Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak engem zavar amikor ilyen...

Csak engem zavar amikor ilyen grófokat, bárókat, arisztokratákat fényeznek? Amikor még most is úgy beszélnek, beszéltek róluk mint ha valami félistenek lennének, lettek volna.

Figyelt kérdés

Szerencsére Magyarországon már nagyon kevesen vannak, de csak engem tölt el undorral hogy olyan embereket dicsőítenek akik 60,100 évvel ezelőttig Nagyságos Nagysádok, Urak voltak és cseléd és paraszt sorban tartották az embereket?

Arra büszkék hogy raccsolnak, pöszék még magyarul sem tudnak rendesen, meg hogy mindenhol van gazdag-befolyásos rokon a világban.

Ezek az emberek akik parazitaként egész országrészeket irányítottak, és csak ahhoz értettek hogyan kell a parasztot elnyomni meg dolgoztatni, közbe meg a rongyot rázni az ő munkájuk eredményéből, meg játszani a félistent.

Ezek akik egy kapavágást soha nem ejtettek, ugyan olyan halandók mint akárki mást, beleszülettek a jóba, és úgy beszélnek magukról mint akik valami világmegváltó családból származnának, vagy mintha komoly eredményeket értek volna el.

Nem vagyok komcsi sőt, de avval egyetértettem hogy ezeket az embereket leszedték a magas lóról és felemelték a parasztságot, mondván "Azé a föld aki megműveli" (tudom végül is az államé lett minden, de akkor is).


Nem értem az ilyeneket akik ezekkel foglalkoznak, hogy ők azt sírják vissza hogy újra egy család kezében legyen a megye és a hatalom akik úgy mond élet-halál urai?


És örülök hogy rendszerváltás után nem kaptak vissza semmit sem, gondolom ezeknek a háborúban sem kellett részt venniük, meg ügye az 50 év alatt sem voltak jelen Magyarországon, de a föld meg a hatalom az megint kéne nekik hogy újra ők legyenek a kis királyok, és kezdjenek mindent elölről.

Ebben a tekintetben örülök hogy mind a fidesz mint az mszp elhajtotta őket anno 90ben.

De amit az angoloknál látok attól is rosszul vagyok, hogy náluk még mindig milyen intenzív ez a kasztosodás.

Ez a szánalmas sznobizmus meg arrogáns felsőbbrendűnek vélt arisztokratizmus.



#gróf #nemes #báró #arisztokrata #felsőbbrendűség #cseléd #cselédsor #azé a föld aki megműveli
2013. jan. 29. 17:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%

Ezek a grófok , bárok többet tettek Magyarországért mint amennyit te valaha is fogsz , ha háború lennél te azt lesnéd hova lehet elbújni meg menekülni.


Kossuth , Széchenyi ők is nemesek voltak mégis sokat tettek Magyarországért.Sok kiemelkedő nemes van a magyar történelemben.


Belőled csak az irigység beszél mert semmire nem vitted az életben.

2013. jan. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
19%
Igazából ezek egy senkik az Angol királynő is meg a többi király, gróf, báró is. Vagyonukkal egy kis senkik, azok voltak és azok is lesznek az igazi FÉLISTENEK a Rotschildok és a Rockeffelerek. Ez a két kereskedő zsidó család finanszírozta az összes Európai országot Magyarországot is.
2013. jan. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%

"Belőled csak az irigység beszél mert semmire nem vitted az életben."


Ez így hülyeség, ugyanis az arisztokraták semmit nem tettek azért, hogy azok legyenek, egyszerűen jó helyre születtek. Persze volt, aki gazdagságát az ország javára fordította, de nem ez volt az általános.

2013. jan. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Dick Esmen ***** válasza:
47%
Hamarosan vissza jön az ő koruk(sajnos).
2013. jan. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
24%

"Csak engem zavar amikor ilyen grófokat, bárókat, arisztokratákat fényeznek? Amikor még most is úgy beszélnek, beszéltek róluk mint ha valami félistenek lennének, lettek volna."


Igen, csak téged.

:)

2013. jan. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%

A hatalom alapból megrontja az embereket,amúgy amit a parasztok kemény munkával előteremtettek(adó) azt a király,nemes,stb..saját magára költötte.

Ja és a nemesek foggal-körömmel ragaszkodtak az adómentességükhöz.

