Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önkéntes pszichiátriai kezelés...

Önkéntes pszichiátriai kezelés. Működik Magyarországon is?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam mi legyen. Tudom, hogy valami nagyon nincs rendben velem. Sokszor levert vagyok, feszült, gyakran még a szexuális beállítottságomat sem tudom biztosra venni, sőt nemileg is kételkedem. Az önképem az teljesen nulla. Gyakran gondolok az öngyilkosságra és néha teljesen összefüggéstelen perceim is vannak. Depresszió önkép- és személyiségzavar gyötör (öndiagnózis). Nem állok gyógyszeres kezelés alatt, nem drogozok.

Szeretném tudni, hogy Magyarországon működik-e az önkéntes pszichiátriai kezelés, akárcsak külföldön, bentlakásos intézményekben. És ha igen, milyen feltételekkel kerülhet oda az ember gyógyulni.


2011. okt. 12. 00:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Tündérhegy, nézd meg a honlapjukon. Szombatonként van felvételi.
2011. okt. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik kórház pszichiátriai osztályán jelentkezhetsz.
2011. okt. 12. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Csak engem kifejezetten olyan hely érdekelne, ami eléggé elzárt helyen van, nem egy kórházhoz csatolva. Olyasmi mint ami a tündérhegyen van csak mondjuk ha lehet borsod megyében.

Kifejezetten távol mindentől, csendes nyugodt környezetben. Itthon csak egy zsúfolt emelet van mindössze, az pedig nem hiszem hogy elősegíti a mentális gyógyulást, bár a többség aki itt van már amúgy sem a gyógyulásért van itt, hanem életfogytiglani zárt osztályos. Esetleg olyat, amilyet leírtam, tud valaki?

2011. okt. 12. 18:28
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb kórháznak van olyan szanatórium jellegű részlege, ahol nem egy zárt folyosón kell tölteni a napjaidat, hanem valóban a gyógyulást segítik elő.

Ezek az intézmények általában nem a kórház környezetében vannak, hanem kisebb forgalmú helyeken.

A borsod megyei kórház honlapját nézd meg, ott tudsz erről bővebb információt szerezni.

2011. okt. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!