utolsó is elolvashatja oda is tartozik.


bal oldalról annyit érdemes tudni hogy azért célozza meg a munkás osztályt hogy elnyerje a szavazatait de utána hagyja éhen halni őket. A nemzeti szocializmusban ilyen nem fordulna elő. a liberalizmusnak, szabadelvűségnek köszönhető ez a mai világ. homoszexuálisok, örömlányok, drogok, nézhetetlen agymosó TV reklámok, bizony a kapitalizmussal is kézen fogva jár, fajkeveredés, és lényegében minden ami régen elképzelhetetlen volt.

2013. jan. 14. 22:28
 9/84 bumbi02 ***** válasza:

a zsidókat azért nem szeretem mert nincsen hazájuk. gyáva népnek nincsen hazája, és aki gyáva az az életet sem érdemli meg. Palesztínát elfoglalták mások hadseregének a szupportálásával. jolvan. a Magyar nemzet pedig több ezer év óta létezik, az egyik legrégebbi nép, ősi írással, mitológiával, történelemmel, stb. mi harcos nemzet vagyunk, ők pedig... joggal mondhatom hogy 'élősködő' - ez most csak egy példa volt



Na, pont az ilyen nacionalistákat nem szeretem.


Lekicsinyíti más népek érdemeit, a sajátunkat pedig kidomborítják.


A zsidóknak nincs hazájuk, és gyáva népnek nincs hazája, ezért össze kötjük hogy a zsidók gyávák, ezért életet se érdemelnek? Gratulálok. Szerinted a ma élő zsidók közül, melyik tehet arról, hogy hogyan szerezték meg azt a földet, ahol ma élnek? Valószínűleg egyik se. Ez olyan, mintha téged egy szerb, azért utálna, mert nem kaptak autonómiát, és ütköző állam, határzóna volt évszázadokig a terület.


Másrészt. A magyar nem tartozik az egyik legrégebbi nép közé, az etruszkok, egyiptomiak, főniciaiak, zsidók kissé régebbiek....

2013. jan. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/84 A kérdező kommentje:
a ma élők lehet nem tehetnek róla, de ez genetikában megmarad. a zsidókat pedig mindenhonnan kiűzték. és te hiába írod hogy 'az ilyeneket nem szeretem' mert te is ilyen vagy. csak dől a humanista szenny minden honnan. a természetben nincsen jó vagy rossz. az oroszlán kegyetlen mert a leglassabb antilopot kapja el a csordából? nem hinném. pont hogy. az az antilop nem szaporodik tovább, ergó az erősebb gének maradnak fent, és nem lassítja a csordát.
2013. jan. 14. 22:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!