Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Győr-Moson-Sopron megyét...

Ha Győr-Moson-Sopron megyét leválasztanánk Magyarországról és független országgá válna, akkor gazdagabbak lennének, mint Magyarország?

Figyelt kérdés

Ez a legfejlettebb megye. Győrben rengeteg gyár van, nagy kamionos cégek, forgalmi és kereskedelmi csomópont.

Sopron pedig tele van nyugati, főleg osztrák vendégek számára létesített helyekkel, pl: fogászatok.

Tehát ha ott beszednék az adókat, és csak magukra költenék mindet(külön ország), jobban élnének? Könnyebben felzárkóznának Ausztriához a többi, fejletlenebb megye nélkül?

Csak egy elméleti kérdés.


2013. jan. 14. 23:20
 1/9 anonim válasza:
Azért ez nem lenne ilyen egyszerű :)
2013. jan. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Dogmatix91 ***** válasza:
100%
Elég kicsi ország lenne, bár még mindig lenne nála kisebb :D Azért lenne jobb a helyzete, mert ha már egy ilyen lépést megtennének, akkor a réti négereket is kipaterolnák, vagy köteleznék a munkára. Sok gyár meg üzem van, munkahely az akad, viszont akkor nyilván más adórendszer lenne, kérdéses hogy hogy viszonyulna ezek után az EU a megyéhez, stb. Elég összetett kérdés, de jó felvetés :D Az szinte biztos, hogy gyorsabban felzárkózna a nyugati színvonalhoz, mint a jelenlegi ország. Azért én egy Veszprém megyét hozzácsapnék még, a turisztika miatt :D
2013. jan. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Réti négerek nélkül akármelyik megye fejlett lenne...
2013. jan. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, jóval fejlettebb lenne mint az ország többi része, nem véletlenül jobbak a gazdasági mutatói most is. Én soproni vagyok és itt a városban szinte nincs olyan törzsgyökeres család ahol valaki nem dolgozna Ausztriában, van hogy mindenki a családból. Ez behozza a pénzt a régióba, jóval nagyobb a vásárlóerő mint keletebben és versenyképesebbek is. Egyébként már a városban sem nagyon kapsz úgy munkát a szolgáltatóiparban/vendéglátásban, magán egészségügyi praxisban ha nem beszélsz németül, már csak a nyelvet beszélők magas száma is egyfajta hendikepp az itt élőknek.

Sokan nem tudják, de a régiónak saját fizetőeszköze már van amit nagyon sok helyen elfogadnak: [link]

2013. jan. 15. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én szinten Soproni környéki vagyok , én magam is Ausztriában dolgozok, de a megyéből még rengetegen.

És az hogy a magyarok a kint megkeresett pénzüket itt költik el , ez eléggé megnyomja a megye GDP-ét.

Meg ami szintén megnyomja a GDP-t az Győrben az Audi , meg több külföldi cég a megyében.


Egyébként , Lengyelországnak is az a régiója a legfejlettebb amelyik szomszédos Németországgal , ugyanazért amiért nálunk.

2013. jan. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*Sopron környéki
2013. jan. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
.
2013. jan. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%

Lengyelországnak az a régiója, amelyik szomszédok Németországgal iszonyatosan szegény.


Győr-Moson-Sopron valamivel jobb lenne, de nem lenne olyan nagy szám. Az lenne közép-Európa észak-Mexikója. Olcsó turizmus, primitív összeszerelő gyárak, alacsony hozzáadott értékű termelés lenne.

2013. jan. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Zsolt75 ***** válasza:

Abban az esetben ha becsületes MAGYAR emberek kormányoznák, akkor elviekben igen. Egyébként ez az egész országra is igaz lehetne :-)


Túl sok a parlamentben a magyar izraeli kettős állampolgár.

2013. jan. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!