Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyre több helyen olvasom...

Egyre több helyen olvasom interneten, újságban azt a kifejezést a magyar többségi társadalomra, hogy "nem roma". Ez csak engem zavar?

Figyelt kérdés
2012. nov. 22. 10:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
22%

Miért zavar?


Magyarországon vannak a cigányok és a nemcigányok. Ez van. El kell innen menni.

2012. nov. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 bumbi02 ***** válasza:
53%

Szerintem igen. Egyszer már leírtam, de ez egyszerű halmaz elmélet: Magyarország népességén belül vannak a romák - vagy cigányok ha úgy tetszik - és a nem romák.



Azért használják amúgy ezt a kifejezést, mert sokszor úgy emlegetik a két csoportot hogy magyarok és cigányok. Ami szerintem kissé negatív visszhangú, hiszen a cigány is magyar, és sok - rendes, normális - cigány kikérné magának, hogy ő miért is nem magyar.

2012. nov. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
38%

olvass kevesebb kuruc.hu-t meg barrikádot és hirtelen nem fogsz ilyennel találkozni!


Én sok netes hírforrást és néhány napi-,hetilapot is olvasok, na meg TV-t nézek de nem nagyon találkozok ezzel.


Fogadjunk hogy erősen jobbikos érzelmű a kérdező... :))

2012. nov. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
36%

A cigány az nem magyar. A cigány az cigány, a magyar az magyar. A farkas sem kutya és a kutya sem farkas, a ló sem zebra és a zebra sem ló.


De attól még el kell innen menni, mert úgy is elcigányosodik itt minden.

2012. nov. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
50%

Nem roma,hanem mi?Székely,sváb,tót,szerb?Ezeket miért nem emelik ki?Ember,ember,magyar állampolgár.

Engem abban a formában zavar,hogy mi a sz@rért kell mindig megkülönböztetni?Ha pl. Bándy Katát nem roma ölte volna meg,nem lett volna akkora botrány.Vagy ha a 2 férfi valamelyike roma lett volna,akik megölték saját családtagjukat (egyik az édesanyját,másik a nagymamáját) a pénzükért,akkor most lenne ám Jobbikos tüntetés...

2012. nov. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 bumbi02 ***** válasza:
50%
Utolsó! Erre szoktam azt mondani, hogy sokakat nem a bűn háborít fel, hanem az elkövető származása, bőrszíne. Amikor nálunk Kaposváron házilag készített nundzsakukkal (nem tudom hogy kell írni, szóval fonetikusan írtam) agyonvertek egy 16 éves srácot, majd bedobták a tóba, érdekes nem volt Jobbikos tüntetés, vagy fáklyásmenet. Mert nem cigány volt az elkövető.
2012. nov. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Nem lehet senkit megbélyegezni azzal, hogy ő roma (cigány). Azt, hogy "nemroma", "nemcigány", el szokták tűrni.
2012. nov. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ja persze, közben meg a sok német, meg szláv nevű kis mitugrász magyarként különbözteti meg magát a romáktól, miközben lehet, hogy később jött be a Kárpát-medencébe, mint ők. Azért ilyen szerencsétlen ez az ország, mert itt mindent átsző a hazugság. Álmos, Előd, Ond, Kon, Tas, Huba, Lenhardt.
2012. nov. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nyolcadik

A magyarság a szívében él az embereknek. Akinek fáj Trianon, akinek a Korona Szent és aki felnéz Széchenyire, Zrínyire és a többi nagy történelmi alakra. Olyan nincs, hogy etnikailag magyar, bennem van német, olasz, sváb és magyar vér de magyar vagyok. Halálomig az is maradok, még ha én leszek is az utolsó. Lehet, hogy ez nálad "túl régimódi", de csak mély töltésű mondatok, amiket lehet, hogy te műnem tudsz megérteni vagy átérezni. Kár.


Kérdésre: Engem is zavar, szerintük így "polkorrekt".

2012. nov. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
48%

Kilencedik!


Nyolcadik vagyok. Tisztellek az érzéseid miatt, de azért biztos észrevetted, hogy némelyek a hazaszeretetet faji alapon "osztogatják" a többieknek, miközben a saját családfájukkal sincsenek tisztában. A Jobbik is pl. ilyen. Csomó sváb van a pártban aztán úgy viselkednek, mintha a honfoglalók előörseként lovagoltak be az országba. Tekintve, hogy még ősmagyarként sem kéne így viselkedni, ez engem mérhetetlenül zavar.

2012. nov. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!