Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jelenleg körülbelül hány...

Jelenleg körülbelül hány kettős magyar állampolgár lehet?

Figyelt kérdés

Üdv kedves válaszolók!

Mint a cím is mutatja, kíváncsi lennék, hogy hányan lehetnek ma. Valamint az is érdekelne, hogy közülük mennyien lehetnek valóban, tehát származásilag is magyarok. Sok olyan pletykát halottam és olvastam, hogy nagy a visszaélés ez ügyben és sokan úgy is megkapják pénz ellenében, hogy alig beszélik a magyar nyelvet. Illetve a "szélsőjobbnak" is a kedvenc témája, hogy rengeteg izraeli zsidó és erdélyi cigány kap polgárságot.

Nem vagyok meggyőződve ezeknek a valódiságáról, de azt nyilván valónak tartom, hogy a képviselői választásokon jól fognak jönni a plusz szavazatok.



2013. febr. 3. 23:48
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Sokan, barátom, sokan.

Elég szégyen ez a helyzet, ami itt folyik. Míg például Ausztráliában ponthatáros rendszer van, ami alapján -nagyon magas feltételekkel - csak bevándorlási engedélyt kapsz az országba, nem hogy még állampolgárságot is, addig náluk fizet valaki x ezer forintot, és dobják neki. Sokan azt se tudják talán, hol van az a Magyarország. Nem utálok senkit, de csak akkor kéne megadni ezt valakinek, ha bizonyítható, hogy van magyar származása, vagy ha x éve az országban él. Nem csak így szorni, mint a cukorkát... Bár tudom, hogy csak szavazat szerzés miatt csinálják.

2013. febr. 4. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Előző, miket zagyválsz itt össze, a magyar állampolgárság megszerzése az egyik legnehezebb az EU-ban. Még házasság után sem kapsz állampolgárságot, csak állandó tartózkodási engedélyt.

7 vagy 8 év (bizonyítható) itt lakást követően TEHETSZ állampolgársági vizsgát, ami nem biztos, hogy sikerülni fog.

Teszem hozzá egy magyarnak se biztos, hogy összejönne.


Ilyen kérdések:

Ki volt az Alkotmánybíróság tagja az alábbi személyek közül?

Melyik királyunk nenm Árpád-házi?

Stb.

Ja és persze magyar nyelven az egész.


A határon túli magyarság más, tőlük magyar ember nem vitatja el az állampolgárságot szerintem.

Mondjuk választójogot nem adnék nekik. Legjobb lenne, ha az őrvidéki, felvidéki, kárpátaljai, erdélyi, vajdasági, horvátországi, muraközi és a nyugati (emigráns) magyarokat 1-1, vagy 2-2 ember képviselhetné a Parlamentben (alanyi jogon), akik csak a nemzetstratégiai kérdésekben és az országukkal való viszonyban érintett kérdésekben szavazhatnának, de felszólalási joguk minden más témában is lenne.

2013. febr. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
300.000-en szereztek határon túlról most az utóbbi 2 évben, előtte lehetett olyan 50.000, tehát most kb. 400.000-500.000 kettős állampolgárunk lehet.
2013. febr. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem 95%-ban ténylegesen is magyarok, az izraeli zsidótól ugyanúgy nem sajnálom az állampolgárságot, ha tud magyarul, mint az erdélyi cigánytól, ha tud magyarul, és valami miatt fontosnak érzi, hogy megkapja az állampolgárságot.

Nyilván köztük sok tisztességesebb ember akad, mint sok hazai cigány és zsidó, akiknek alapból jár a magyar állampolgárság.

2013. febr. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Mondjuk választójogot nem adnék nekik"


A történet arról szól, hogy nem teszünk különbséget állampolgár és állampolgár között. Ugyanazon jogok és kötelezettségek illetnek minden állampolgárt, persze pl. mellékbüntetésként közügyektől való eltiltást ismeri a büntetőjog, de nehogy már eleve megelőlegezzük a határon túli magyaroknak, hogy visszaélnek a jogaikkal.

