Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nincs pénz akkor miért...

Ha nincs pénz akkor miért osztogatnak a hivatalokban?

Figyelt kérdés
Engem meglep az okostojások válasza így pl ma Gyimesi gödöllői polgármesteré is /mivel Ő is kapott/, hogy volt és van munka a város menedzselése terén, tehát jó munka esetén jár. Kérdezem én egy bármilyen munkát elvégző miért nem nyujthatja be a szálát a főnökének,hogy a munkát rendesen és becsülettel elvégezte és úgy gondolom hogy járna jutalom érte. Gondolom a főnök körbe röhögné majd az anyagi teljesítő képességére hivatkozna . Szerintem nagyon jellemtelen és ocsmány felfogás az, amit tesznek az adófizetők pénzével. Ezt nem szabadna megengedni. A minap hallotam, hogy a kis városunkban azért nem voltak közmunkás hólapátolók,mert még az állambácsitól a pénz nincs átutalva és gondolom nincs. Akkor most mi van?
2013. jan. 17. 08:43
 1/10 anonim ***** válasza:
37%

Egy megyejogú város polgármesteri hivatalában dolgozom és a fideszes polgármester 10%-os bérleépítést hajtott végre.

Hát tényleg osztogat? Ha az újságokból élsz és nem a valóságból, akkor tévesen leszel tájékoztatva.

2013. jan. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Mert egy rendkívül gazdag ország vagyunk. Aki mást mond az hazudik.
2013. jan. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
A haveroknak azért mégis akad.
2013. jan. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
1/3 . Ha ott dolgozol akkor egy kicsit lazíts, nézzél föl, mert így semmit nem veszel észre ,nem látsz. Ez a hír nem kacsa. A hajszáríton kívül vagy a TV-t vagy a rádiót is bekapcsolhatnád, mert lemaradsz,mint pártunk és kormányunk.
2013. jan. 17. 11:13
 5/10 anonim ***** válasza:
96%

Mindenekelőtt nem Gyimesi, hanem Gémesi.

Van osztogatás, nem is kevés. Konkrétan a gödöllői polgármestert nem tudom, de sok mást igen. És ebben nem az a felháborító, hogy tényleges többletmunkáért egyesek kapnak, hanem inkább az, amikor semmiféle munkáért kapnak nem jutalom nagyságrendet, hanem annak sokszorosát. Ez tehát létezik és hatással van a gazdaságra.

De sok más is létezik. Fizetéscsökkentés is, kényszerből, vagy ésszerű megfontolásból. Az utóbbi ritkább, de van.


A jutalom fogalmáról. Jutalom nem a tisztességesen elvégzett munkáért jár. Azért fizetést adnak. Jutalom az olyan többletmunkáért jár, ami a munkahely egészét valamilyen szempontból előbbre vitte. Lehet, hogy a cég ezáltal nem lesz veszteséges, vagy éppen nő a nyeresége, de lehet, hogy csak a hírneve (ebből később lesz pénz). De ilyen jutalmat csak létező pénzből lehet adni, vagyis ez sem jár. Ha egy intézménytől elvonják minden pénzét, hogy elemi dolgokra sem marad, hiába végez megfeszített és minőségi többletmunkát az intézmény fele, lehet hogy a "jutalom" bércsökkentés lesz. Csak nem akkora, mint a többletmunka nélkül. Erre is van példa mostanság bőven.


És akkor még nem beszéltünk a felelőtlen hanyag munka miatt ki nem fizethető jutalmakról, vagy éppen bérekről. Mint például a közmunkások ki nem fizetése az átutalás hiánya miatt.

2013. jan. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
Nem ellenőriztem, de ha valóban így van, akkor ez is része az ország szétrablásának. Ez sajnos mindig is így volt, de a jelenlegi kormány különösen támogatja, hiszen így tartja meg a vezető helyét minden szinten. A fontos pozíciókban szétoszt egy kis zsákmányt, cserébe ő mondja meg, kinek mit kell gondolni.
2013. jan. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, azért az nem semmi, hogy képes vagy a TV + újság kombót ajánlani felvilágosítás gyanánt egy olyan embernek, aki közvetlenül megtapasztalta a dolgokat.
2013. jan. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát az első reakciód alapján nem volt véletlen és elnézésedet kérem,ha szíven ütött, de nem hagyhattam ki.
2013. jan. 17. 16:37
 9/10 anonim ***** válasza:

7-es vagyok, de az 1-es nem én voltam :)


Egyébként ne lepődj meg az általad leírtakon, sajnos nagyon tipikus jelenségek. A hivatalbeli "osztogatás" viszont a világon senkit nem zavarna, ha annak megfelelő teljesítményt is nyújtanának mellé.

2013. jan. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerintem meg nem tévedtem,mert igaz a dolog, amire a fidesz igencsak a nem tetszését fejezte ki. Lázár javasolta, hogy alapítványoknak ajánlják fel.
2013. jan. 18. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!