Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják egyesek, hogy...

Miért gondolják egyesek, hogy Alföldi megfelelő személy volt a Nemzeti élén?

Figyelt kérdés

Az az irányvonal, amit ő képviselt, ez a hogy is mondjam... liberálisan totálisan újraértelmezése egyes darabjainknak nálam kivágta a biztosítékot.

Nem azt mondom, hogy neki nincs joga átadni azt a féle művészetet, amit ő képvisel, csak nem a legfőbb színházunk élén, ami megkövetel egy konzervatív erkölcsöt, és nem gyalázzuk szét ezer év alkotását.

Nem hiszem, hogy a reformkor nagyjai ilyen hazafit képzeltek el a rabigát ledobó Magyarország jövőbeli szellemi képviselői között.



2013. febr. 2. 00:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
Mert amióta ő vezeti, azóta nyereséges.
2013. febr. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

De milyen áron?

[link]

2013. febr. 2. 01:05
 3/24 tetro ***** válasza:
77%

1. nyereséges

2. telt házas

3. szakmailag elismert

4. presztízs teremtő


hány darabot láttál a Nemzetiben az elmúlt öt évben amúgy kérdező?

2013. febr. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 tetro ***** válasza:
89%
Kérdező te láttad ezt a darabot? Én igen.
2013. febr. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%

Ahogy a #3-as írja.

Én szerettem a darabjait.


A "jó ízlés" pedig igen relatív. (Itt most a linkelt cikkre utaltam.)


Miért is követel meg konzervatív erkölcsöt?

Miért pont ezer év alkotását?

1000 év alatt nagyon sok minden változott. Pl. mondhatták volna ugyanezt 500 évvel ezelőtt is, hogy 500 év alkotását :)


A nemzetiben játszanak klasszikus darabokat is, mielőtt elmegy az ember színházba, utána néz a darabnak, ha az ő ízlésvilágába nem fér bele, akkor nem vesz jegyet. Megjegyzem, ez utóbbi igen nehéz a Nemzeti előadásaira.


A kérdéses darabra már a márciusi jegyek is elfogytak!

2013. febr. 2. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
86%
2008 óta beszélnek a Nemzetiről, szerintem ez elég elismerő. Kicsit fel tudta rázni az embereket.
2013. febr. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
71%

Minek teszel fel olyan kérdést, amiről teljesen nyilvánvaló, hogy provokációnak szánod, és a bérezett tevékenységed része, hogy így tegyél?


"Nem hiszem, hogy a reformkor nagyjai ilyen hazafit képzeltek el a rabigát ledobó Magyarország jövőbeli szellemi képviselői között."


Hát képzeld, ez még nagyon sok olyan emberre igaz ma Magyarországon, aki sajnos pozícióban van, nem Alföldi az, aki miatt el kellene süllyedni szégyenünkben.

És a színházba, tágabb értelemben a művészvilágba, semmilyen körülmények között nem szabadna, hogy beszivárogjon a politika, úgyhogy gyomorforgató az egész, ami nálunk megy!

2013. febr. 2. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
32%
Alföldi teljesítményétől és a vele kapcsolatos botrányoktól kicsit eltekintve szerintem nyugodtan kijelenthetjük, hogy már az ő kinevezése is politikai döntés volt. A Nemzeti vezetőjét mindig is politikai alapon válasszák, ebben nincs meglepő dolog.
2013. febr. 2. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem a román megszállás megünneplésével húzta ki a gyufát mindenkinél.
2013. febr. 2. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
87%

Mert vitték/visizk az előadásra szóló jegyeket mint a cukrot. Meg hát a negatív hírverés is hírverés.


Amúgy aki kritizálja Alföldit az végignézte egyetlen darabját is. Vagy már a színművészet irányát is olyan emberek akarják kijelölni akik életükben nem láttak még belülről színházat?

2013. febr. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!