Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 16 éves vagyok. Tanulok,...

16 éves vagyok. Tanulok, tőlem telhetően a legjobban. Mit kéne kezdenem az életemmel? 10. es vagyok, a város legnehezebb szakára járok, mostanra már egész jó átlaggal.

Figyelt kérdés

Sok osztálytársam gazdag és a legdrágább ruhákat és cipőket veszik és a legdrágább telefonokat.

Nekem ilyenekre nem telik és rossz ezt látni. Nem vagyok irigy, csak rossz látni hogy nekem mi jutott és nekik mi. Hogyan kellene pénzt szereznem, hogy olyasmi életmódot éljek, mint ők?


2011. nov. 8. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:
általában azok lesznek később a királyok akik gimibe kretének voltak vigasztaljon ennyi
2011. nov. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egyáltalán kretén. Nem vagyok stréber sem, normális vagyok egész jó ruhákban járok. De nekik sokkal több pénzük van, csak ez bánt.
2011. nov. 8. 21:20
 3/3 anonim válasza:

Kedves 16 éves! A látszat sokszor csal! 30 év tapasztalata mondatja velem, hogy a drága ruha, cipő, telefon, külföldi utak mögött sokszor óriási hiteltartozások állnak, s egyáltalán nem biztos, hogy őszintén boldogok ezek az osztálytársak.Én is hasonló helyzetben voltam, mint te a középiskolában, s később kiderült, hogy az akkor általam irigyelt "gazdag" gyerekek meg engem irigyeltek az eszemért, és a jó jegyeimért.S én többre vittem mára mint ők, mert szívósan elvégeztem az egyetemet, családot alapítottam, házat építettem,gyerekeket szültem! Nagyon jó úton jársz, hogy jól tanulsz, próbálj érdeklődni az ösztöndijak után, (pl. BURSA), jelentkezz be diákmunkára,

és ne irigykedj senkire, mert te vagy a legügyesebb: helytállsz egy nehéz szakon! Csak így tovább!

2011. nov. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!