Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nem leszel önkéntes rabszol...

Ha nem leszel önkéntes rabszolga, üzletember és önmagad ügyvédje egy személyben, dögölj is meg a mai Magyarországon?

Figyelt kérdés
Ha nem vagy hajlandó alázatosan bólogató, kizsákmányolható droiddá válni, aki akár napi 16 órát is dolgozik, ha mindeközben nem vagy elég vállalkozó szellemű, ha nem igazodsz el a jog hínárjában, hogy megvédd magad a gazdasági élet különféle szereplőinek vagy az adóhatóságnak a nyomulásától, ha nem értesz eléggé a pénzügyekhez, hogy megvédd magad a bankoktól, ha nem vagy már pályakezdő huszonéves, hogy kellően hajlítható légy, valamint kevesebbe kerüljön a foglalkoztatásod a multiknak, ha több a diplomád a kelleténél, és így "túlképzett" (istenem, micsoda szó) vagy, ha elmúltál 35 (40, 50 stb.) éves, ha egyáltalán nem akarsz üzletember lenni, pusztán csak élni szeretnél valahogy, és boldogulni, ha nem akarod a nap 24 óráját magad és családod puszta fizikai létének a fenntartására áldozni, akkor nincs helyed ebben az országban? El lehet menni? És hova???
2009. aug. 30. 17:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
34%
Ha valaki szerez nekem egy rejthető fegyvert, esetleg robbanószert, megpróbálok pontot tenni az ügy végére. Komolyan mondom.
2009. aug. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
45%

Recept :


1 diploma, max 35 éves kor, az önálló érdek képviselet teljes hiánya,

politikai érdektelenség, a médiához való bólogató kis kutya effektus,

a normális vagy terveket felvázoló jövőkép teljes hiánya,

pénztelenség tűrő képesség, öntudat nélküli szellemiség

a teljes identitás hiánya, a logika helyett az ideológia értékeit valló szellemiség


A betegség neve :

A multinacionális és globális illetve Eus érdeknek történő megfelelés.


A halál oka:

Végelgyengülés.


Javasolt gyógy mód:

Egészséges és vitában edződött nemzet tudat, az identitással párosult nemzeti értékek

az egyenlőség mentén üzemelő logika

2009. aug. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

El, de hova? Minek? Mindenütt pillanatnyilag ez a helyzet, lehet, hogy néhol kicsit árnyaltabb, lehet néhol még megalázóbb, de ez van. Majd ez is elmúlik, mint minden más, lehet, hogy mi már nem érjük meg, de ha csak egyetlen kisembert megtanitasz arra, hogy tudja az értékeket, és becsülje azokat, akkor hamarabb van remény arra, hogy egyszer majd egy másik világ jön.

Addig meg dolgozunk, halgatunk, és az örömeinket a közvetlen környezetünkből meritjük. Lehet, hogy kispolgárinak tűnik, de ránk is ugyanaz a nap süt, mint az őseinkre ezer évvel ezelőtt. Porszemek vagyunk a világ nagy széltengerében, a nyomaink pedig megmaradnak a szeretteink szivében.

2009. aug. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
23%

Hogy lehet 10 000 000 ember egyszerre öngyilkos?

Ha ez a helyzet akkor ez a legegyszerűbb és lenne aki eltakarítsa a dögöt hogy ide költözhessen!

2009. aug. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
26%

Egyetlen ismerősöm sincs, aki 16 órát dolgozik naponta, sőt, egyikük sem droid, noha csak egy-kettő vállalkozó közülük. Az adóhatósággal sem nekem, sem egy ismerősömnek sem volt még baja, hitelem sincs, így a bankkal sincs bajom. Sőt, csak két ismerősöm dolgozik multinál, ők mindketten jól keresnek.


Némelyik ilyen panaszkodó ember mintha egy másik bolygóról írna.


Persze elhiszem, hogy esetleg rosszak a tapasztalataid, valamiért az életed egy rakás szerencsétlenség. Vagy hibás vagy érte, vagy nem, nem tudom. De ne képzeld azt, hogy mindenki úgy él és olyan rosszul érzi magát, ahogy te.


