Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják a balosok...

Miért gondolják a balosok hogy a mai baloldal a megoldás az ország problémáira? Miért gondolják a jobb oldaliak hogy a mai jobb oldal a megoldás?

Figyelt kérdés

Indoklást kérek ?


Kérem a szavazókat hogy csak a logikus válaszokra szavazzanak!

(nem az a lényeg hogy egyetértesz-e vele


2009. aug. 30. 11:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
71%
Az LMP nek nincsen normális programja, csak elcsépelt ötletei. Ezeknek a célrétege is a kisebbségek. MAGYAR emberek érdekeit miért nem tudják figyelembe venni?
2009. aug. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
én azért teszem a balra az x-em, annak tudatában hogy semmivel sem lesz jobb, mert a jobboldal nem értelmes alternatíva. Mindegy kit választok, semmivel sem lesz jobb, Az LMP-ben reménykedtem, de ahogy írták előttem is, nekik is csak elcsépelt mondataik vannak.
2009. aug. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

" Ivády, Várady, Kaufer, Raushenber, Estery, "


Ezek milyen származású nevek?

2009. aug. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Most olvastam át az LMP anyagát!

Az elveik alapjában nem rosszak de nincsenek konkrétumok.

A radikalizmus hiánya és annak átütőereje hijján pedig csak sóhajok maradhatnak. És persze az összetétel ami nekem gyanus!

Pld Unió ! Nem lehet radikalizmus nélkűl és egyfajta csel és taktika nélkűl semmit elérni az Eu ban . ez tapasztalat. Nekik nem lényeg hogy neked mi lenne a jó!

2009. aug. 30. 12:37
 15/23 A kérdező kommentje:
De a bal mivel jobb mint a jobb? Mi az amit ők képviselnek ? És ha csak ov utálod akkor érdemes azért a balra szavazni ezután a 8 év után?
2009. aug. 30. 12:40
 16/23 A kérdező kommentje:

Ezek milyen származású nevek?

Ha megengeded én nem kommentálom.

Mindeki tudja szerintem és rossz lessz a szájíze az SZDSZ után.

Nekem semmi bajom a kisebbséggel , de lássuk be végre hogy vannak történelmi alapelvek a politikában.


A tapasztalat?

Ha egy országban egy kisebbség irányít, az hajlamos a fajtársai részére kiosztani a pozíciókat.

Ez összezáráshoz vezet és korruptcióhoz, ami a ebben a közegben nomenklatúra és a oriarhia kialakulásához vezet és még nagyobb korruptciót szűl.

Sajnos ez egy sokszor a világon bebizonyosodott tény.

Még egyszer nem szeretném mert ez legalább - 15év kárt okozott eddig is a gazdaságunkba és a gazdasági és társadalmi szerkezet teljes deformitásához vezetett!

DJ

2009. aug. 30. 12:47
 17/23 anonim ***** válasza:
82%

Azért az elmúlt 8 év után a szocikra teljesítményük miatt nehéz lenne szavazni. Igaziból értelmes ember a jobboldalra se szavazna a teljesítménye alapján, tehát marad az, hogy valami ellen szavazok.


A Bajnai kormányt azért támogatom, mert mint a politikába még mindig kevésbé beékelt szereplőkként jobban képesek a szükséges lépések megtételére, amiket azok, akik továbbra is a politikában akarnak nyomulni, nem vállalnának be, inkább elmaszatolnának. Ezt nagyjából meg is teszik, aztán ha a feladatot elvégezték, lehet menni.


Én valószínűleg nem megyek szavazni, de végigvéve a pártokat, milyen logikával tudnám megindokolni, hogy rájuk szavazzak (ez lett volna ugye a kérdés):


A maszopra azért tudnám elképzelni, hogy szavaz valaki, mert azt abban a kellemes tudattal teheti meg, hogy hiába szavaz rájuk, azok a töketlenek már úgyse kerülhetnek a hatalom közelébe sem, tehát nem kockáztatunk semmit, de a nem igazán szimpatikusabb fidesz talán ezzel nem fog 2/3-ot kapni.


