Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád-e, hogy ne szavazha...

Támogatnád-e, hogy ne szavazhassanak a nyugdíjasok?

Figyelt kérdés

Elsőre elég meredeknek tűnik.

Ugyanakkor a nyugdíjasok - ezalatt a kb. 55 év fölöttieket értem, nem, akik már 43 évesen valahogy azok lettek - egy hatalmas szavazói tömeg. Legtöbbjük már nem az ország sorsát nézi, hanem csak a magáét, így az mindig rengeteg szavazatot kap, aki emelné a nyugdíjat stb. Nekem is van nyugdíjas ismerősöm, rokonom, tudom miről beszélek.

Tehát, ha szülői befolyásoltság, és egyéb okok miatt nem lehet szavazni 18 év alatt, akkor könnyű befolyásolás miatt, ne lehessen szavazni a nyugdíjasoknak? Mit gondoltok?



2013. febr. 1. 18:11
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

,,...ha én cég tulajdonosként százszor annyi adót fizetek mint te, akkor én szavazatom százszor annyit érjen mint a tiéd?"


Az adót szóba sem hoztam. Nem erről szól a kérdésem.

2013. febr. 1. 19:28
 22/29 Andizsuzsi ***** válasza:
83%

"Legtöbbjük már nem az ország sorsát nézi"


A szavazók 90%-a azt nézi, hogy neki személyesen mi lenne a legjobb. Olvasd csak itt a politika rovatban a kommenteket.

2013. febr. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Te is leszel egyszer nyugdíjas. Hiába lesz 40 éves tapasztalatod a szavazati jogoddal, az akkori politikai elit téged is az orrodnál fogva irányít majd.
2013. febr. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

"most kik tartják el a nyugdíjasokat"


A nyugdíjasok 30-40 évig fizették a nyugdíjjárulékot.


Nem egyszerűbb lenne őket gázkamrába vezetni? Egy probléma kilőve!

2013. febr. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
86%

Nem támogatnám, hogy életkorhoz kössék a szavazati jogot. Én személy szerint azzal nem értek egyet, hogyha valaki még a 8 elemit sem járta ki, elmehet szavazni, és fogalma sincs, hogy mit csinál. Érettségihez kötném, ahol kötelező tantárgy lenne az állampolgári ismeretek. Persze ez egyik pártnak sem lenne érdeke, mert akkor a nép könnyebben átlátna a hazugságaikon.

ÉN személy szerint egyébként nem nagyon értek egyet a nyugdíjasoknak járó rengeteg kedvezménnyel, de azért a felvetésed elég sértő. Mert csak a maga sorsát nézi? Szerinted ki nem, ebben az országban? Mindenki arra szavaz, akitől személy szerint a legtöbbet reméli. Az ország hosszú távú sorsa senkit nem érdekel.

2013. febr. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

"Mert csak a maga sorsát nézi? Szerinted ki nem, ebben az országban?"


Érdekes, én pont fordítva érzem. Mindenki okos, szemfüles akar lenni és Magyarországnak akar jót, nem pedig önmagának.


Ezért befolyásolja egy-egy politikus vagy párt népszerűségét az, ha kiderül róla valami disznóság. Ha én önző módon a saját hasznomat nézném, akkor azt választanám aki nekem a legtöbbet ígér, és nagy ívben tennék az egyéb ügyeikre - beleértve az ideológiájukat, a korrupciót és a programjuk engem közvetlenül nem érintő részet.

2013. febr. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 kaliber53 ***** válasza:
Nem.
2013. febr. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
8%
Végülis igazad van.- Nekik már úgyis mindegy, begyepesedik jó része, ne döntsönek az fiatalok élete felett.
2013. febr. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Előttem szóló:


Te már most begyepesedtél, mert értelmesen írni azt nem tudsz.

2013. febr. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!