Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ócsai lakópark felépítése...

Az ócsai lakópark felépítése helyett nem lett volna egyszerűbb azt a 2,3 milliárdot arra használni, hogy a leendő lakók maximum 20-25 milliós ingatlanjait visszavásárolja az állam és azt adja bérbe?

Figyelt kérdés
Úgy sejtem, hogy az ócsai lakópark a szociológusok rémálma lehet, sokat meg nem lendít az építőiparon ez a kis volumenü beruházás.

#lakás #lakópark #Ócsa #visszavásárolni #szociológusok #rémálma
2013. jan. 15. 21:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
olyan szempontból megértem, hogy vannak olyanok, akik mindenféle rissz-rossz házra vettek fel hitelt, az meg nem hiszem, hogy kellene az államnak
2013. jan. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igazából, ha az ember utána számol, ha jól értem 80 házat húztak fel 2,3 milliárdból, ez majd 29 milliót jelent házanként. Ha ez jobban megérte, mint visszavenni a 20-25 millió alatti házakat, akkor én tökön bököm magamat...
2013. jan. 15. 22:12
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezen már én is gondolkodtam. Valamelyik nap olvastam valahol, hogy ahhoz, hogy egy család pályázhasson, legalább az egyik szülőnek kell rendelkeznie munkahellyel. Fogalmam sincs, hogy hol van Ócsa (ha jól sejtem, akkor Budapest mellett), de például egy nyugat-dunántúli országrészben élő család esetében jogos a kérdés,hogy hogyan fog onnan bejárni a meglévő munkahelyére?


Gondolom valakinek a valakije(i) gazdagodtak mások nyomorán...

2013. jan. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

29 millió egy 50-70 négyzetméteres legolcsóbb alapanyagokból felépített fatüzelésű kályha fűtésű házért?


Ez igen, ez szép teljesítmény :)

2013. jan. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos a kérdésed, kedves kérdező, épp ezen tűnődtem én is. Van egy tippem,hogy ez a beruházás így jobban megérte valakiknek. Feltételezem a kivitelező valami Fideszes koma lehet, aki így nagyon jól járt. Semmi más logika nincs benne.
2013. jan. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű sohasem fognak ott nem fizető lakáshitelesek élni.


Én arra tippelek, hogy a Kanadából kitoloncolt több száz, ezer magyarországit fogják oda telepíteni, mivel az önkormányzatok a távozásuk után valószínű kiadták másnak a lakásokat és lehet, hogy egyébként sem látnák őket szívesen.

2013. jan. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
40%
Nem tudom de állítólag már most nagyon sokat pályázták meg. Mondjuk 70 nm2-es házba havi 20. ezerért én is laknék.
2013. jan. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az lett volna logikus ha használt lakásokat vásárolnak 5-7 millióért és azt adják bérbe. Nálunk még olcsóbban is lehetne venni. A másik az, hogy azon a településen mindenki csóró lesz és még egymásnak sem tudnak némi munkát adni.

Pazarlás ez is mint még annyi minden ebben az országban.

2013. jan. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

23:01

Nem biztos, hogy boldogan laknál bármennyiért is abban a házban ha kilakoltattak volna a sajátodból ami mondjuk még nem volt teljesen a tiéd mert kölcsön volt rajta, de elvették és most lakhatnál bérlakásban és esetleg még tartozásod is maradt.

2013. jan. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
40%
Utolsó az lehetetlen mert sem a szüleimnek sem nekem nem volt soha 1 Ft hitelünk sem. Amire nem telet azt nem vettem meg. Ha nem lenne a park akkor is ugyan így jártak volna csak nem 20 hanem 50 ezres albérletet kellene fizetni.
2013. jan. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!