Ha el is tűntek a nemesek,de viszont ott vannak helyettük a politikusok,vállalatigazgatók,főnökök akikre szintén nem érvényes sok szabály ami a kisemberre viszont igen.

Amíg a kisembert megszorítják addig ezek az emberek milliós fizetéseket és prémiumokat,ilyen-olyan jutalmakat kapnak csak azért mert az aktuális hatalom felszopói és jó komái vannak.

Az ilyen "ember" nevű képződményeket is ki kéne paterolni ne csak mindig mi szívjunk.

2013. jan. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
34%
Nyugi nem csak téged, az én zsebemben is néha kinyílik a bicska. Ettől függetlenül ők is a történelmünk része, így kizárni őket a társadalomból sem szabad. Én úgy tekintek rájuk mint bármely paraszt leszármazottjára, sőt azok között van akit még nagyobbra tartok, azért amit véghezvitt.
2013. jan. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
59%

Akik anno "leszedték őket a magas lóról", és államosították sok más tehetős emberrel egyetemben a vagyonukat, illetve osztályidegenként üldözték az arisztokratákat, kulákokat, azok unokái most a legádázabb kapitalista üzletember politikusok. Ezek önteltsége, pöffeszkedése talán kisebb, mint az egykori arisztokratáké?

Kötve hiszem! Ha gőgjükért, fennhéjázásukért, felsőbbrendüségű tudatukért akarsz emberekre mutogatni, azért igazán fölösleges 100 évre visszamenned a múltba. Alig több mint 20 éve történt, hogy a régi osztályharcos elvtársak gyermekei, unokái "elprivatizálták" az ország iparát, gazdaságát, amit nem nyúltak le, azt meg idegenkézre játszották! Belőlük lettek a Gyurcsány-féle "sikeres üzletemberek". Mondd, miért nem inkább velük foglalkozol? Jobb neked, ha gyűlölöd a történelmünk nagy embereit vagy akár a hitványait? Az, hogy palira vesznek, az most is folyik. Miért nem inkább ez zavar?


Megjegyzés az egyik hozzászóló véleményére.

Ne általánosítsunk, hogy így a nemesek, meg úgy a nemesek. Aki a nemesi adómentesség eltörlése mellett felléptek, azok is nemesek voltak. Igen, sok önös érdekű volt, aki nem látott túl a saját kicsinyes dolgán, az ember márcsak ilyen általánosságban, akár nemes, akár paraszt. De messze nem volt olyan rossz a helyzet, mint amilyennek te akarod látni. Igen, akkoris nagyon komoly visszaélések voltak, hajjaj, de te viszont nagyon eltúlzod a dolgokat.

2013. jan. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Tudom hogy a szerepek nem változtak csak a színészek.

És nem a nagyjainkra gondoltam, Széchenyire kifejezetten úgy gondolok mint aki előrevitte ezt az országot, és sokkal több hozzá hasonlóra lett volna, lenne most is szükség.


Én azokat nem kedvelem akik a történelemben is sokszor előfordulnak, széthúzók, királyt cserben hagyók, országot cserben hagyók, ellenséggel lepaktálók, az ilyen Döbrögi félék.

De ami felhúzott az az amikor tv-ben beszéltek ezekről az emberekről, és megszólítottak leszármazottakat.

Sok nem is tudott rendesen magyarul, és némelyről sugárzott az arrogáns felsőbbrendűség érzése, és nem értem hogy ezek az emberek miért várnak tiszteletet, miért várják hogy majd az állam vissza adja nekik a földjeiket, ingatlanjaikat.

A legtöbbje most is gazdag, mert a külföldi kapcsolatok nem hagyták elveszni őket.

Amikor azok végre nem egy szűk családot szolgának ki, hanem pl. iskolák óvodák kórházak.

Értem hogy ez nekik fáj de szerintem akkor épp itt volt az ideje hogy azt a fajta feudális rendszert megborítsák.

Nekem mint egyszerű embernek szerintem most jobb sorom van, mint akkor lett volna.

2013. jan. 29. 22:01
 10/18 anonim ***** válasza:
61%

Csak ismételni tudom az elsőt:


Ezek a grófok, bárok többet tettek Magyarországért mint amennyit te valaha is fogsz!!!

2013. jan. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!