"a nem akarod a nap 24 óráját magad és családod puszta fizikai létének a fenntartására áldozni"


A világ legnagyobb részén az emberek túlnyomó többsége így él. Fenntartja a családját, más célja nincs. Afrikában ez a napi tál kását jelenti, Amerikában a nagy házat és két autót, Magyarországon a lakást/házat és egy kis autót. Mi ezzel a baj? persze jobb lenne Amerikában, de ne hidd, hogy annyival. Ráadásul a legfejlettebb országokban nem sokkal boldogabbak az emberek.

2009. aug. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
70%

19.01 es nek.

Te hol élsz?


Van lakásod autód és nincs hiteled.

Akkor vagy 70 éves vagy és eddig gyűjtögettél, vagy annak az elitnek a tagja aki húzgál. Esetleg a szüleid húzgáltak és volt mit adniuk.


Olyan multit nem láttam aki 100 000 nél többet fizet, az fasza kis fizu!


Ja és ha nem is 16 ó de 10-12 az folyamatos heti 6 nap csak hogy megéljen a nagy többség!

2009. aug. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

"Olyan multit nem láttam aki 100 000 nél többet fizet, az fasza kis fizu!"


Mérnökök, informatikusok 1-5 milliót is kapnak.


Nemcsak árufeltöltők élnek Magyarországon. Elhiszem, hogy nekik nehéz, de ők nem azonosak a teljes lakossággal.

2009. aug. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Na szóval én közép vezető vagyok "műszaki".

Nekem még nem ajánlottak nettó 140 nél többet.

De a környezetem sem kap többet.

Sőt van informatikus barátom jó ő 160 at kap.

Nem lehet 1 szűk réteget említeni mert az átlag aki náluk dolgozik az tényleg az éh halál szélén döglődik!


Tényleg nem tudom hogy hol élsz, Szombathely után nyugatra vagy 100 km errel?

2009. aug. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

"Nem lehet 1 szűk réteget említeni"


Egyetértek: nem lehet. A 70 ezret kereső réteg nem azonos az országgal, és az 500 ezret keresők sem.


Az átlagos nettó fizetés 140 ezer az országban. A megélhetéshez (havi 30 ezer lakáshitel-törlesztést beleérte) kb. 90 ezer kell egy egyedül élő személynek. Egy fiatal házaspárnak fejenként kb. 80 ezerbe kerül a megélhetés (lakástörlesztéssel együtt).


"mert az átlag aki náluk dolgozik az tényleg az éh halál szélén döglődik!"


Attól függ, mit nevezünk az éhhalál szélének. Van, aki a létminimumba beleérti az autót, a fagyasztóládát és a gyakori mobilom beszélgetést. Holott ezek nyugaton is minimum az alsó középosztály kellékei. Ha úgy definiálod az emberhez méltó megélhetést, hogy minimum havi 300 ezer legyen, akkor Magyarországon a többség tényleg az éhhalál szélén tengődik. Valójában az éhhalál széle a kb. havi 40-50 ezer Ft és attól lejjebb.

2009. aug. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Igazad lehet mert elég fúrcsa az a jövedelmek eloszlása.

A felső 10% annyit keres amenyi a 90% 10× ese.

Ez elég torz.

De vegyünk pld egy átlag Tescót vagy hasonlót, csak hogy mindenki számára ismerős legyen a közeg. A számok csak becslések de korrigáld ha nem így látod!


1 álltalános igazgató 1.5 000 000 / hó

4 felső vezető, igazgató 500 000/

12 közép vezető 150 000 érzékeled az arányok válltozását?

60 pénztáros polc takarít stb 70 000


szóval torzak az arányok és lehet hogy az átlag 140 000

de az emberek nagy része mág is alig 80-90 000-

Nincs középréteg .


Havi 45 a lakás részletem

30 az autó

20 a rezsi

szóval varázsló vagyok


És kérlek ne kábicsd az embereket hogy nyugaton csak a középnek van autója stm mert pld Német országban tavaj a minimálbér 1100EU volt amit csak szinte a külföldi segédmunkások kapnaknincs 10-12 Eu alatti órabér

Németet én nem láttam 1800 Eu alatt dolgozni.

Ja és ezért heti 36 ó dolgoznak.

Jó igaz hogy a lakás náluk sokkal drágább 3-400Eu

szóval hagyjuk a kábítást

de a többi az nem.

2009. aug. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!