(Finoman szólva kollektív bűnösség szaga van a dolognak.)


Mennyivel különb egy borsodi putris cigány, akinek egy tál lencséért eleve megveszik a szavazatát?

Ők miért szavazhatnak?

2013. febr. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Mennyivel különb egy borsodi putris cigány, akinek egy tál lencséért eleve megveszik a szavazatát?

Ők miért szavazhatnak?"

Semennyivel sőt rosszabbak. Őket se engedném szavazni!

Sőt! Az összes hülyét nem engedném, akinek nincs fogalma alapszinten a politikáról!

Egy rövid "beugrót" íratnék az emberek, mint az egyetemi vizsgák, előtt, ahol lenne pár X-elgetős kérdés, alapfogalmak, a magyar parlament felépítéséről, a választási rendszerről, melyik pártok vannak bent a Parlamentben, ki a miniszterelnök, ki a Közt. Elnök, esetleg a parlamenti pártok vezetőinek mi a neve, nagyon esetleg egy-két nagyobb horderejű belpolitikai történés az elmúlt 4 évből. Ha nem tudja fáradjon vissza 4 év múlva.


Mert az nem állapot, hogy szociális munkás ismerőstől tudom, kiviszik a mozgó urnát az öregek otthonába és a 200 éves anyókától megkérdezi, hogy "Kire tetszik szavazni?"

"Nekem mindegy aranyoskám, aki magának szimpatikus", szól a válasz. Meg még nyolc-tíz ilyen képtelen sztorit mesélt. Ha csak a fele igaz, már akkor szomorú a helyzet.


Az politizáljon aki ALAPSZINTEN ért hozzá. Nem azt mondom, hogy csak a politológusok kapjanak választójogot, de nézd meg ezt az embert:

http://www.youtube.com/watch?v=8JbHbpsnw-I&list=UU7li64uz4de..

Fel van háborodva, hogy nincs a neve az újságban a képviselőjelöltek között, és felszólít mindenkit, hogy "Csak akkor menjetek el szavazni, majd ha engem jelölnek!"

Ilyen embernek választójog? Komolyan?! Na, például a jelöltállítás menetéről egy-két ALAPFOKÚ kérdés nem ártana a voksolás előtt. És mit tudom én 10 kérdés, ha 55% helyes válasz nincs meg, akkor kézcsókolom.

2013. febr. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
13%

Jelenleg körülbelül hány kettős magyar állampolgár lehet

Illetve a "szélsőjobbnak" is a kedvenc témája, hogy rengeteg izraeli zsidó és erdélyi cigány kap polgárságot

Nem vagyok meggyőződve ezeknek a valódiságáról, de azt nyilván valónak tartom, hogy a képviselői választásokon jól fognak jönni a plusz szavazatok.


Kedves kérdező!


Kettős állampolgárok nem lehetnek izraeli képviselők:

[link]

Ellenben Magyarországon lehet képviselő aki magyar és izraeli állampolgársággal is bír, lásd Horváth Csabát, aki kivonult a székely himnusz eléneklésekor a parlamenti ülésteremből (mert zavart héber fülét), majd a folyósón büszkén flangált izraeli-magyar kitűzőjével.

[link]


Akkor melyik ország törvényei a megengedőbbek, melyik a demokratikusabb?

Ezek után szélsőjobbozni, és szavazatvadászattal vádolni a Jobbikot ostobaság.

De mint tudjuk, vannak akik ebből jól megélnek: a megélhetési rettegők.


Engem. egyáltalán nem zavar az, hogy zsidók is kapnak magyar állampolgárságot, ha megtanulják a magyar nyelvet és nem gyalázzák a magyarok történelmét: turul, Árpád-háziak zászlaja, Szent Korona, Hymnus…stb.

2013. febr. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!