Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az MSZP milyen jogon kéri...

Az MSZP milyen jogon kéri számon a kormányt az IMF-plakátok ára miatt, mikor az egész város tele van Fideszt lejárató szoci plakátokkal?

Figyelt kérdés
Vagy az ingyen volt?
2013. febr. 1. 08:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%

ma 11:16

"Akkor inkább 200 millióért kaját vettek volna és szétosztották volna a szegények között"


Akkor a szegények a saját szegénységükből nem költöttek volna arra az élelmiszerre, a GDP úgy nem nőne.

Ha így felszabadult pénzüket másra elköltik, akkor igen.

De megelégedhetnek kevesebb munkával, ha élelmiszert kapnak, és ekkor a GDP mégsem nő.

2013. febr. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor a szegények a saját szegénységükből nem költöttek volna arra az élelmiszerre, a GDP úgy nem nőne.

Ha így felszabadult pénzüket másra elköltik, akkor igen. "


Na ennek most mi is a logikája? HA plakátra költi az állam a pénzt akkor az növeli a gdp-t, de ha élelmiszerre (és azt elajándékozza) akkor az nem? És miért plakátra kell költeni? Ez a legfeleslegesebb dolgok egyike amire költhetik. Te is tudod a választ, hogy ez propagandára kellet és mi fizettük ki, hogy átbasszanak minket.

2013. febr. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
80%
Azt ne mond már nekem, hogy ez a pár plakát fog majd kihúzni a válságból, mert annyira megdobja a GDP-t. Azért mert fideszfanvagy még nincs jogod hülyének nézni másokat.
2013. febr. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
11:56 és nem csak a plakátcégei... Olyan áron építik Szajol és Püspökladány között a vasutat, mint a franciák a nagysebességű TGV-t... Ha bárki nem hisz az kérdezzen rá, és hozom a forrásokat.
2013. febr. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"Olyan áron építik Szajol és Püspökladány között a vasutat, mint a franciák a nagysebességű TGV-t... Ha bárki nem hisz az kérdezzen rá, és hozom a forrásokat."


Ok én szeretném a forrást. Nem azért mert nem hiszem el, hanem mert kíváncsi vagyok erre a dologra és lusta vagyok kigooglezni.

2013. febr. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Régen összegyűjtöttem a hivatalos pdf-eket, kormányhatározatot, most azt nem találom, de itt vannak a linkek.


[link]

Sebességhatár: 320 km/h

"Line length 300 km (190 mi)"

"The total cost will be about €4 billion..."

"including €800 million for TGV rolling stock" - mi nem veszünk vonatokat tehát ez lejön.

tehát 3,2 milliárd € / 300 km = 10 666 666 €/km


[link]

Szajol-Püspökladány

Sebességhatár: 160 km/h

161 mrd ft / 67 km = 2 400 000 000 ft/km


10 666 666 € * 280 = 2 986 666 480 Ft/km


(Fogalmam sincs milyen €/HUF-fal kéne számolnom, de igazából mindegy is.) Ez a kis különbség rohadtul nem indokolt, 160 km/h-s sebességhatár felett nagyon nehéz vasutat építeni, exponenciálisan növekednek a költségek. (Ilyen irányban tanulok, ezért foglalkozom ezzel.) Nézegettem valahol olyan kimutatást is, hogy az USÁ-ban hegyvidéken építenek azonos sebességű (~160 km/h - 110 mi/h) vasutat mint nálunk az Alföldön...

2013. febr. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
2013. febr. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%

Ezen a 200 millión vagytok felháborodva? (A teljes összeget el sem költöték)

Az mszp a 200 milliónak a többszörösét költöte felesleges tanulmányokra! A mszp közeli "cégeket" - haverokat bízták meg, hogy készítsenek tanúlmányokat, egy 50 oldalas tanulmányért több 10 - 100 milliót fizetek ki az adófizetők pénzéből - így talicskázták (lopták) ki a pénzt az államháztartásból, Erre az mszp mai napig nem tudot érdemleges választ adni. És aBKV - Hagyó féle dolgokról STB....... - hosszú a lista még nem is beszéltűnk!

2013. febr. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
60%
Tudsz bármi mást mondani, mint hogy "AZ MSZP!!!"?
2013. febr. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

ma 16:04


Folyton, "de az mszp". Ha nem tűnt volna fel most is ez megy. Akkor is ez ment és most is. Fidesz=mszp.


[link]

2013. febr. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!