A szadeszen sokat gondolkodtam, hogy milyen kicsavart logika alapján lehetne rájuk szavazni, de az egyfajta nosztalgikus szenilitáson kívül mást nehéz mondani. Esetleg egyfajta szentimentális búcsúgesztusként, a dicsőbb múlt emlékére, amikor még tényleg nagy koponyák voltak ott, és talán még képviseltek is valamit. Ezt a gesztust is azzal az egészséges tudattal tudom csak elképzelni, hogy az ember tisztában van vele, ezek se lesznek már ott a parlamentben, másra meg úgyse akarnám értelmesen adni a szavazatomat.


Az MDF-re azért lehetne, mert ebben a rendkívül kiélezett mezőnyben még mindig ők voltak a legnormálisabbak, még ha komolytalanok is, úgy ahogy vannak. De legalább egy párt, ami szabadidejében saját magát szalámizza és nem az országot. Ez valahol becsülendő.


A Jobbikra azért elképzelhető, hogy valaki szavaz, mert olyan kérdéseket vett fel, amiket mások már évek óta szőnyeg alá söpörnek, és különben is mindenkiből elege van a szavazóknak, hátha egy kis vérfrissítés jót tesz. Más kérdés, hogy a felvetett kérdésekre ő se ad értékelhető választ, és ugyanúgy üres szólamokban beszél, mint az összes többi, de ezt nem kell mindenkinek észrevennie.


Fidesz: És igen, itt megakadtam. Ugyanis állítom, értelmes ember a teljesítményük alapján a p*csába elküldené ezeket a barmokat (ez a többi pártra is ált. igaz), tehát itt is max azért szavazhatna rájuk az ember, hogy a szocik menjenek már végre el a jól megérdemelt nyugdíjukba kipihenni a 8 éves kormányzás nehézségeit. De ez már úgyis megtörténik, a sok fan már úgyis kormányra szavazza őket, óriási főlénnyel.

Tehát igaziból logikusan értelmes ember nem szavaz a Fideszre, a kevésbé értelmesek úgyis beszavazzák őket első helyre. Akkor meg minek.


Én ezeket az okokat tudnám elképzelni, de a magyar politika sokszor túlmutat az én egyszerű logikámon:)

Mindenesetre kéne a szavazólapra még egy rubrika, mellyel azt jelölnéd be, hogy a felsoroltak közül egyiket se szeretnéd a parlament közelében sem látni. Ez az opció támogatottsága akár még az 5%os küszöböt is átvihetné.

2009. aug. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Megértem a hezitálásod mert tényleg nem könnyű eldönteni hogy mi is lenne a jó. Nekem konkrét elképzelésem van mert ismerem azokat az elképzeléseket amiket a zászlóra tűznek a pártok. És össze tudom vetni azzal amit a humán az érték és a háttér lehetővé tesz a számukra.

De nem szeretnék senkit agitálni.

Persze ha a priváton kérsz egy indoklást azt szívesen elküldöm.

DJ

2009. aug. 30. 13:14
 19/23 A kérdező kommentje:

Jahh és Bajnaiék nagyon rossz úton járnak sajnos, ez nem lessz megoldás semmire.

(nem vagyok fideszes)

2009. aug. 30. 13:17
 20/23 anonim ***** válasza:
59%

"Miért gondolják a balosok hogy a mai baloldal a megoldás az ország problémáira?"


Mert úgy gondolják, hogy Orbán a sátán, ezért bármit meg kell tenni, hogy ne Orbán kormányozzon. Csak a baloldal tudja elérni, hogy Orbán ne legyen kormányon, ezért a baloldalra szavaznak. Újabban ugyenezek az emberek két táborra oszlottak, kb. felük jobbikos.


"Miért gondolják a jobb oldaliak hogy a mai jobb oldal a megoldás?"


Ők úgy gondolják, hogy az 1998-2002-es kormányzás alapjában véve sikeres volt és kb. azt kellene folytatni.

2009. aug. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!