Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet valaki magyar...

Hogy lehet valaki magyar állam polgár ha Romániában nevelkedett és sajnos intézetben és nem ismeri a szüleit?

Figyelt kérdés
Azt se tudom az ilyen embereknek van e anyakönyvi kivonatok nem is tudok erről nagyon semmit de segíteni szeretnék neki remélem lesz itt olyan aki segíteni tud ebben előre is köszönöm
2011. nov. 15. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha felnő és eléri a nagykoruságot kérvényezheti a magyar állampolgárságot és ahoz sok idő kell hogy megkapdd és előtte vizsgáznod kell magyar alkotmánybol,törvényekböl vagyis állampolgári ismeretekből és tudni kell jol a magyar nyelvet!!!
2011. nov. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de nincs ennek gyorsabb és könnyebb módja?
2011. nov. 15. 15:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom hogy már nem kell levizsgázni, de magyar anyanyelvűnek kell lenni és magyar nemzetiségűnek kell vallania magát. Erre a neve ad útmutatást, ha a szüleit, nem ismeri, hogy milyen nemzetiségű.

Anyakönyvi kivonata mindenkinek van, kérdezősködjön ő vagy te a lakóhelye önkormányzatán (vagy Romániában a "primarie"-n).

2011. nov. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ha magyar állampolgár fogadja örökbe, például.

Vagy ha a honosítását a szülővel együtt kéri (ami ez esetben sajnos nem áll fenn).

Egyébként meg kell várni a 18 éves kort.

2011. dec. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!