Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád-e, hogy ne szavazha...

Támogatnád-e, hogy ne szavazhassanak a nyugdíjasok?

Figyelt kérdés

Elsőre elég meredeknek tűnik.

Ugyanakkor a nyugdíjasok - ezalatt a kb. 55 év fölöttieket értem, nem, akik már 43 évesen valahogy azok lettek - egy hatalmas szavazói tömeg. Legtöbbjük már nem az ország sorsát nézi, hanem csak a magáét, így az mindig rengeteg szavazatot kap, aki emelné a nyugdíjat stb. Nekem is van nyugdíjas ismerősöm, rokonom, tudom miről beszélek.

Tehát, ha szülői befolyásoltság, és egyéb okok miatt nem lehet szavazni 18 év alatt, akkor könnyű befolyásolás miatt, ne lehessen szavazni a nyugdíjasoknak? Mit gondoltok?



2013. febr. 1. 18:11
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
73%
Azt gondolom hogy nem latod a fatol az erdot.
2013. febr. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
69%

Inkább a 18 éveseknek nem lenne még szavad szavazni. A nyugdíjasoknak már elegendő élettapasztalata van, és nem a saját érdeküket nézik. Hanem pl. a családjukét.

A 18 évesek pedig csak valamelyik párt programja alapján szavaznak. Anélkül, hogy értenék mi van a program mögött.

2013. febr. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
82%

" Legtöbbjük már nem az ország sorsát nézi, hanem csak a magáét"


A "dolgozók" 99%-a is az ingyensörre szavaz. Akkor ők se szavazzanak?

2013. febr. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Az elsőt nem értem. De érdekel mindenkinek a véleménye, aki értelmesen ki tudja fejteni.


Amúgy a dolgozók nem tudom kire szavaznak, keleti vagyok, itt főképp a Jobbikra, főleg talán, mert nem igazán van munka, de van köztük ugyanúgy Fideszes, illetve MSZP-s, LMP-s is.

2013. febr. 1. 18:23
 5/29 anonim ***** válasza:
34%

Én azt mondom, hogy az szavazhasson, aki x munkaidővel rendelkezik, adót fizet vagy bármi ehhez hasonló tevékenységet végez.

Ne szóljon már bele a segélyen élő, a részeges egyetemista, a nyugdíjas.

Pillanatok alatt a munkavállalók érdekeit néznék a pártok.

Ez így helyes.

2013. febr. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
48%

Ja, szóval mivel a fiatalok a jobbikra szavaznak, az idősek meg nem, ezért el kéne venni a nyugdíjasok szavazati jogát.

Aki nem a Jobbikra szavaz, annak ne is legyen szavazati joga? Jó terv. Ebből a kérdésből is látszik, hogy ti jobbikosok mekkora géniuszok vagytok.

2013. febr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
57%

Hogy mit gondolok, inkább nem írom le, mert sértő lenne :D


Inkább annak nem szabadna szavazni, aki úgy gondolkodik, mint te.

Amúgy általában mindenki a saját előnyét nézi.


Hány éves vagy?

2013. febr. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
90%
Nem támogatnám. Ha a nyugdíjasoknak nem lenne szavazati joga, akkor az állam kedvére kizsigerelheti az időseket, mert egyik pártnak sem lenne érdeke, hogy megvédje az időseket.
2013. febr. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem is kicsit korlátozni kellene a nyugdíjasokat.Vagy csak az a nyugdíjas szavazhasson amelyiknek van gyereke.


Magyarország jelenleg egy nyugdíjas diktatúra.Ezen változtatni kell.Ha nem akkor meg ne csodálkozzanak a nyuggerek meg az idősek hogy a fiatalok elhúznak külföldre.

2013. febr. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 tetro ***** válasza:
90%
Kérdező, és ha én cég tulajdonosként százszor annyi adót fizetek mint te, akkor én szavazatom százszor annyit érjen mint a tiéd?
2013. febr. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!